офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «ГОЛОВНЕ – БЕЗПЕКА ДІТЕЙ І КОМФОРТНЕ ПРОХОДЖЕННЯ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ»

Тривають інспекційні робочі поїздки керівників та депутатів Волиньради до обласних комунальних закладів та освітніх установ громад з метою належної підготовки до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.

Сьогодні з цією метою голова обласної ради Григорій Недопад, депутат Юрій Харченко та очільник Луцької райради Олександр Гурський відвідали Княгининівський ліцей. Це один з найбільших освітніх закладів, де понад 450 дітей з усієї області здобувають поглиблені знання з іноземних мов та інформатики. Причому 60% ліцеїстів навчаються із цілодобовим перебуванням. Тож, до підготовки установи до роботи в умовах викликів воєнного стану – особлива увага.

Тимчасово виконувачка обов’язки керівника ліцею Ольга Омелько розповіла, що облаштоване та сертифіковане минулоріч укриття на майже півтисячі осіб дозволить розпочати новий навчальний рік в очній формі. У сховищі передбачено як навчальні класи, так і можливість розгорнути спальні місця для 240 ліцеїстів, які перебувають на повному пансіоні. Також проведено капітальний ремонт внутрішніх водо- та тепломереж, але з часом заміни потребуватиме зовнішня теплотраса. За словами Ольги Омелько цілком до роботи у звичному режимі підготовлені їдальня та кухня, оновлено кухонне устаткування. Щоправда, через періодичні знеструмлення виведений з ладу компресор холодильної камери, проте до початку навчального року проблему залагодять. На випадок обмеження електропостачання є достатня кількість генераторів потрібної потужності.

З проблемних питань, у вирішенні яких розраховують на допомогу засновника, Ольга Омелько називає потребу у ремонті частини покрівлі, утеплення спортзали, а також оновлення спортивного майданчика зі штучним покриттям. Та найбільший клопіт, стверджує новопризначена керівниця, – це відсутність в ліцеї власної котельні. Купівля послуги з опалення у приватної енергетичної компанії обходиться недешево – близько 3 тисяч гривень за гігакалорію.

Голова Волиньради Григорій Недопад зазначив, що у співпраці з Луцькрадою прийнято рішення про встановлення модульної котельні, яка обігріватиме одразу три освітніх заклади. Устаткування вже придбано, виготовляється проєктно-кошторисна документація на монтажні роботи. Передбачається, що котельня працюватиме на дерев’яній щепі, отже вартість послуги буде значно меншою.

Григорій Недопад з колегами також оглянули спальні корпуси та навчальні класи ліцею, а також поспілкувалися з педагогічним колективом. Оскільки і лінгвістика, і інформатика неможливі без застосування комп’ютерної техніки та інтерактивних гаджетів, викладачі висловили побажання в оновленні застарілих стаціонарних ПК, а також придбанні для ліцею планшетів.

«Заклад великий і за наповненістю, і за площею – близько 10 будівель, 2 гектари території. Доглядати за таким комплексом непросто, але адміністрація і колектив доклали максимум зусиль: освітній заклад добре підготовлено і до навчального року, і до того, щоб опалювальний період минув без ексцесів. Озвучені ж проблеми не є критичними чи нагальними, тому будуть вирішені, щойно дозволять умови», – підсумував візит Григорій Недопад.

НАУКОВА ЛІТНЯ ШКОЛА – 2023: ВОЛИНСЬКІ ЛІЦЕЇСТИ СЕРЕД НАЙАКТИВНІШИХ УЧАСНИКІВ

Майже 40 вихованців Волинського наукового ліцею успішно завершили додатковий освітній курс за всеукраїнським проєктом «Наукова літня школа». Сертифікати про проходження навчання ліцеїстам вручив перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Щороку упродовж тижня обласний комунальний освітній заклад природничого спрямування перетворюється на справжню дослідницьку лабораторію. За сприяння Волинського осередку та Національного центру Малої академії наук України, а також наукових співробітників Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України до ліцею зі столиці було доправлено сучасне професійне лабораторне устаткування, за допомогою якого ліцеїсти добували ефірні олії з рослинної сировини, аналізували вміст соку та золи рослин, власноруч виготовляли мило тощо.

