офіційний сайт

ДЛЯ ДІТЕЙ, ЩО ЗАЗНАЛИ НАСИЛЛЯ: У «ФЕНІКСІ» ВІДКРИЛИ НОВЕ ВІДДІЛЕННЯ

З новими можливостями та послугами центру комплексної реабілітації обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства ознайомилися голова Волиньради Григорій Недопад, народна депутатка України Ірина Констанкевич, керівництво ОВА та благодійники.

Щороку близько 2 тисяч дітей, в тому числі й з інвалідністю, а також їхніх батьків, проходять у центрі комплексне фізичне відновлення, соціально-педагогічну реабілітацію із психологічною підтримкою. Відтепер, окрім малих пацієнтів з ураженнями нервової системи та ортопедичними захворюваннями, у «Феніксі» надаватимуть послуги й діткам, які зазнали фізичного чи психологічного насильства або ж стали його свідками.

Під нове відділення упродовж півроку капітально реконструювали окремий корпус завдяки благодійній допомозі підприємства «Кроноспан». Загальна вартість робіт склала понад 7 мільйонів гривень. Обладнання для новоствореного відділення, а також навчання фахівців забезпечить благодійна організація «Українська фундація громадського здоров’я» у співпраці із ЮНІСЕФ. Стаціонарно отримати і фізичну, і психологічну реабілітацію тут одночасно зможуть 12 дітей разом з батьками.

Директорка обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська зазначила, що кількість дітей, які стали жертвами насилля або ж його очевидцями, з початком повномасштабного вторгнення суттєво зросла, в тому числі і за рахунок внутрішньо переміщених осіб. «Якщо за увесь 2022 рік таких дітей було понад 230, то за 6 місяців цього року – цифра ще більша. Але лікарня – це не те місце, де б такі дітки могли відновлюватися. Саме тому і виникла ідея створення спеціального відділення у центрі реабілітації. Обіцяємо, що і ця наша послуга буде якісною», – запевнила Ірина Горавська.

Голова обласної ради Григорій Недопад стверджує, що дитячий реабілітаційний центр «Фенікс» є пріоритетним у розвитку: триває капітальний ремонт котельні із заміною котлів та теплотраси, виготовлено проєктно-кошторисну документацію на утеплення головного корпусу центру та встановлення тут підйомника для забезпечення інклюзивності. «Планів багато, бо дитяча реабілітація – послуга надзвичайно затребувана і, здебільшого, вона надається приватними клініками, а ми маємо комунальний заклад, де всі види дитячої реабілітації є безоплатними. Що ж до нового відділення, то його актуальність теж очевидна. І, на жаль, до завершення війни і ще якийсь час після, ця потреба лише зростатиме. Тому спасибі усім, хто допоміг з його створенням», – зазначив голова Волиньради.

«Надважливо, що в області шукають шляхи вирішення такої болючої, чутливої та резонансної проблеми нашого суспільства. Діти – це наше продовження, майбутнє країни ,і всі ми хочемо, щоб воно було щасливим. Дякую усім, хто в цьому проєкті став партнерами. Очевидно, і до парламенту є питання, яким буде законодавче забезпечення такого напрямку. Щоб центр працював, повинна бути спільна робота. Вирішити якою саме вона буде – саме з цією метою ми усі тут сьогодні зібралися», – зауважила народна депутатка Ірина Констанкевич.

Координаторка проєктів Українськоі фундаціі громадського здоров’я Олена Вихор зауважила, що Волинь вже сьома область, де відкриється відділення для реабілітації дітей, які зазнали насильства або ж стали його свідками. Але поки єдина, де таку реабілітацію надаватимуть в умовах стаціонару, і перша, де ця послуга буде інтегрованою на родини постраждалих дітей. Вона також запевнила, що організація спільно з ЮНІСЕФ допоможе з навчанням персоналу та формуванням команди, адже у ній, крім медиків і психологів також працюватимуть слідчі, співробітники поліції та прокуратури. Щодо чого і підписали меморандум про співпрацю.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*