офіційний сайт

«ПОТРІБНЕ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ», – ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ПРО АСОЦІАЦІЮ РАЙОННИХ ТА ОБЛАСНИХ РАД

Голова Волиньради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт взяли участь у другому турі онлайн консультацій з асоційованими членами УАРОР щодо скликання та проведення з’їзду цієї всеукраїнської організації, яка об’єднує обласні та районні ради.

Ретельне і широке обговорення підготовку форуму більшість голів рад-членів асоціації обґрунтовують прагненням відкритості та прозорості звітно-виборчого з’їзду. Під час першого туру консультацій вони не погодилися з рішенням Президента УАРОРу Сергія Чернова провести з’їзд у столиці наприкінці вересня, а його підготовку доручити секретаріату організації.

Причина – сумніви у легітимності керівника та управлінських органів – президії та правління асоціації. Одним із перших це питання порушив очільник Волинської громади Григорій Недопад. Річ у тім, що Президент УАРОРу Сергій Чернов, обраний на 5-річний термін ще у 2010 році, і досі очолює організацію попри те, що вже давно не є головою Харківської обласної ради. Керівник, правління та президія не були переобрані ні після децентралізаційної реформи, яка суттєво перекроїла реєстр органів місцевого самоврядування, ані після місцевих виборів 2020 року, які докорінно оновили склад місцевих рад. А отже, у керівних органах асоціації і досі можуть перебувати люди, які до місцевого самоврядування уже не мають безпосереднього стосунку. Попри те, що статут організації передбачає проведення з’їзду не рідше одного разу на два роки, його упродовж 13 років скликали лише двічі.

«За цей період членам асоціації, які сплачують членські внески на забезпечення діяльності організації, теперішнє керівництво жодного разу так і не представили фінансовий звіт. Востаннє це питання я піднімав у 2017 році, на жаль, безрезультатно. Тому Волиньрада припинила сплачувати ці внески. Окрім того, асоціація практично бездіяльна, хоча, на мою думку, саме вона повинна, особливо у цей важкий час, не просто відстоювати інтереси місцевого самоврядування, а формувати регіональну політику країни. Очевидно, що УАРОР потребує перезавантаження», – обґрунтував свою позицію Григорій Недопад.

За пропозицією очільника Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука підготовку з’їзду Української асоціації районних і обласних рад і формування його порядку денного члени організації вирішили доручити не секретаріату, у легітимності повноважень якого є сумніви, а оргкомітету, до якого мають увійти погоджені більшістю членів голови обласних і районних рад. Одним з ключових питань форуму має стати переобрання президента та керівних органів асоціації.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*