офіційний сайт

ПРАПОР ВОЛИНІ ПЕРЕМОЖНО ПІДНЯТО НА ВСЕСВІТНІХ ЛІТНІХ ІГРАХ СПЕЦІАЛЬНИХ ОЛІМПІАД

У Берліні, де проходили ці міжнародні змагання серед осіб з інвалідністю, його гордо підняв срібний призер із забігу на 400 метрів і бронзовий переможець у стрибках в довжину, волинянин Валентин Новосад.

Юнак став єдиним представником від Волині у збірній команді України з легкої атлетики на Всесвітніх Літніх Іграх Спеціальних Олімпіад. Червоно-біле знамено області напередодні престижних змагань із побажанням перемоги Валентинові Новосаду подарував голова Волиньради Григорій Недопад. І хлопець виправдав сподівання, здобувши в особистому заліку одразу два призових місця.

Завтра, 27 червня, збірну України Спеціальних Олімпіад зустрічатимуть у Луцьку. Серед 130 країн та 6 тисяч учасників всесвітніх змагань 24 українських легкоатлети показали неймовірний результат! У 7 видах спорту вони вибороли 6 золотих, 10 срібних і 7 бронзових медалей.

Усіх, хто бажає особисто привітати переможців, запрошуємо 27 червня на Замкову площу, орієнтовний час урочистої зустрічі української збірної Спеціальних Олімпіад – 8.30.

ДЕПУТАТИ МАЮТЬ НАМІР ЗМІНИТИ ОЧІЛЬНИКА КРУПІВСЬКОГО НРЦ, ОГОЛОСЯТЬ КОНКУРС

Під час засідання постійної комісії обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області за результатами перевірки було проінформовано, що керівник Крупівського навчально-реабілітаційного центру Олег Дацюк привласнив пів гектара землі, які належать цій освітній установі.

З’ясовано, що у 2009 році очільник НРЦ Олег Дацюк отримав дозвіл обласної ради на приватизацію житлового будинку на території комунального закладу. Вже у 2010 році він отримує дозвіл Підгайцівської сільради на відведення земельних ділянок в селі Крупа для обслуговування житлового будинку й ведення особистого селянського господарства загальною площею 0,5 га. Однак, ці дозволи надавалися за рахунок вільних земель. Тобто, скориставшись службовим становищем, керівник таким чином «наділив» собі і привласнив частину території освітньої установи.

Оскільки термін притягнення до дисциплінарної відповідальності за неправомірні дії очільника НРЦ сплив, члени комісії після обговорення вирішили оголосити конкурс на заміщення посади директора Крупівського навчально-реабілітаційного центру.

На користь такого рішення свідчать і результати обстеження НРЦ моніторинговою групою Уповноваженого Верховної ради України з прав людини на предмет дотримання законодавства в частині гарантування прав дітей з особливими освітніми потребами. У звіті йдеться, що у Крупівському центрі не створено належних умов для безперешкодного доступу до об’єктів школи. Відсутні перегородки в душових кабінах санітарно-гігієнічних блоків, що створює незручності для дітей і позбавляє їх особистого простору. Також в Центрі немає визначеного місця для зустрічей вихованців закладу з родичами або законними представниками, відсутня інформація, в тому числі і на офіційному веб-сайті, щодо прийому громадян адміністрацією.

Засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області

МАЙНОВА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА СЕСІЙНІ ПИТАННЯ

Так, члени постійної депутатської комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області рекомендують сесії обласної ради погодити передачу центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 2 санітарних автомобілів на баланс військових частин. Ще один автомобіль обласна екстренка передає на баланс Горохівського психоневрологічного інтернату.

Також, згідно з рішенням комісії, поповняться автопарки Берестечківського психоневрологічного інтернату та притулку для дітей служби у справах дітей ОВА – для цих закладів передають автомобілі комунальні установи Волинський науковий та Люблинецький ліцеї.

Засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства

РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ЗАКЛАДІВ І КАДРИ –  РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЕПУТАТСЬКОЇ КОМІСІЇ  

Члени постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства розглянули сесійні проєкти рішень. Участь у засіданні також взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Юрій Ройко, а також керівники профільних відомств ОВА.

Зокрема, депутати розглянули пропозицію конкурсної комісії щодо призначення Володимира Ковальчука на посаду директора Голобського психоневрологічного інтернату терміном на 3 роки. Голова профільної комісії Ірина Горавська поцікавилась у претендента його баченням перспектив розвитку закладу, зокрема й у частині економії бюджетних асигнувань на його утримання.

Володимир Ковальчук поінформував, що планує працювати над залученням інвестиційних коштів, а також має намір створити нові відділення з денним перебуванням, де б надавались послуги на платній або ж диференційованій основі. В результаті обговорення члени комісії рекомендували сесії підтримати проєкт рішення про призначення директора Голобського психоневрологічного інтернату.

Ще одне кадрове питання стосувалося погодження призначення керівника Руденського психоневрологічного інтернату. Депутати підтримали пропозицію конкурсної комісії і рекомендують на цю посаду переможницю конкурсного відбору Олену Місюк терміном на 5 років.