Директорка наукового ліцею Ірина Лозовська зауважила, що реалізація проєкту неабияк сприяє підвищенню рівня знань та практичних навичок ліцеїстів. «Біологія та хімія – науки, які ви вибрали як свій профіль навчання у ліцеї, а науковці приїхали, щоб відкрити вам незнайомі та незвідані сторони цих наук. Ви ж у свою чергу проявили свої найкращі здібності до науково-дослідницької, винахідницької та пошукової діяльності. І не пошкодували на це періоду канікул. Ваш ентузіазм і зацікавленість надихає нас, педагогів», – наголосила вона.

Керівниця Волинського осередку МАН Тетяна Михалюк своєю чергою висловила сподівання, що реалізація проєкту дала змогу ліцеїстам отримати хорошу мотивацію до подальшого наукового пошуку. «Ви вкотре продемонстрували, що учні наукового ліцею є одними із найкращих, найрозумніших і найсумлінніших. Хочу також висловити вдячність адміністрації та педагогам, які завжди радо підтримують ініціативи МАН і намагаються використати усі можливості для своїх учнів, запрошують викладачів зі столиці, залучають науковців та базу волинських вишів», – зазначила вона.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук у своєму виступі зауважив, що керівництво ради і профільна освітянська комісія завжди радо вітають подібні проєкти як джерело нових знань і спосіб виявити талановиту учнівську молодь. «Волинський науковий ліцей є лідером за підсумками ЗНО, а це свідчить про те, що заклад дає хороші і ґрунтовні знання. Ще один критерій престижності закладу вимірюється кількістю охочих тут навчатись. Хочу подякувати київським науковцям за те, що дали нашим юним науковцям багато цікавих знань та практичних умінь. Вірю, що вже у недалекому майбутньому ми дочекаємося омріяної перемоги, а далі будемо лише прогресувати. Бо керівництво обласної ради планує, аби в майбутньому у нашому науковому ліцеї також були сучасні хімічні, біологічні, фізичні та інші лабораторії», – підкреслив він.

КОМУНІЗМ = РАШИЗМ: 13 ІСТОРІЙ УКРАЇНЦІВ, ЯКИХ ЗНИЩИЛИ ТОТАЛІТАРНІ РЕЖИМИ

Архів національної пам’яті у партнерстві з Волиньрадою, ОВА та Луцькою міською радою презентують виставку, яка демонструє паралель між злочинами СРСР та сучасної росії. Участь у відкритті експозиції взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Виставку розгорнули просто неба, поблизу головного корпусу Волинського національного університету імені Лесі Українки. Оглянути її безоплатно зможуть усі охочі до 1 вересня. В основу експозиції лягли архівні документи Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державних архівів Львівської, Житомирської, Миколаївської, Вінницької, Волинської областей, а також сучасні світлини та задокументовані злочини російської армії в Україні.

Виставка «Комунізм = Рашизм» демонструє на конкретних історіях тринадцятьох знищених людей, що криваві методи росії не змінилися ще з минулого століття. Масові розстріли, катування, мародерство, переслідування за українські мову і культуру – усі ці страшні злодіяння, до яких вдається ерефія після повномасштабного вторгнення, є продовженням геноциду проти українців, який чинив радянський союз.

Директор Архіву національної пам’яті та один з упорядників експозиції Ігор Кулик вважає, що однією з причин повторення цих злочинів є їх забуття та непроговорення на належному рівні. Тож виставка має на меті частково заповнити цю прогалину.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зауважив, що комунізм, російський імперіалізм, монгольський ордизм, а тепер і рашизм – це спадкові явища, які не змінювалися століттями. «Їхня сутність – знищення і підкорення, подавлення в особистості всього людського, гуманного і ціннісного. І все заради того, щоб людина перетворилася на нікчемний гвинтик у їхній тоталітарній системі. Дивлюсь на виставкові фото: вчителька, староста села, науковець, письменник – ці люди мирних професій щасливо жили і працею своєю робили кращим довколишній світ. Але прийшли варвари, відібрали їхні життя і сплюндрували створене ними. Тому подалі від рашизму, від усього, що пов’язане з цинічною і дикою росією, – цей урок маємо засвоїти назавжди», – закликав посадовець Волиньради.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*