офіційний сайт

«СПІВОЧЕ ПОЛЕ» ЗІБРАЛО НА ВОЛИНІ ПОНАД 200 МОЛОДИХ ТАЛАНТІВ

Відбувся гала-концерт ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокальної майстерності імені Андрія Гордійчука «Співоче поле-2023». Участь у відкритті пісенного конкурсу взяли депутат обласної ради, заступник керуючого справами апарату ради Юрій Ройко, народна депутатка Ірина Констанкевич, конкурсанти, їх наставники та батьки.

Допомогу у підготовці та проведенні всеукраїнського мистецького заходу надав факультет культури і мистецтв Лесиного вишу за сприяння та спонсорської підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Дійство носить ім’я Андрія Гордійчука — талановитого волинського митця, науковця та педагога, заслуженого діяча мистецтв України, багаторічного декана факультету культури і мистецтв ВНУ.

Конкурс має на меті популяризацію та збереження кращих зразків української та світової пісенної творчості, залучення до вокального мистецтва талановитої та обдарованої молоді, підвищення виконавської майстерності та сценічної культури колективів і окремих виконавців. Фестиваль-конкурс проводиться за номінаціями сольний спів та вокальний ансамбль у категоріях учасників від 10 до 25 років.

Авторка ідеї та засновниця дійства Анна Зарицька розповіла, що цьогріч фестиваль-конкурс зібрав рекордну кількість учасників. «Понад 200 юних талантів! Географія учасників досить широка. Упродовж тижня відбувались конкурсні відбіркові прослуховування в очній та дистанційній формі. У гала-концерті беруть участь 20 фіналістів – кращих виконавців з Донеччини, Луганщини, Львова, Києва, Рівного, Хмельницького та, звісно, з Волині. Усі вони боротимуться за найвищі нагороди та спеціальний приз – професійний мікрофон від благодійного фонду «Тільки разом»», – зауважила вона.

Заступник керуючого справами виконавчого апарату Волиньради Юрій Ройко привітав учасників та організаторів фестивалю від імені голови Григорія Недопада та обранців громади. «В усі часи, а надто сьогодні, популяризація і збереження пісенної і фольклорної творчості мала і має визначальне значення у формуванні духовної культури української нації, а відтак учасники цього вокального свята уже є переможцями. Тож, дорогі наші обдарування, зичу вам успіхів, гараздів і творчих злетів на благо України. Миру і спокою у наших душах і в нашій державі. І пам’ятаймо – за нами правда, а там, де правда, там Бог, а там де Бог – там перемога», – наголосив він.

За активну діяльність, спрямовану на розвиток дитячої і юнацької вокальної творчості, почесною грамотою обласної ради Юрій Ройко нагородив авторку ідеї та засновницю проєкту «Співоче поле», старшого викладача кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Волинського національного університету ім. Лесі Українки Анну Зарицьку та виконувача обов’язків начальника відділу молодіжної політики та соціальної роботи Лесиного вишу Василя Закреву. Подякою голови обласної ради також відзначено старшого викладача кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв ВНУ ім. Лесі Українки Романа Сороку та студентку другого курсу спеціальності «Музичне мистецтво» факультету культури і мистецтв Лесиного вишу Лілію Ковальчук.

В рамках фестивалю-конкурсу також проходила благодійна акція на підтримку ЗСУ.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*