офіційний сайт

«ПОТРІБНЕ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ», – ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ПРО АСОЦІАЦІЮ РАЙОННИХ ТА ОБЛАСНИХ РАД

Голова Волиньради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт взяли участь у другому турі онлайн консультацій з асоційованими членами УАРОР щодо скликання та проведення з’їзду цієї всеукраїнської організації, яка об’єднує обласні та районні ради.

Ретельне і широке обговорення підготовку форуму більшість голів рад-членів асоціації обґрунтовують прагненням відкритості та прозорості звітно-виборчого з’їзду. Під час першого туру консультацій вони не погодилися з рішенням Президента УАРОРу Сергія Чернова провести з’їзд у столиці наприкінці вересня, а його підготовку доручити секретаріату організації.

Причина – сумніви у легітимності керівника та управлінських органів – президії та правління асоціації. Одним із перших це питання порушив очільник Волинської громади Григорій Недопад. Річ у тім, що Президент УАРОРу Сергій Чернов, обраний на 5-річний термін ще у 2010 році, і досі очолює організацію попри те, що вже давно не є головою Харківської обласної ради. Керівник, правління та президія не були переобрані ні після децентралізаційної реформи, яка суттєво перекроїла реєстр органів місцевого самоврядування, ані після місцевих виборів 2020 року, які докорінно оновили склад місцевих рад. А отже, у керівних органах асоціації і досі можуть перебувати люди, які до місцевого самоврядування уже не мають безпосереднього стосунку. Попри те, що статут організації передбачає проведення з’їзду не рідше одного разу на два роки, його упродовж 13 років скликали лише двічі.

«За цей період членам асоціації, які сплачують членські внески на забезпечення діяльності організації, теперішнє керівництво жодного разу так і не представили фінансовий звіт. Востаннє це питання я піднімав у 2017 році, на жаль, безрезультатно. Тому Волиньрада припинила сплачувати ці внески. Окрім того, асоціація практично бездіяльна, хоча, на мою думку, саме вона повинна, особливо у цей важкий час, не просто відстоювати інтереси місцевого самоврядування, а формувати регіональну політику країни. Очевидно, що УАРОР потребує перезавантаження», – обґрунтував свою позицію Григорій Недопад.

За пропозицією очільника Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука підготовку з’їзду Української асоціації районних і обласних рад і формування його порядку денного члени організації вирішили доручити не секретаріату, у легітимності повноважень якого є сумніви, а оргкомітету, до якого мають увійти погоджені більшістю членів голови обласних і районних рад. Одним з ключових питань форуму має стати переобрання президента та керівних органів асоціації.

ЛІС І ГРОМАДИ: СПІВПРАЦЯ ПІСЛЯ РЕФОРМИ ГАЛУЗІ

Голова Волиньради Григорій Недопад та очільник постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко провели робочу зустріч з керівником Північно-Західного міжрегіонального управління лісомисливського господарства з центром у Рівному Володимиром Панчуком.

Попри те, що в результаті реформування лісова галузь зазнала суттєвих структурних змін (розподіл управлінської та господарської функцій, укрупнення, позбавлення лісгоспів юридичної самостійності та трансформація їх у філії державного підприємства тощо), залишилися питання, які перебувають у винятковій компетенції обласних рад та потребують прийняття сесійних рішень.

Саме такі питання і стали предметом обговорення під час робочої зустрічі. Йшлося, зокрема, про затвердження лімітів та видачу дозволів на заготівлю другорядних лісових ресурсів (ягоди, гриби, лікарські трави, кора і т.ін), а також встановлення рентної плати за користування ними, яка, до слова, забезпечує суттєві надходження до бюджетів громад. З’ясувалося, що розмір цієї ренти у кожній області різний. Якщо, приміром, на Волині – це 2,6 грн за кілограм заготовлених чорниць, то на Житомирщині – лише 70 копійок. Така нерівномірність часто є причиною зловживань з боку фірм-заготівельників, які заготовляють лісові дари в різних областях, а ретну за збір сплачують в тому регіоні, де найнижчий тариф. Відтак, сторони визнали доцільним запровадити уніфіковану тарифну політику щодо плати за заготівлю другорядних лісових продуктів, що зведе нанівець шахраювання та збільшить надходження до місцевих бюджетів.

Обговорили учасники зустрічі і затвердження обласної програми розвитку лісового господарства «Ліси Волині». У 2021 році вона не була прийнята у зв’язку із новою законодавчою вимогою проведення стратегічної та екологічної експертиз – процедури тривалої, копіткої та вартісної. Оскільки така оцінка програмного документу лісівниками уже проведена, а також внесено зміни, обумовленні реформою галузі, Григорій Недопада ініціював внесення цільової програми на розгляд та затвердження сесії обласної ради.

Узгодили учасники зустрічі також і питання процедури сесійного затвердження клопотань про приведення існуючого поділу лісів у відповідність та виділення захисних лісових ділянок лісокористувачам різних форм власності.

ДЛЯ ДІТЕЙ, ЩО ЗАЗНАЛИ НАСИЛЛЯ: У «ФЕНІКСІ» ВІДКРИЛИ НОВЕ ВІДДІЛЕННЯ

З новими можливостями та послугами центру комплексної реабілітації обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства ознайомилися голова Волиньради Григорій Недопад, народна депутатка України Ірина Констанкевич, керівництво ОВА та благодійники.