Члени профільної комісії також радять сесії схвалити проєкт рішення «Про реорганізацію комунального підприємства «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр». Йдеться про реорганізацію шляхом його приєднання до обласної інфекційної лікарні. Начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух зауважив, що така необхідність виникла у зв’язку із реформуванням медичної галузі в частині створення спроможного госпітального округу в області. «Для того, щоб ми зберегли ці два потужних напрямки в медицині, наше відомство, попередньо вивчивши діяльність обох закладів, дійшло висновку, що є доцільність реорганізації фтизіопульмонологічної служби заради збереження цих двох закладів, адже вони обидва є важливими, бо надають послуги з лікування соціально значимих хвороб, а об’єднавшись, зможуть зберегти та розвинути свої потужності», – підкреслив він.

Профільною комісією також рекомендовано сесії підтримати проєкт рішення щодо перейменування обласного будинку дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки на Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям. Така необхідність виникла у зв’язку із виконанням вимог Постанови Кабміну.

У ході розгляду цього питання, начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух також акцентував увагу депутатів на економічній складовій цього питання. «З метою укладання договорів з НСЗУ про медичне обслуговування та відповідності будівель установи до вимог інклюзії було проведено розрахунки щодо капітальних та поточних робіт. Загальна їх вартість перевищує 9 млн грн. Обрахунки здійснювались на запит фонду ЮНІСЕФ, який обіцяє нам свою фінансову допомогу. Одночасно є пропозиція від данського фонду допомоги біженцям щодо участі в облаштуванні безбар’єрного простору», – розповів він.

Члени комісії рекомендували перейменувати обласний будинок дитини, а питання його подальшого функціонування, як реабілітаційного центру вирішили детально розглянути на одному із наступних засідань.

ДЕПУТАТИ ПІДСУМУВАЛИ 2022-Й СПОРТИВНИЙ РІК

Участь у засідання постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму також взяли перший заступник голови Юрій Поліщук, керівник профільного департаменту ОВА Олександр Хвіщук, керівники обласних комунальних спортивних установ та очільники фізкультурно-спортивних товариств.

Про виконання у 2022 році Обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту прозвітував директор департаменту культури, молоді та спорту обласної військової адміністрації Олександр Хвіщук. Він констатував, що минулоріч на реалізацію завдань та заходів програми з обласного бюджету було спрямовано 54,2 млн грн. Їх, зокрема, використано на фінансування 5 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також обласної школи вищої спортивної майстерності, центру фізичної культури і спорту для осіб з інвалідністю «Інваспорт» та центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». На проведення обласних спортивно-масових заходів та участь спортсменів у змаганнях всеукраїнського рівня використано понад 1,6 млн грн. Окрім цього, без малого 7 млн грн було призначено для виплат стипендій та одноразових грошових винагород учасникам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, молодим та перспективним спортсменам і їх тренерам, спортсменам та тренерам серед осіб з інвалідністю, видатним діячам і ветеранам спорту, що майже утричі більше, ніж у 2021 році. Також минулого року вдалося профінансувати придбання 2-ох квартир олімпійцям.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук зауважив, що попри військовий стан обсяг проведених спортивно-масових заходів, а також спорту вищих досягнень незначно відрізняється від мирного 2021 року. А голова профільної комісії Віктор Галан-Влащук відзначив, що вперше звіт про виконання програми подано настільки детально, а сама програма виконана на 90%, хоча у попередні роки цей відсоток був суттєво нижчим.

Предметний аналіз діяльності упродовж 2022 року представили і керівники обласних комунальних спортивних закладів. Зазначалося, що у перші місяці повномасштабної війни навчально-тренувальний процес довелося припинити, оскільки більшість спортивних закладів перетворилися на гуманітарні та волонтерські хаби і центри прийняття вимушених переселенців. Та вже згодом з облаштуванням укриттів вдалося відновити не тільки повноцінні тренування та навчання, а й проведення спортивно-масових заходів, а також відшукати можливості для зміцнення матеріально-технічної бази. Окрім того, Волинь, як тилова область, стала майданчиком для проведення змагань загальнодержавного рівня. Десятки волинських спортсменів здобули кваліфікаційні рівні, брали активну участь у міжнародних змаганнях та олімпіадах, пів сотні увійшли до збірних команд України. Масовий спорт націлений на більше залучення територіальних громад та розвиток у сільській місцевості.

За результатами розгляду голова спортивної комісії Віктор Галан-Влащук ініціював звернення до ФСТ «Колос» як засновника обласної спеціалізованої ДЮСШ олімпійського резерву «Олімп» про перехід її до обласної комунальної власності. «Школа в повному обсязі фінансується з обласного бюджету у вигляді цільової субвенції, оскільки установа не належить до комунальної власності обласної ради. А це обмежує можливості виділення капітальних видатків. Тож такий крок буде вигідним насамперед закладу», – обґрунтував очільник депутатської комісії свою пропозицію. Він також ініціює розглянути на найближчому засіданні комісії питання забезпечення медичного супроводу (йдеться про чергування бригади невідкладної допомоги) всеукраїнських та загальнообласних змагань, особливо із високотравматичних контактних видів спорту.

Окрім того, члени постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму одноголосно підтримали переможця конкурсу на посаду директора обласної ДЮСШ Дмитра Піддубного і рекомендували голові та депутатам облради укласти з ним контракт терміном на 5 років.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*