офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «ГОЛОВНЕ – БЕЗПЕКА ДІТЕЙ І КОМФОРТНЕ ПРОХОДЖЕННЯ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ»

Тривають інспекційні робочі поїздки керівників та депутатів Волиньради до обласних комунальних закладів та освітніх установ громад з метою належної підготовки до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.

Сьогодні з цією метою голова обласної ради Григорій Недопад, депутат Юрій Харченко та очільник Луцької райради Олександр Гурський відвідали Княгининівський ліцей. Це один з найбільших освітніх закладів, де понад 450 дітей з усієї області здобувають поглиблені знання з іноземних мов та інформатики. Причому 60% ліцеїстів навчаються із цілодобовим перебуванням. Тож, до підготовки установи до роботи в умовах викликів воєнного стану – особлива увага.

Тимчасово виконувачка обов’язки керівника ліцею Ольга Омелько розповіла, що облаштоване та сертифіковане минулоріч укриття на майже півтисячі осіб дозволить розпочати новий навчальний рік в очній формі. У сховищі передбачено як навчальні класи, так і можливість розгорнути спальні місця для 240 ліцеїстів, які перебувають на повному пансіоні. Також проведено капітальний ремонт внутрішніх водо- та тепломереж, але з часом заміни потребуватиме зовнішня теплотраса. За словами Ольги Омелько цілком до роботи у звичному режимі підготовлені їдальня та кухня, оновлено кухонне устаткування. Щоправда, через періодичні знеструмлення виведений з ладу компресор холодильної камери, проте до початку навчального року проблему залагодять. На випадок обмеження електропостачання є достатня кількість генераторів потрібної потужності.

З проблемних питань, у вирішенні яких розраховують на допомогу засновника, Ольга Омелько називає потребу у ремонті частини покрівлі, утеплення спортзали, а також оновлення спортивного майданчика зі штучним покриттям. Та найбільший клопіт, стверджує новопризначена керівниця, – це відсутність в ліцеї власної котельні. Купівля послуги з опалення у приватної енергетичної компанії обходиться недешево – близько 3 тисяч гривень за гігакалорію.

Голова Волиньради Григорій Недопад зазначив, що у співпраці з Луцькрадою прийнято рішення про встановлення модульної котельні, яка обігріватиме одразу три освітніх заклади. Устаткування вже придбано, виготовляється проєктно-кошторисна документація на монтажні роботи. Передбачається, що котельня працюватиме на дерев’яній щепі, отже вартість послуги буде значно меншою.

Григорій Недопад з колегами також оглянули спальні корпуси та навчальні класи ліцею, а також поспілкувалися з педагогічним колективом. Оскільки і лінгвістика, і інформатика неможливі без застосування комп’ютерної техніки та інтерактивних гаджетів, викладачі висловили побажання в оновленні застарілих стаціонарних ПК, а також придбанні для ліцею планшетів.

«Заклад великий і за наповненістю, і за площею – близько 10 будівель, 2 гектари території. Доглядати за таким комплексом непросто, але адміністрація і колектив доклали максимум зусиль: освітній заклад добре підготовлено і до навчального року, і до того, щоб опалювальний період минув без ексцесів. Озвучені ж проблеми не є критичними чи нагальними, тому будуть вирішені, щойно дозволять умови», – підсумував візит Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*