офіційний сайт

У ВОЛИНСЬКИХ РЯТУВАЛЬНИКІВ – НОВИЙ КЕРІВНИК. З НИМ ЗУСТРІВСЯ ГОЛОВА ОБЛРАДИ

Григорій Недопад провів робочу зустріч із новопризначеним начальником Головного управління ДСНС у Волинський області – полковником служби цивільного захисту Мирославом Дем’янчуком та його заступником із запобігання надзвичайним ситуаціям Костянтином Романчуком.

На початку розмови голова обласної ради зауважив, що головний представницький орган області має конструктивну співпрацю із волинськими надзвичайниками. «До війни доволі дієвою була й обласна регіональна програма цивільного захисту, що передбачала співфінансування підрозділів ДСНС, кошти на утримання місцевої пожежної охорони, заходи із приведення об’єктів обласної комунальної власності у належний протипожежний стан, захист природних екосистем від пожеж і таке інше. Виділялись на ці потреби і кошти місцевих бюджетів, тобто є цілковите порозуміння і співпраця», – стверджує Григорій Недопад.

Він також додав, що спільна робота не припинилась і навіть посилилась в умовах війни, адже волонтери та благодійники, з якими співпрацює обласна рада, неодноразово надавали необхідну гуманітарну допомогу для підрозділів ДСНС.

Мирослав Дем’янчук високо оцінив стан справ із забезпеченням та підготовкою волинських підрозділів ДСНС до ліквідації надзвичайних ситуацій і несення служби. Він також висловив сподівання на подальшу співпрацю з обласною радою та тергромадами, зокрема в частині реалізації спільних міжнародних проєктів щодо матеріально-технічного забезпечення підрозділів та закупівлі сучасної спецтехніки.

Домовилися й про тісну взаємодію щодо підготовки та облаштування укриттів в освітніх закладах області. У ході зустрічі також обговорили результати спільної робочої наради з питань дотримання правил пожежної і техногенної безпеки на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, яка відбулась наприкінці вересня.

Як повідомив заступник начальника ДСНС в області Костянтин Романчук, станом на сьогодні надзвичайниками обстежено 89 об’єктів обласної комунальної власності. «За результатами обстежень виявлено 452 порушення правил пожежної та техногенної безпеки. На 16 об’єктах таких не виявлено взагалі, ще на 24 – незначні. Загалом дирекція установ проводить активну роботу з приведення об’єктів у належний протипожежений стан», – зауважив він.

Надзвичайники рекомендують керівникам закладів розглянути можливість спрямування коштів як на усунення порушень капітального характеру, так і незначних, що не потребують значних асигнувань.

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ВЧЕНОЇ РАДИ АРТІП

Голова Волиньради, який віднедавна є доцентом кафедри права та економіко-фінансової безпеки Академії рекреаційних технологій і права, взяв участь у черговому засідання вченої ради цього закладу вищої освіти.

На зібранні заслуховувалося декілька важливих питань. Так, вчена рада Академії підтримала клопотання до Міносвіти про присвоєння вченого звання професора кафедри права та економіко-фінансової безпеки доценту, доктору юридичних наук Олександру Стасюку, а також звання доцента кафедри фізичної терапії – кандидату біологічних наук Ользі Павлович.

Окрім того, члени вченої ради затвердили ряд змін до статуту вишу, обумовлених оновленням законодавства, а також обговорили результати вступної кампанії на 2023/2024 навчальний рік. Як повідомила відповідальний секретар приймальної комісії Олександра Парійчук, цьогорічна вступна кампанія була досить складною, у зв’язку із запровадженням МОН цифровізації процесу. «Вступ за новими правилами став випробуванням для приймальної комісії та абітурієнтів. На жаль, частина вступників не зорієнтувалася у новій процедурі, не всі мають навики роботи з електронними документообігом», – зауважила вона.

За словами Олександри Парійчук, усі конкурсні пропозиції у кількості ліцензійних місць заповнені у повному обсязі. Найбільшою популярністю користувалися спеціальності право, фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок. Проте найзатребуванішою стала спеціальність “Фізична терапія, ерготерапія”.

Григорій Недопад додав, що в сучасних умовах неабиякої актуальності набувають усі види реабілітації. «Стоїть завдання створення багаторівневої системи відновлення для наших захисників, не варто забувати й про родини тих, хто служить, не повернувся з поля бою, перебуває у полоні чи вважається зниклим безвісті. Крім спеціалізованих стаціонарних реабілітаційних відділень дуже важливо надавати такі послуги й амбулаторно за місцем проживання воїнів та їх родин. Для цього усі сімейні лікарі мають пройти спеціальне навчання. Поки в області такий курс опанували лише 30% з них. Тому варто поширити інформацію про те, що у нас в регіоні є факультети, які можуть забезпечити потрібну перепідготовку», – зауважив очільник Волиньради.

