офіційний сайт

БЕЗПЕКА, КОРДОН, ЕНЕРГЕТИКА, АГРОСЕКТОР: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Ці та інші питання увійшли до порядку денного розширеного засідання членів Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України у Волинському краї.

Участь в обговоренні викликів і першочергових завдань регіону, а також шляхів їх вирішення і взаємодії взяли керівники області, лідери громад, очільники районів, представники сил оборони та правоохоронних органів, а також урядовці на рівні міністрів чи їх заступників. Присутні, зокрема, проаналізували спільні дії військового командування та місцевих органів влади різних рівнів у вирішенні матеріально-технічних потреб військових формувань. Зазначалося, що лише з початку цього року на потреби об’єднаних сил оборони було спрямовано 116 мільйонів гривень з обласного бюджету та майже 900 мільйонів – громадами області. І це без урахування підтримки, залученої за посередництвом волонтерів, благодійників та міжнародних партнерів. Голова Волиньради Григорій Недопад подякував громадам за активну участь у допомозі захисникам і запевнив, що всебічна їх підтримка не припинятиметься.

Окрему увагу було приділено посиленню захисту українсько-білоруського кордону на території області. З цього питання доповідали перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко та начальник 6-го прикордонного Волинського загону Сергій Лозінський. Йшлося про будівництво інженерних та фортифікаційних споруд вздовж кордону, нарощування мобільно-технічних засобів спостереження, створення опорних пунктів та пересувних вогневих груп та збільшення щільності охорони державних рубежів.

Детально члени Конгресу та урядовці проаналізували і захист об’єктів критичної енергетичної інфраструктури, відновлення втрачених в наслідок ракетних атак потужностей та проходження опалювального сезону в області. Акценти зроблено на фізичному та інженерному захисті об’єктів тепло-, електро- та водопостачання, накопиченні резервів, створенні аварійних бригад та конкретних планів оперативної ліквідації наслідків ймовірних надзвичайних ситуацій.

Про актуальні питання надання реабілітаційної допомоги військовим говорив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Він зазначив, що реабілітація захисників повинна бути багаторівневою: стаціонарна, амбулаторна, психологічна і у центрах довготривалого відновлення. Міністр констатував, що на Волині вже відкрито 6 із 7 запланованих стаціонарних реабілітаційних відділень, однак ще варто працювати над їх відповідністю визначеним МОЗ стандартам. Окрім того в громадах мають з’явитися кабінети амбулаторної реабілітації та психологічної підтримки і не тільки військовослужбовців, а й членів їхніх родин. Для цього сімейні лікарі повинні пройти відповідні навчання. Досі в області це зробила лише третина. Віктор Ляшко також зазначив, що чекає від регіону пропозицій щодо створення центру довготривалої реабілітації. Григорій Недопад відповів, що такий центр на 60 ліжок буде створено на базі обласної клінічної лікарні завдяки укладеному нещодавно чотиристоронньому меморандуму з Благодійною організацією «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива». В рамках реалізації програми «Recovery (Відновлення)» благодійним коштом центр буде оснащено новітнім медичним реабілітаційним обладнанням із забезпеченням витратних матеріалів для його функціонування обладнання і ремонту за потреби. Голова облради також зауважив, що хорошою базою для реабілітації захисників є і два комунальних санаторії – «Лісова пісня» та «Пролісок».

Багато уваги було приділено й питанням безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану та збереженню ментального здоров’я дітей. Заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко повідомив, що цьогоріч на будівництво укриттів держава спрямувала 1,5 мільярда гривень цільової субвенції, ще 2,5 млрд передбачено у бюджеті наступного року. Волинь цьогоріч отримала 47 мільйонів таких цільових коштів. У 258 школах облаштовано сховища, ще 87 їх потребують. Йшлося також про охорону будівель закладів загальної середньої освіти, встановлення тривожних кнопок, облаштування класів безпеки, а також збільшену потребу у практичних психологах та спеціалістів з безпеки освітнього середовища.

Про державні програми підтримки агропромислового комплексу в умовах воєнного стану розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Він запевнив, що грантова програма на розвиток садівництва, ягідництва і тепличного господарства буде продовжена й у 2024-му. Цьогоріч волинські аграрії отримали 13 таких грантів на загальну суму близько 50 млн грн. Працюватиме надалі й програма пільгового кредитування 5-7-9. Від початку цього року понад 580 сільгосппідприємств області залучили таких кредитів на загальну суму 2,2 млрд. грн. Посадовець Мінагрополітики також повідомив, що досягнуто домовленостей зі Світовим банком про початок з наступного року програми пільгового кредитування для фермерів та дрібних сільгоспвиробників. Голів громад закликали поширити серед товаровиробників аграрного сектору інформацію про державні та місцеві програми підтримки.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*