офіційний сайт

КОМУНІЗМ = РАШИЗМ: 13 ІСТОРІЙ УКРАЇНЦІВ, ЯКИХ ЗНИЩИЛИ ТОТАЛІТАРНІ РЕЖИМИ

Архів національної пам’яті у партнерстві з Волиньрадою, ОВА та Луцькою міською радою презентують виставку, яка демонструє паралель між злочинами СРСР та сучасної росії. Участь у відкритті експозиції взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Виставку розгорнули просто неба, поблизу головного корпусу Волинського національного університету імені Лесі Українки. Оглянути її безоплатно зможуть усі охочі до 1 вересня. В основу експозиції лягли архівні документи Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державних архівів Львівської, Житомирської, Миколаївської, Вінницької, Волинської областей, а також сучасні світлини та задокументовані злочини російської армії в Україні.

Виставка «Комунізм = Рашизм» демонструє на конкретних історіях тринадцятьох знищених людей, що криваві методи росії не змінилися ще з минулого століття. Масові розстріли, катування, мародерство, переслідування за українські мову і культуру – усі ці страшні злодіяння, до яких вдається ерефія після повномасштабного вторгнення, є продовженням геноциду проти українців, який чинив радянський союз.

Директор Архіву національної пам’яті та один з упорядників експозиції Ігор Кулик вважає, що однією з причин повторення цих злочинів є їх забуття та непроговорення на належному рівні. Тож виставка має на меті частково заповнити цю прогалину.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зауважив, що комунізм, російський імперіалізм, монгольський ордизм, а тепер і рашизм – це спадкові явища, які не змінювалися століттями. «Їхня сутність – знищення і підкорення, подавлення в особистості всього людського, гуманного і ціннісного. І все заради того, щоб людина перетворилася на нікчемний гвинтик у їхній тоталітарній системі. Дивлюсь на виставкові фото: вчителька, староста села, науковець, письменник – ці люди мирних професій щасливо жили і працею своєю робили кращим довколишній світ. Але прийшли варвари, відібрали їхні життя і сплюндрували створене ними. Тому подалі від рашизму, від усього, що пов’язане з цинічною і дикою росією, – цей урок маємо засвоїти назавжди», – закликав посадовець Волиньради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*