офіційний сайт

«СПІВОЧЕ ПОЛЕ» ЗІБРАЛО НА ВОЛИНІ ПОНАД 200 МОЛОДИХ ТАЛАНТІВ

Відбувся гала-концерт ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокальної майстерності імені Андрія Гордійчука «Співоче поле-2023». Участь у відкритті пісенного конкурсу взяли депутат обласної ради, заступник керуючого справами апарату ради Юрій Ройко, народна депутатка Ірина Констанкевич, конкурсанти, їх наставники та батьки.

Допомогу у підготовці та проведенні всеукраїнського мистецького заходу надав факультет культури і мистецтв Лесиного вишу за сприяння та спонсорської підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Дійство носить ім’я Андрія Гордійчука — талановитого волинського митця, науковця та педагога, заслуженого діяча мистецтв України, багаторічного декана факультету культури і мистецтв ВНУ.

Конкурс має на меті популяризацію та збереження кращих зразків української та світової пісенної творчості, залучення до вокального мистецтва талановитої та обдарованої молоді, підвищення виконавської майстерності та сценічної культури колективів і окремих виконавців. Фестиваль-конкурс проводиться за номінаціями сольний спів та вокальний ансамбль у категоріях учасників від 10 до 25 років.

Авторка ідеї та засновниця дійства Анна Зарицька розповіла, що цьогріч фестиваль-конкурс зібрав рекордну кількість учасників. «Понад 200 юних талантів! Географія учасників досить широка. Упродовж тижня відбувались конкурсні відбіркові прослуховування в очній та дистанційній формі. У гала-концерті беруть участь 20 фіналістів – кращих виконавців з Донеччини, Луганщини, Львова, Києва, Рівного, Хмельницького та, звісно, з Волині. Усі вони боротимуться за найвищі нагороди та спеціальний приз – професійний мікрофон від благодійного фонду «Тільки разом»», – зауважила вона.

Заступник керуючого справами виконавчого апарату Волиньради Юрій Ройко привітав учасників та організаторів фестивалю від імені голови Григорія Недопада та обранців громади. «В усі часи, а надто сьогодні, популяризація і збереження пісенної і фольклорної творчості мала і має визначальне значення у формуванні духовної культури української нації, а відтак учасники цього вокального свята уже є переможцями. Тож, дорогі наші обдарування, зичу вам успіхів, гараздів і творчих злетів на благо України. Миру і спокою у наших душах і в нашій державі. І пам’ятаймо – за нами правда, а там, де правда, там Бог, а там де Бог – там перемога», – наголосив він.

За активну діяльність, спрямовану на розвиток дитячої і юнацької вокальної творчості, почесною грамотою обласної ради Юрій Ройко нагородив авторку ідеї та засновницю проєкту «Співоче поле», старшого викладача кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Волинського національного університету ім. Лесі Українки Анну Зарицьку та виконувача обов’язків начальника відділу молодіжної політики та соціальної роботи Лесиного вишу Василя Закреву. Подякою голови обласної ради також відзначено старшого викладача кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв ВНУ ім. Лесі Українки Романа Сороку та студентку другого курсу спеціальності «Музичне мистецтво» факультету культури і мистецтв Лесиного вишу Лілію Ковальчук.

В рамках фестивалю-конкурсу також проходила благодійна акція на підтримку ЗСУ.

«УЧИТЕЛЬ РОКУ-2023»: ВІДЗНАЧИЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ І ЛАУРЕАТІВ КОНКУРСУ

У Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти вшанували учасників обласного туру всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності. Освітян-новаторів привітали очільник постійної депутатської комісії з питань бюджету Орест Маховський, депутат облради Юрій Харченко та парламентар Вячеслав Рубльов.

Керівник інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко констатував, що попри складнощі воєнного стану у 2022 та 2023 роках участь у фаховому конкурсі взяли без малого дві сотні волинських освітян. Він також зауважив, що упродовж 28-ми років існування цих творчих змагань Волинь незмінно входить у п’ятірку загальнодержавного рейтингу за кількість лауреатів та переможців. «Черговий тур конкурсу засвідчив вашу високу професійність і педагогічну майстерність. Нехай досвід конкурсних випробувань допоможе вам зреалізувати професійні задуми та досягти нових висот», – звернувся він до освітянської спільноти.

