офіційний сайт

У МУЗЕЇ КОРСАКІВ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ІСТОРИЧНИЙ РОМАН ТА ВРУЧИЛИ ІМЕННУ ПРЕМІЮ

Відбулася шоста щорічна церемонія вручення літературної премії імені Івана Корсака. Захід відвідав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Літературну премію відомого волинського письменника і журналіста започаткували родина письменника спільно з видавництвом «Ярославів Вал» з єдиною метою: розвивати жанр історичного роману та увіковічнити пам’ять Івана Корсака. Першим лауреатом відзнаки став волинянин, український філософ, письменник, публіцист Петро Кралюк. Минулого року володарем премії імені Івана Корсака став львівський письменник Петро Лущик.

«Вручення літературної премії – дуже значуща подія, адже її присуджують авторам, які працюють у жанрі історичного роману, – зазначив Юрій Поліщук. – Цей жанр набуває усе більшої ваги не лише тому, що занурює нас у давні події та змушує поглянути на них під новим кутом. Історичний роман формує світогляд українців, а отже й – націю. А ще це важливо, бо в Україні триває війна, і наша держава бореться за свою незалежність».

Від імені голови обласної ради Григорія Недопада та всього депутатського корпусу Юрій Поліщук також привітав з Днем народження Віктора Корсака та висловив сподівання, що наступна вручення премії відбуватиметься уже в мирній Україні.

Цього року лауреатом літературної премії імені Івана Корсака став Сергій Грабар та його роман «Святополк ІІ Ізяславович». Як розповів автор, в романі йдеться про події, що відбувалися на землях Русі та у столиці її Києві наприкінці ХІ — початку ХІІ століть. «Князь Святополк був унікальним князем. Це людина, яка організувала Перший з’їзд князів, який створив цілу систему перепон від набігів половців. Людина, яка надзвичайно багато зробила для церкви, він сприяв створенню Печерського монастиря, появі видатних ченців: Нестора Літописця, Аліпія Іконописця, Агапіта лікаря та інших. При цьому князі було закладено підвалини Пантеону Руських Святих та збудовано Михайлівський Золотоверхий монастир», – розповів Сергій Грабар.

Під час церемонії відбулася презентація книги спогадів «Трибуна вільних людей» та нагородили переможців конкурсу «Читаю імена твої, Україно», а також оголосили результати конкурсу дитячих журналістських матеріалів імені Івана Корсака – «Фішка мого району». На завершення гості заходу могли послухати уривки творів Івана Корсака у виконанні акторів театру «ГаРмИдЕр».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*