офіційний сайт

У МУЗЕЇ КОРСАКІВ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ІСТОРИЧНИЙ РОМАН ТА ВРУЧИЛИ ІМЕННУ ПРЕМІЮ

Відбулася шоста щорічна церемонія вручення літературної премії імені Івана Корсака. Захід відвідав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Літературну премію відомого волинського письменника і журналіста започаткували родина письменника спільно з видавництвом «Ярославів Вал» з єдиною метою: розвивати жанр історичного роману та увіковічнити пам’ять Івана Корсака. Першим лауреатом відзнаки став волинянин, український філософ, письменник, публіцист Петро Кралюк. Минулого року володарем премії імені Івана Корсака став львівський письменник Петро Лущик.

«Вручення літературної премії – дуже значуща подія, адже її присуджують авторам, які працюють у жанрі історичного роману, – зазначив Юрій Поліщук. – Цей жанр набуває усе більшої ваги не лише тому, що занурює нас у давні події та змушує поглянути на них під новим кутом. Історичний роман формує світогляд українців, а отже й – націю. А ще це важливо, бо в Україні триває війна, і наша держава бореться за свою незалежність».

Від імені голови обласної ради Григорія Недопада та всього депутатського корпусу Юрій Поліщук також привітав з Днем народження Віктора Корсака та висловив сподівання, що наступна вручення премії відбуватиметься уже в мирній Україні.

Цього року лауреатом літературної премії імені Івана Корсака став Сергій Грабар та його роман «Святополк ІІ Ізяславович». Як розповів автор, в романі йдеться про події, що відбувалися на землях Русі та у столиці її Києві наприкінці ХІ — початку ХІІ століть. «Князь Святополк був унікальним князем. Це людина, яка організувала Перший з’їзд князів, який створив цілу систему перепон від набігів половців. Людина, яка надзвичайно багато зробила для церкви, він сприяв створенню Печерського монастиря, появі видатних ченців: Нестора Літописця, Аліпія Іконописця, Агапіта лікаря та інших. При цьому князі було закладено підвалини Пантеону Руських Святих та збудовано Михайлівський Золотоверхий монастир», – розповів Сергій Грабар.

Під час церемонії відбулася презентація книги спогадів «Трибуна вільних людей» та нагородили переможців конкурсу «Читаю імена твої, Україно», а також оголосили результати конкурсу дитячих журналістських матеріалів імені Івана Корсака – «Фішка мого району». На завершення гості заходу могли послухати уривки творів Івана Корсака у виконанні акторів театру «ГаРмИдЕр».

ВОЛИНСЬКИХ РЯТІВНИКІВ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ

Напередодні Дня рятівника співробітникам ДСНС прийшли подякувати за службу заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, народний обранець Вячеслав Рубльов, очільник ОВА Юрій Погуляйко, представники військових формувань, правоохоронних органів, установ та організацій, а також та духовенство.

Т.в.о. начальника ГУ ДСНС України у Волинській області Сергій Демидюк висловив особовому складу аварійно-рятувальних служб вдячність за віддану працю і відповідальне виконання службових обов’язків. Він зауважив, що у воєнний час від рятівників держава очікує подвійної віддачі. «Наші колеги на півдні, сході та півночі України щодня зустрічають агресію ворога, разом із ними пліч-о-пліч стоять і волинські рятувальники, несуть службу у Харківській, Донецькій, Миколаївській та Херсонській областях. Вони допомагають розміновувати території, доправляють гуманітарні вантажі, допомагають цивільному населенню та силам оборони», – зауважив він.

Від імені голови Волиньради Григорія Недопада та обранців громади із прийдешнім професійним святом волинських надзвичайників привітав заступник голови Григорій Пустовіт. «Важливість професії рятівника важко переоцінити. Повінь, пожежа, стихійне чи техногенне лихо – ви першими приходите на допомогу, ризикуєте власним життям заради порятунку інших. Сьогодні, у час великої війни ви також – в епіцентрі небезпеки, аби убезпечити інших. Вас по праву називають героями без зброї, бо і вдень, і вночі ви перебуваєте на бойовому посту, повсякчас демонструючи мужність, сміливість, витривалість та героїзм», – наголосив він.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків, значний особистий внесок у справу захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру та з нагоди Дня рятівника Григорій Пустовіт вручив почесні грамоти та подяки обласної ради кращим працівникам служби порятунку.

Т.в.о. начальника ГУ ДСНС України в області Сергій Демидюк нагородив волинських рятівників високими відомчими відзнаками, нагрудними знаками, медалями, а також оголосив про присвоєння чергових звань. Один із підрозділів отримав у подарунок новий пожежно-рятувальний автомобіль.

ПРО ЗГУРТОВАНІСТЬ І РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК НА ШЛЯХУ ДО ЄС

Такою є основна тема чергового раунду Конгресових слухань за участю представників самоврядної та виконавчої місцевої влади та центральних органів. Волинь на форумі представляє голова обласної ради Григорій Недопад.

Захід організовано у взаємодії Офісу Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України та Палати регіонів цього асоційованого органу за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України».

Учасники форуму мають на меті проаналізувати основні завдання дорожньої карти вступу України в Євросоюз, а саме: виконання рекомендацій євроспільноти, нормативно-правову адаптацію вітчизняного законодавства до актів права ЄС, огляд досвіду партнерів.

Також плануються дискусії задля досягнення спільного розуміння механізмів впровадження органами виконавчої влади та місцевого самоврядування елементів політики згуртованості в реальну державну регіональну доктрину, особливо в умовах воєнного стану та у перехідний період.

Підсумком Конгресових слухань має стати визначення основних завдань і рекомендацій з актуалізації державної та регіональної стратегій розвитку держави на період до 2027 року з урахуванням нових викликів.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*