офіційний сайт

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ОСВІТИ РОЗГЛЯНУЛА НИЗКУ КАДРОВИХ РІШЕНЬ

Під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку розглянули депутати ухвалили рекомендації щодо керівників обласних комунальних установ.

Так, у зв’язку із закінченням терміну дії контракту начальника КП «Відділ соціального розвитку закладів та установ освіти і науки» Оксани Білоконь та директора КП «Волинська обласна Мала академія наук» Тетяни Михалюк депутати рекомендували звільнити обох з одночасним їх призначенням тимчасово виконувачами обов’язки до обрання нових керівників за результатами конкурсу.

Члени профільної комісії підтримали пропозицію відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності щодо увільнення заступника директора з питань фінансів та економіки Валентина Кошельника від виконання обов’язків директора Володимирського спортивного ліцею Волинської обласної ради. А також рекомендували голові обласної ради покласти виконання обов’язків керівника зазначеного закладу освіти на заступницю директора з виховної роботи спортивного ліцею Ольгу Рудчик.

Депутати також заслухали звіт директорки Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентини Остапчук. Як відомо, щодо керівниці закладу було проведене службове розслідування за поданням прокуратури з приводу порушень закону «Про запобігання корупції». Валентина Остапчук влаштувала на роботу в заклад свою онуку та виплачувала їй премії без врегулювання конфлікту інтересів. За цим фактом директорка була притягнута до дисциплінарної відповідальності та отримала догану. Під час засідання комісії депутатка Валентина Магурчак зазначила, що на адресу обласної ради надійшли звернення членів трудового колективу про порушення директоркою трудового законодавства та нераціонального використання коштів. Валентина Остапчук зазначила, що вважає цю заяву наклепом і буде спростовувати її в суді.

Крім того, Валентина Магурчак попросила прояснити ситуацію щодо співпраці Центру з польськими партнерами, які надали закладу гуманітарну допомогу для створення належних умов в укритті. Проте, під час візиту благодійники не знайшли в укритті наданої ними допомоги. Валентина Остапчук повідомила, що з польськими партнерами співпрацював один із волонтерів, який, ніби то без погодження із Центром, попросив будівельні матеріали для укриття, які не знадобилися, тож вона передала їх одному із навчальних закладів області. Заступник керуючого справами апарату ради Юрій Ройко також зазначив, що директорка організувала доставку гуманітарних вантажів, які доправлялися до еколого-натуралістичного центру, але у в митній декларації отримувачем вказувала не очолювану нею установу, а обласну раду. Депутат Андрій Бокоч поцікавився у керівниці причинами звільнення двох бухгалтерів із освітнього закладу, а також, коли в останнє в закладі проводилась інвентаризація. Валентина Остапчук відповіла, що бухгалтери звільнилися з причини невисоких зарплат, а перевірка відбулась в грудні минулого року. В результаті обговорення звіт директорки обласного еколого-натуралістичного центру депутати не затвердили.

Члени освітньої комісії також погодили призначення стипендій Волинської обласної ради для молодих вчених. На щорічну грошову винагороду кандидатури своїх наукових співробітників висунули два волинських університети. Це доктор історичних та гуманістичних наук в галузі історії, доцент кафедри всесвітньої історії ВНУ Олег Разиграєв та кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобілів і транспортних технологій ЛНТУ Павло Мазилюк. Депутати підтримали подання ректорів та рекомендували призначити у 2024 році стипендії обом науковцям.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

НОВЕ ЖИТТЯ СПОРТКОМПЛЕКСУ «ДИНАМО»

Участь у відкритті оновленого спортивного комплексу взяли голова Волиньради, очільник регіонального відділення НОКУ Григорій Недопад, перший заступник голови Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України Віктор Корж, перший заступник обласного осередку ФСТ «Динамо» України Василь Авраменко, член президії обласної організації ФСТ «Динамо» України Олександр Кулаков, меценати і благодійники від соціально-відповідального бізнесу.

За свою понад сорокалітню історію спорткомплекс «Динамо» вперше зазнав капітального оновлення. Роботи тривали з 2021 року. Ентузіастів та меценатів навколо ідеї відродження цього спорткомплексу об’єднав член президії ВОО ФСТ «Динамо» України Олександр Кулаков. «Разом з працівниками обласної організації фізкультурно-спортивного товариства та у тісній співпраці з бізнесом, не зважаючи на складний воєнний час, ми зробили цю будівлю функціональною та сучасною. За понад два роки у приміщенні було замінено вікна, електричну і каналізаційну мережі, оновлено та утеплено фасад, встановлено автономне опалення на альтернативному паливі, відремонтовано спортивну залу, роздягальні, душові, санвузли, а також облаштовано паспортизоване укриття. Спорткомплекс має функціонувати та розвиватись, аби тут зростали майбутні чемпіони та проводились змагання не лише всеукраїнського, а й міжнародного рівня», – наголосив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність ініціатору та усім представникам соціально-відповідального бізнесу, які долучились до реконструкції спорткомплексу. «Ми усі розуміємо, якими титанічними зусиллями у час великої війни даються такі проєкти. Бо в пріоритеті – допомога війську, донати, волонтерство. Але відкриття цього оновленого спорткомплексу свідчить й про те, що ми піклуємося про майбутнє країни – наших дітей, їхні можливості зростати і розвиватися. Оновлене меценатами обласна рада зобов’язується дбайливо утримувати, адже у цьому приміщенні розташовуються і два обласних комунальних спортивних заклади», – зауважив він.