Для членів вченої ради також було проведено тренінг «Ментальне здоров’я: стрес та його наслідки», обговорили й черговий збір для допомоги ЗСУ.

БЕЗПЕКА, КОРДОН, ЕНЕРГЕТИКА, АГРОСЕКТОР: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Ці та інші питання увійшли до порядку денного розширеного засідання членів Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України у Волинському краї.

Участь в обговоренні викликів і першочергових завдань регіону, а також шляхів їх вирішення і взаємодії взяли керівники області, лідери громад, очільники районів, представники сил оборони та правоохоронних органів, а також урядовці на рівні міністрів чи їх заступників. Присутні, зокрема, проаналізували спільні дії військового командування та місцевих органів влади різних рівнів у вирішенні матеріально-технічних потреб військових формувань. Зазначалося, що лише з початку цього року на потреби об’єднаних сил оборони було спрямовано 116 мільйонів гривень з обласного бюджету та майже 900 мільйонів – громадами області. І це без урахування підтримки, залученої за посередництвом волонтерів, благодійників та міжнародних партнерів. Голова Волиньради Григорій Недопад подякував громадам за активну участь у допомозі захисникам і запевнив, що всебічна їх підтримка не припинятиметься.

Окрему увагу було приділено посиленню захисту українсько-білоруського кордону на території області. З цього питання доповідали перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко та начальник 6-го прикордонного Волинського загону Сергій Лозінський. Йшлося про будівництво інженерних та фортифікаційних споруд вздовж кордону, нарощування мобільно-технічних засобів спостереження, створення опорних пунктів та пересувних вогневих груп та збільшення щільності охорони державних рубежів.

Детально члени Конгресу та урядовці проаналізували і захист об’єктів критичної енергетичної інфраструктури, відновлення втрачених в наслідок ракетних атак потужностей та проходження опалювального сезону в області. Акценти зроблено на фізичному та інженерному захисті об’єктів тепло-, електро- та водопостачання, накопиченні резервів, створенні аварійних бригад та конкретних планів оперативної ліквідації наслідків ймовірних надзвичайних ситуацій.

Про актуальні питання надання реабілітаційної допомоги військовим говорив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Він зазначив, що реабілітація захисників повинна бути багаторівневою: стаціонарна, амбулаторна, психологічна і у центрах довготривалого відновлення. Міністр констатував, що на Волині вже відкрито 6 із 7 запланованих стаціонарних реабілітаційних відділень, однак ще варто працювати над їх відповідністю визначеним МОЗ стандартам. Окрім того в громадах мають з’явитися кабінети амбулаторної реабілітації та психологічної підтримки і не тільки військовослужбовців, а й членів їхніх родин. Для цього сімейні лікарі повинні пройти відповідні навчання. Досі в області це зробила лише третина. Віктор Ляшко також зазначив, що чекає від регіону пропозицій щодо створення центру довготривалої реабілітації. Григорій Недопад відповів, що такий центр на 60 ліжок буде створено на базі обласної клінічної лікарні завдяки укладеному нещодавно чотиристоронньому меморандуму з Благодійною організацією «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива». В рамках реалізації програми «Recovery (Відновлення)» благодійним коштом центр буде оснащено новітнім медичним реабілітаційним обладнанням із забезпеченням витратних матеріалів для його функціонування обладнання і ремонту за потреби. Голова облради також зауважив, що хорошою базою для реабілітації захисників є і два комунальних санаторії – «Лісова пісня» та «Пролісок».

Багато уваги було приділено й питанням безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану та збереженню ментального здоров’я дітей. Заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко повідомив, що цьогоріч на будівництво укриттів держава спрямувала 1,5 мільярда гривень цільової субвенції, ще 2,5 млрд передбачено у бюджеті наступного року. Волинь цьогоріч отримала 47 мільйонів таких цільових коштів. У 258 школах облаштовано сховища, ще 87 їх потребують. Йшлося також про охорону будівель закладів загальної середньої освіти, встановлення тривожних кнопок, облаштування класів безпеки, а також збільшену потребу у практичних психологах та спеціалістів з безпеки освітнього середовища.

Про державні програми підтримки агропромислового комплексу в умовах воєнного стану розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Він запевнив, що грантова програма на розвиток садівництва, ягідництва і тепличного господарства буде продовжена й у 2024-му. Цьогоріч волинські аграрії отримали 13 таких грантів на загальну суму близько 50 млн грн. Працюватиме надалі й програма пільгового кредитування 5-7-9. Від початку цього року понад 580 сільгосппідприємств області залучили таких кредитів на загальну суму 2,2 млрд. грн. Посадовець Мінагрополітики також повідомив, що досягнуто домовленостей зі Світовим банком про початок з наступного року програми пільгового кредитування для фермерів та дрібних сільгоспвиробників. Голів громад закликали поширити серед товаровиробників аграрного сектору інформацію про державні та місцеві програми підтримки.

