офіційний сайт

ЛІС І ГРОМАДИ: СПІВПРАЦЯ ПІСЛЯ РЕФОРМИ ГАЛУЗІ

Голова Волиньради Григорій Недопад та очільник постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко провели робочу зустріч з керівником Північно-Західного міжрегіонального управління лісомисливського господарства з центром у Рівному Володимиром Панчуком.

Попри те, що в результаті реформування лісова галузь зазнала суттєвих структурних змін (розподіл управлінської та господарської функцій, укрупнення, позбавлення лісгоспів юридичної самостійності та трансформація їх у філії державного підприємства тощо), залишилися питання, які перебувають у винятковій компетенції обласних рад та потребують прийняття сесійних рішень.

Саме такі питання і стали предметом обговорення під час робочої зустрічі. Йшлося, зокрема, про затвердження лімітів та видачу дозволів на заготівлю другорядних лісових ресурсів (ягоди, гриби, лікарські трави, кора і т.ін), а також встановлення рентної плати за користування ними, яка, до слова, забезпечує суттєві надходження до бюджетів громад. З’ясувалося, що розмір цієї ренти у кожній області різний. Якщо, приміром, на Волині – це 2,6 грн за кілограм заготовлених чорниць, то на Житомирщині – лише 70 копійок. Така нерівномірність часто є причиною зловживань з боку фірм-заготівельників, які заготовляють лісові дари в різних областях, а ретну за збір сплачують в тому регіоні, де найнижчий тариф. Відтак, сторони визнали доцільним запровадити уніфіковану тарифну політику щодо плати за заготівлю другорядних лісових продуктів, що зведе нанівець шахраювання та збільшить надходження до місцевих бюджетів.

Обговорили учасники зустрічі і затвердження обласної програми розвитку лісового господарства «Ліси Волині». У 2021 році вона не була прийнята у зв’язку із новою законодавчою вимогою проведення стратегічної та екологічної експертиз – процедури тривалої, копіткої та вартісної. Оскільки така оцінка програмного документу лісівниками уже проведена, а також внесено зміни, обумовленні реформою галузі, Григорій Недопада ініціював внесення цільової програми на розгляд та затвердження сесії обласної ради.

Узгодили учасники зустрічі також і питання процедури сесійного затвердження клопотань про приведення існуючого поділу лісів у відповідність та виділення захисних лісових ділянок лісокористувачам різних форм власності.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*