Перший заступник голови ФСТ «Динамо» України Віктор Корж високо оцінив старання спортивних функціонерів та бізнесової спільноти Волині: «Спортивна інфраструктура за час війни зазнала значних втрат, великі руйнування в Харкові, Миколаєві, Херсоні, Львові. Тому ваша увага до розвитку спорту та допомога, шановні наші спонсори і меценати, неоціненна. Сьогодні вкотре доведено, що гуртом ми спроможні на великі справи, надто, коли йдеться про наших дітей – майбутніх олімпійців і свідомих, патріотичних громадян України», – підкреслив він.

Віктор Корж нагородив ініціатора задуму Олександра Кулакова відзнакою «Почесний динамівець», а також вручив заохочувальні подарунки представникам бізнесу, які посприяли у його реалізації.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства

КАДРИ, ЗВІТИ, ОРГПИТАННЯ – ЗАСІДАЛА СОЦІАЛЬНО-МЕДИЧНА КОМІСІЯ

На розгляд постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства було винесено 6 питань.

Більшість із них стосувалися погодження кадрових рішень, зумовлених закінченням терміну дії контрактів керівників обласних комунальних закладів медичного та соціального спрямування. Так, щодо увільнення з цієї причини очільниці Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи Лілії Вірун, то начальник управління охорони здоров`я Юрій Легкодух зазначив, що з січня наступного року бюро судмедекспертизи матиме державне підпорядкування. Відтак, аби у період реформації не залишати установу без керівника, він запропонував, як виняток, не переводити Лілію Вірун у статус тимчасово виконувачки обов’язки, а подовжити термін дії її контракту. На підтримку такої пропозиції висловилися голова комісії Ірина Горавська, депутат Юрій Валецький та заступниця начальника ОВА Мирослава Якимчук, відзначивши ефективність керівниці, її професійні та організаційні здібності. Григорій Пустовіт зауважив, що обласна рада як засновник високо цінує зусилля Лілії Вірун, особливо у реалізації ініціативи евакуації полеглих Героїв – місії «На щиті». Тож члени депутатської комісії одноголосно ухвалили рішення рекомендувати голові обласної ради продовжити з керівницею обласного бюро судово-медичної експертизи дію контракту терміном на 5 років.

Новаторство, ініціативність, розширення переліку соціальних послуг та підвищення їх якості, зміцнення матеріально-технічної бази, – так члени комісії і присутні оцінили управлінські якості директорки Луцького геріатричного пансіонату Алли Гнатюк. Депутат і голова Громадської ради цього комунального закладу Юрій Ройко зазначив, що завдяки зусиллям Алли Гнатюк інтернатна установа для самотніх трансформувалася у пансіонат із сімейними традиціями, де підопічні не доживають, а живуть повноцінно і змістовно. До призначення керівника геріатричного закладу на конкурсних засадах члени комісії ухвалили рекомендацію призначити Аллу Гнатюк тимчасово виконуючою обов’язки директора пансіонату. Таке ж рішення, у зв’язку із закінченням терміну дії контракту, комісія винесла і щодо керівника Олицького психоневрологічного інтернату Сергія Кучера.

Пропозиція щодо звільнення з посади головного лікаря обласної комунальної установи «Ковельська поліклініка» Адама Маковецького продиктована процесом реорганізації закладу. Відповідно до законодавства повноваження з управління справами закладом, який реорганізовується, переходять до ліквідаційної комісії. Начальник управління ОВА Юрій Легкодух зауважив, що процедуру реорганізації комунальної медустанови належить завершити до 15 жовтня, інакше поліклініка не зможе укласти контракти з Національною службою здоров’я, а отже й здобути фінансування. Беручи до уваги наведені аргументи, члени комісії рекомендували голові обласної ради увільнити Маковецького А.С. з посади головного лікаря КП «Ковельська поліклініка Волинської обласної ради».

Комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства також заслухала звіт, як того вимагають умови контракту, директорки Волинського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Галина Йовик звітувала посередництвом відеозв’язку, оскільки як опікун разом із вихованцями перебуває в евакуації у польському Лодзі. Вона детально розповіла про умови, в яких живуть діти з особливими потребами віддалік від дому. Так, вихованці відвідують польські школу та дитсадок, а також за сімейною формою навчання опановують і українську шкільну програму, що забезпечують вихователі-педагоги. Дітям в евакуації доступні медичні та стоматологічні послуги. У них змістовне дозвілля, є можливість подорожей та оздоровлення, з чим допомагають благодійні організації. За словами Галини Йовик, решта персоналу реабілітаційного центру упродовж 2022 року, хоч і перебували у так званому простої, проте ремонтували приміщення, придбали нові меблі та реманент, обладнали новий ігровий майданчик. Та головне – в установі тепер облаштоване укриття, що разом із законодавчими змінами дозволило цього року відновити роботу закладу, а згодом і повернути з евакуації решту дітей.

Григорій Пустовіт зауважив, що разом із головою Волиньради вони навідували вихованців в евакуації. «Жодних зауважень до побутових та інших умов перебування дітей у нас не було. Ми були вражені атмосферою, яка панує в цьому особливому дитячому колективі – далеко від дому, в чужій країні вони відчувають себе українцями. За усім цим великі зусилля і титанічна робота керівниці і двох її колег. Утрьох в евакуації вони зуміли забезпечити підопічним те, що у центрі робилося зусиллям персоналу з 30 осіб», – підсумував посадовець. Звіт директорки обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Галина Йовик депутатська комісія затвердила одноголосно.

Члени постійної комісії також підтримали пропозицію голови комісії Ірини Горавської і ухвалили графік виїзних засідань. До кінця року депутати мають намір здійснити робочі візити до обласної психіатричної лікарні, Луцького геріатричного пансіонату, Руденського і Голобського психоневрологічних інтернатів.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*