Проєкт порядку денного чергової 23 сесії обласної ради восьмого скликання

1 Про інформацію щодо результатів діяльності органів Волинської обласної прокуратури у першому півріччі 2023 року
Інформує: Тимчук Віктор Володимирович – керівник Волинської обласної прокуратури  

 2 Про вступ обласної ради до Європейської Асоціації місцевої демократії ALDA
Інформує: Харченко Юрій Васильович – депутат обласної ради

 3 Про оголошення об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення ботанічних пам’яток природи
Інформує: Тимощук Вікторія Євгеніївна – заступник начальника управління екології та природних ресурсів  обласної державної адміністрації 

 4 Про оголошення об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення ботанічної пам’ятки природи «Облапська ЛИПА-довгожитель»
Інформує: Тимощук Вікторія Євгеніївна – заступник начальника управління екології та природних ресурсів  обласної державної адміністрації 

 5 Про зміну меж об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення ботанічної пам’ятки природи «Платан західний»
Інформує: Тимощук Вікторія Євгеніївна – заступник начальника управління екології та природних ресурсів  обласної державної адміністрації

 6 Про скасування статусу об’єктів природно-заповідного фонду
Інформує: Тимощук Вікторія Євгеніївна – заступник начальника управління екології та природних ресурсів  обласної державної адміністрації

 7 Про погодження Клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до «Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок» земель фізичної особи Зламанець І. Й. Волинської області
Інформує: Бабеляс Борис Павлович  заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства  

 8 Про погодження Клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до «Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок» по сільськогосподарському приватному підприємству «Дружба» Волинської області
Інформує: Бабеляс Борис Павлович   заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства

 9  Про погодження Клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до «Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок» по ПТУ № 22 смт Луків
Інформує: Бабеляс Борис Павлович  заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства

 10 Про погодження Клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до «Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок» по ТзОВ «Прогрес» Волинської області
Інформує: Бабеляс Борис Павлович  заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства

 11 Про закріплення нерухомого майна за комунальним підприємством «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 12 Про закріплення нерухомого майна за комунальною установою «Управління будинком Волинської обласної ради»
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 13 Про закріплення нерухомого майна  за комунальним підприємством «Волинська обласна лікарня “Хоспіс” м. Ковель» Волинської обласної ради
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 14 Про закріплення нерухомого майна за Волинським регіональним центром з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт»
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 15 Про надання земельної ділянки у постійне користування та закріплення майна на праві оперативного управління
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 16 Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 17 Про внесення змін до персонального складу Наглядової ради Ковельського фахового медичного коледжу Волинської обласної ради
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 18 Про внесення змін до рішення обласної ради від 15 вересня 2022 року № 18/35 «Про передачу матеріальних цінностей»
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 19 Про передачу транспортних засобів
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 20 Про передачу яхти
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 21 Про передачу майна
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 22 Про списання основних засобів
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 23 Про призначення Єфіменка С. І. на посаду директора Волинської обласної філармонії
Інформує: Сабін Інна Володимирівна – заступник начальника відділу  з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради  

 24 Про призначення завідувача притулку для дітей служби у справах дітей Волинської обласної державної адміністрації
Інформує: Горавська Ірина Іванівна – голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства  

 25 Про призначення начальника комунальної установи «Центр по здійсненню соціальних виплат»
Інформує: Горавська Ірина Іванівна – голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства  

 26 Про стипендію Волинської обласної ради для молодих вчених
Інформує:  Омелько Ольга Анатоліївна  – голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку  

 27 Про зміни у розмірі надбавки за вислугу років першому заступнику голови обласної ради
Інформує: Ройко Юрій Петрович – заступник керуючого справами -начальник відділу  з питань організаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату обласної ради  

 28 Про надання дозволу Обласній дитячо-юнацькій спортивній школі на використання символіки області
Інформує: Хороша Світлана Василівна – заступник керуючого справами – начальник відділу  з питань юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату обласної ради  

 29 Про Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, за зверненням до депутатів обласної ради
Інформує: Карнаухова Галина Йосипівна – начальник відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату обласної ради

 30 Звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України та Верховної Ради України щодо підтримки Збройних Сил України та недопущення вилучення коштів місцевих громад
Інформує: Вусенко Юлія Василівна – депутат обласної ради

 31 Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Прем’єр-міністра України, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики, Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті щодо недопустимості продовження договору про користування УПЦ МП  комплексом Успенського собору XII-XVII ст. у м. Володимирі
Інформує: Бокоч Андрій Михайлович – депутат обласної ради

 32 Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Верховної Ради України щодо відзначення на державному рівні 80-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках
Інформує:  Омелько Ольга Анатоліївна  – голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку  

 33 Різне.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*