Від імені голови та депутатського корпусу Волиньради педагогів привітав очільник бюджетної комісії Орест Маховський. Він зауважив, що освітяни також ведуть боротьбу за майбутнє нації, формуючи суспільно-активних та патріотично вмотивованих громадян. «Цьогорічні конкурсні номінації якнайкраще відображають пріоритети шкільної освіти у сьогоднішній надскладний період. Початкова освіта – надзвичайно важливо уже з першого класу навчити і виховати дітей в дусі поваги і любові до України, її історії, культури, мови. Захист Вітчизни, фізична культура, основи здоров’я – це те, що гартує наших дітей, вчить бути витривалими, мужніми і гордими за свою країну. Щиро дякую, що інвестуєте у наших дітей свої знання та досвід. Велика шана усім учителям, які взяли участь у конкурсі і отримали високі оцінки та визнання! Слава Збройним силам, які дають можливість навчати і виховувати!», – висловив вдячність Орест Маховський. Він також нагородив кращих педагогів відзнаками обласної ради.

Окремі освітяни та педколективи отримали подяки і від народного депутата України Вячеслава Рубльова. «Зараз нам усім неймовірно важко, але кожен з нас вірить у перемогу. Переконаний, що невдовзі ви зможете без тривог і укриттів навчати дітей. А вони згодом прославлятимуть нашу країну у великій європейській сім’ї», – висловив упевненість народний обранець.

Кожен з учасників конкурсу педагогічної майстерності отримав диплом лауреата, а переможців відзначили також і грошовими винагородами.

ЧЕСТЬ, МУЖНІСТЬ, ЗАКОН: ВОЛИНСЬКІ НАЦГВАРДІЙЦІ ВІДЗНИЧИЛИ 29-ТУ РІЧНИЦЮ ЗАСНУВАННЯ

З нагоди створення військового підрозділу Національної гвардії України гвардійців привітати представники обласної, районної та міської влади, священнослужителі, військовослужбовці, ветерани служби, а також керівники складових сил безпеки і оборони України. Від імені Волиньради у заході взяв заступник голови Григорій Пустовіт.

«Наш підрозділ – у постійній бойовій готовності, ми забезпечуємо виконання заходів воєнного стану, здійснюємо охорону важливих об’єктів. Щодня воїни нацгвардії гідно і мужньо борються за незалежність та суверенітет України, виконуючи бойові завдання на передовій. За період українсько-російської війни загинуло 193 військовослужбовці Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, понад тисяча отримали поранення, 62 зникли безвісти», – зазначив командир частини, підполковник Володимир Олійник. Пам’ять про полеглих Героїв усі присутні вшанували хвилиною мовчання.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт передав гвардійцям вітання від депутатів та голови обласної ради Григорія Недопада. «Упродовж майже трьох десятків років існування у волинських нацгвардійців уже склалися традиції несення служби. Це – висока військова та виконавча дисципліна, відмінна фізична форма, вміння бездоганно виконувати поставлені завдання та бути гарантами спокою і захищеності на Волині. Саме ваші військовослужбовці у 2014 одними із перших подивилися в обличчя ворога. Ви і дотепер – у перших рядах захисників України. З такими воїнами Україна точно переможе, ворог буде розбитий, і ми повернемо свої території», – висловив упевненість посадовець.

За високий професіоналізм, відданість справі, сумлінне виконання службових обов’язків Григорій Пустовіт нагородив Почесними грамотами обласної ради кращих військовослужбовців військової частини 1141 Національної гвардії України: майстер-сержанта Станіслава Нестерука, головного сержанта Віталія Голядинця, старшого сержанта Олександра Харковця, молодшого сержанта Ореста Вельгаса, старшого солдата Євгена Ілюшика та солдата Миколу Семенюка.

НАГЛЯДОВІ РАДИ У МЕДЗАКЛАДАХ БУДУТЬ ОБОВ’ЯЗКОВИМИ

Голова обласної ради Григорій Недопад взяв участь в онлайн-нараді з обговорення аспектів створення і функціонування наглядових рад закладів охорони здоров`я. Дискусія велася за присутності законодавців, фахівців Міністерства охорони здоров’я та представників влади на місцях.

Проєкт відповідної урядової постанови передбачає, що до складу наглядових рад медустанов окрім представників засновника лікарні повинні увійти також і незалежні члени – представники громадськості. Їх відбиратимуть за конкурсом. При цьому нормативний документ регламентує, що кількість незалежних членів наглядової ради повинна бути дещо більшою, ніж від сторони засновника. В іншій конфігурації наглядовий орган не вважатиметься правомочним.

Під час обговорення проєкту нормативного документу голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що запропоновані порядок формування наглядової ради та процедура її функціонування можуть ускладнювати роботу цього органу аж до неспроможності його скликання, окрім того деякі пункти урядової постанови не узгоджуються з іншими нормативно-правовими актами. «Я пропоную створити більш доступний алгоритм відбору членів наглядової ради, самого її формування, а також відкоригувати процедурні моменти в порядку діяльності», – висловив пропозицію очільник Волиньради.

Учасники засідання відзначили слушність зауважень та мають намір внести їх у проєкт документу.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*