Щороку близько 2 тисяч дітей, в тому числі й з інвалідністю, а також їхніх батьків, проходять у центрі комплексне фізичне відновлення, соціально-педагогічну реабілітацію із психологічною підтримкою. Відтепер, окрім малих пацієнтів з ураженнями нервової системи та ортопедичними захворюваннями, у «Феніксі» надаватимуть послуги й діткам, які зазнали фізичного чи психологічного насильства або ж стали його свідками.

Під нове відділення упродовж півроку капітально реконструювали окремий корпус завдяки благодійній допомозі підприємства «Кроноспан». Загальна вартість робіт склала понад 7 мільйонів гривень. Обладнання для новоствореного відділення, а також навчання фахівців забезпечить благодійна організація «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці із ЮНІСЕФ. Стаціонарно отримати і фізичну, і психологічну реабілітацію тут одночасно зможуть 12 дітей разом з батьками.

Директорка обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська зазначила, що кількість дітей, які стали жертвами насилля або ж його очевидцями, з початком повномасштабного вторгнення суттєво зросла, в тому числі і за рахунок внутрішньо переміщених осіб. «Якщо за увесь 2022 рік таких дітей було понад 230, то за 6 місяців цього року – цифра ще більша. Але лікарня – це не те місце, де б такі дітки могли відновлюватися. Саме тому і виникла ідея створення спеціального відділення у центрі реабілітації. Обіцяємо, що і ця наша послуга буде якісною», – запевнила Ірина Горавська.

Голова обласної ради Григорій Недопад стверджує, що дитячий реабілітаційний центр «Фенікс» є пріоритетним у розвитку: триває капітальний ремонт котельні із заміною котлів та теплотраси, виготовлено проєктно-кошторисну документацію на утеплення головного корпусу центру та встановлення тут підйомника для забезпечення інклюзивності. «Планів багато, бо дитяча реабілітація – послуга надзвичайно затребувана і, здебільшого, вона надається приватними клініками, а ми маємо комунальний заклад, де всі види дитячої реабілітації є безоплатними. Що ж до нового відділення, то його актуальність теж очевидна. І, на жаль, до завершення війни і ще якийсь час після, ця потреба лише зростатиме. Тому спасибі усім, хто допоміг з його створенням», – зазначив голова Волиньради.

«Надважливо, що в області шукають шляхи вирішення такої болючої, чутливої та резонансної проблеми нашого суспільства. Діти – це наше продовження, майбутнє країни ,і всі ми хочемо, щоб воно було щасливим. Дякую усім, хто в цьому проєкті став партнерами. Очевидно, і до парламенту є питання, яким буде законодавче забезпечення такого напрямку. Щоб центр працював, повинна бути спільна робота. Вирішити якою саме вона буде – саме з цією метою ми усі тут сьогодні зібралися», – зауважила народна депутатка Ірина Констанкевич.

Координаторка проєктів Українськоі фундаціі громадського здоров’я Олена Вихор зауважила, що Волинь вже сьома область, де відкриється відділення для реабілітації дітей, які зазнали насильства або ж стали його свідками. Але поки єдина, де таку реабілітацію надаватимуть в умовах стаціонару, і перша, де ця послуга буде інтегрованою на родини постраждалих дітей. Вона також запевнила, що організація спільно з ЮНІСЕФ допоможе з навчанням персоналу та формуванням команди, адже у ній, крім медиків і психологів також працюватимуть слідчі, співробітники поліції та прокуратури. Щодо чого і підписали меморандум про співпрацю.

НІ, Я ЖИВА, Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ! Я В СЕРЦІ МАЮ ТЕ, ЩО НЕ ВМИРАЄ…

Сьогодні минає 110 років з дня смерті видатної української поетеси, драматургині та громадської діячки Лесі Українки. Голова Волиньради Григорій Недопад та його перший заступник Юрій Поліщук взяли участь у пам’ятних заходах.

Лариса Косач-Квітка відійшла у вічність на 42 році життя у невеличкому грузинському курорті Сурамі. Похована поетеса на Байковому цвинтарі, поряд з батьком та братом. Історичні джерела свідчать: нести труну на руках, співати пісень і виголошувати промови було заборонено. Людей, які прийшли віддати шану Лесі, не пускали на кладовище, але вони влаштували справжню маніфестацію.

Щороку 1 серпня, у День пам’яті Лесі Українки, проходить громадське вшанування геніальної поетеси. У Луцьку під звуки повітряної тривоги, з молитвою та поетичним словом вклонитися її величі і таланту прийшли представники влади і громадськості, наукової та мистецької спільнот, шанувальники творчості. А священнослужителі Святотроїцького кафедрального собору відслужили панахиду.

А на малій батьківщині літераторки у Колодяжненському музеї-садибі Косачів до погруддя Лесі Українки поклав квіти перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Голова Волиньради Григорій Недопад зауважив, що земляцтво з родиною Косачів зобов’язує волинян. «Наша область стала територією мистецьких і наукових розвідок, симпозіумів і конференцій, культурно-історичних пошуків. Тут зародився перший в Україні фестиваль національних театрів, приурочений творчості Лесі Українки, а університет, що носить її ім’я, причетний до видання першого повного зібрання творів поетеси та перекладу її доробку різними мовами світу. Минуло більше сотні років, а її постать і творчість досі нікого не лишають байдужими, а лесезнавство виокремилося у цілу науку. І я переконаний, що ні науковці, ні літератори не втомляться досліджувати феномен Лесі Українки. А кожному з нас належить пам’ятати і шанувати своїх національних геніїв», – висловив упевненість Григорій Недопад.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*