офіційний сайт

КАДРИ, ЗВІТИ, ОРГПИТАННЯ – ЗАСІДАЛА СОЦІАЛЬНО-МЕДИЧНА КОМІСІЯ

На розгляд постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства було винесено 6 питань.

Більшість із них стосувалися погодження кадрових рішень, зумовлених закінченням терміну дії контрактів керівників обласних комунальних закладів медичного та соціального спрямування. Так, щодо увільнення з цієї причини очільниці Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи Лілії Вірун, то начальник управління охорони здоров`я Юрій Легкодух зазначив, що з січня наступного року бюро судмедекспертизи матиме державне підпорядкування. Відтак, аби у період реформації не залишати установу без керівника, він запропонував, як виняток, не переводити Лілію Вірун у статус тимчасово виконувачки обов’язки, а подовжити термін дії її контракту. На підтримку такої пропозиції висловилися голова комісії Ірина Горавська, депутат Юрій Валецький та заступниця начальника ОВА Мирослава Якимчук, відзначивши ефективність керівниці, її професійні та організаційні здібності. Григорій Пустовіт зауважив, що обласна рада як засновник високо цінує зусилля Лілії Вірун, особливо у реалізації ініціативи евакуації полеглих Героїв – місії «На щиті». Тож члени депутатської комісії одноголосно ухвалили рішення рекомендувати голові обласної ради продовжити з керівницею обласного бюро судово-медичної експертизи дію контракту терміном на 5 років.

Новаторство, ініціативність, розширення переліку соціальних послуг та підвищення їх якості, зміцнення матеріально-технічної бази, – так члени комісії і присутні оцінили управлінські якості директорки Луцького геріатричного пансіонату Алли Гнатюк. Депутат і голова Громадської ради цього комунального закладу Юрій Ройко зазначив, що завдяки зусиллям Алли Гнатюк інтернатна установа для самотніх трансформувалася у пансіонат із сімейними традиціями, де підопічні не доживають, а живуть повноцінно і змістовно. До призначення керівника геріатричного закладу на конкурсних засадах члени комісії ухвалили рекомендацію призначити Аллу Гнатюк тимчасово виконуючою обов’язки директора пансіонату. Таке ж рішення, у зв’язку із закінченням терміну дії контракту, комісія винесла і щодо керівника Олицького психоневрологічного інтернату Сергія Кучера.

Пропозиція щодо звільнення з посади головного лікаря обласної комунальної установи «Ковельська поліклініка» Адама Маковецького продиктована процесом реорганізації закладу. Відповідно до законодавства повноваження з управління справами закладом, який реорганізовується, переходять до ліквідаційної комісії. Начальник управління ОВА Юрій Легкодух зауважив, що процедуру реорганізації комунальної медустанови належить завершити до 15 жовтня, інакше поліклініка не зможе укласти контракти з Національною службою здоров’я, а отже й здобути фінансування. Беручи до уваги наведені аргументи, члени комісії рекомендували голові обласної ради увільнити Маковецького А.С. з посади головного лікаря КП «Ковельська поліклініка Волинської обласної ради».

Комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства також заслухала звіт, як того вимагають умови контракту, директорки Волинського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Галина Йовик звітувала посередництвом відеозв’язку, оскільки як опікун разом із вихованцями перебуває в евакуації у польському Лодзі. Вона детально розповіла про умови, в яких живуть діти з особливими потребами віддалік від дому. Так, вихованці відвідують польські школу та дитсадок, а також за сімейною формою навчання опановують і українську шкільну програму, що забезпечують вихователі-педагоги. Дітям в евакуації доступні медичні та стоматологічні послуги. У них змістовне дозвілля, є можливість подорожей та оздоровлення, з чим допомагають благодійні організації. За словами Галини Йовик, решта персоналу реабілітаційного центру упродовж 2022 року, хоч і перебували у так званому простої, проте ремонтували приміщення, придбали нові меблі та реманент, обладнали новий ігровий майданчик. Та головне – в установі тепер облаштоване укриття, що разом із законодавчими змінами дозволило цього року відновити роботу закладу, а згодом і повернути з евакуації решту дітей.

Григорій Пустовіт зауважив, що разом із головою Волиньради вони навідували вихованців в евакуації. «Жодних зауважень до побутових та інших умов перебування дітей у нас не було. Ми були вражені атмосферою, яка панує в цьому особливому дитячому колективі – далеко від дому, в чужій країні вони відчувають себе українцями. За усім цим великі зусилля і титанічна робота керівниці і двох її колег. Утрьох в евакуації вони зуміли забезпечити підопічним те, що у центрі робилося зусиллям персоналу з 30 осіб», – підсумував посадовець. Звіт директорки обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Галина Йовик депутатська комісія затвердила одноголосно.

Члени постійної комісії також підтримали пропозицію голови комісії Ірини Горавської і ухвалили графік виїзних засідань. До кінця року депутати мають намір здійснити робочі візити до обласної психіатричної лікарні, Луцького геріатричного пансіонату, Руденського і Голобського психоневрологічних інтернатів.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*