офіційний сайт

НІ, Я ЖИВА, Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ! Я В СЕРЦІ МАЮ ТЕ, ЩО НЕ ВМИРАЄ…

Сьогодні минає 110 років з дня смерті видатної української поетеси, драматургині та громадської діячки Лесі Українки. Голова Волиньради Григорій Недопад та його перший заступник Юрій Поліщук взяли участь у пам’ятних заходах.

Лариса Косач-Квітка відійшла у вічність на 42 році життя у невеличкому грузинському курорті Сурамі. Похована поетеса на Байковому цвинтарі, поряд з батьком та братом. Історичні джерела свідчать: нести труну на руках, співати пісень і виголошувати промови було заборонено. Людей, які прийшли віддати шану Лесі, не пускали на кладовище, але вони влаштували справжню маніфестацію.

Щороку 1 серпня, у День пам’яті Лесі Українки, проходить громадське вшанування геніальної поетеси. У Луцьку під звуки повітряної тривоги, з молитвою та поетичним словом вклонитися її величі і таланту прийшли представники влади і громадськості, наукової та мистецької спільнот, шанувальники творчості. А священнослужителі Святотроїцького кафедрального собору відслужили панахиду.

А на малій батьківщині літераторки у Колодяжненському музеї-садибі Косачів до погруддя Лесі Українки поклав квіти перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Голова Волиньради Григорій Недопад зауважив, що земляцтво з родиною Косачів зобов’язує волинян. «Наша область стала територією мистецьких і наукових розвідок, симпозіумів і конференцій, культурно-історичних пошуків. Тут зародився перший в Україні фестиваль національних театрів, приурочений творчості Лесі Українки, а університет, що носить її ім’я, причетний до видання першого повного зібрання творів поетеси та перекладу її доробку різними мовами світу. Минуло більше сотні років, а її постать і творчість досі нікого не лишають байдужими, а лесезнавство виокремилося у цілу науку. І я переконаний, що ні науковці, ні літератори не втомляться досліджувати феномен Лесі Українки. А кожному з нас належить пам’ятати і шанувати своїх національних геніїв», – висловив упевненість Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*