офіційний сайт

КАДРОВІ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗМІНИ – ОСНОВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ МЕДИЧНОЇ КОМІСІЇ

Загалом члени постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства розглянули близько десятка питань. Участь у засіданні також взяли заступник голови Григорій Пустовіт, очільник бюджетної комісії Орест Маховський, заступник керуючого справами виконавчого апарату Юрій Ройко, а також керівники управлінь та департаментів ОВА.

Як поінформувала начальниця відділу майна виконавчого апарату обласної ради Олена Кузьменко, на ім’я голови надійшла заява від очільника Голобського психоневрологічного інтернату про увільнення його із займаної посади. Микола Пруд аргументував своє рішення суттєвим погіршенням стану здоров’я. Члени комісії рекомендували задовольнити його клопотання і, оскільки штатний розпис інтернату не передбачає посади заступника керівника, до проведення у червні конкурсу виконання обов’язків директора установи покласти на інженера з охорони праці.

Ще одне кадрове рішення стосувалося зміни керівника обласного будинку дитини. Воно частково пов’язане із потребою реорганізації сиротинця в дитячий реабілітаційний центр. «Чинний керівник установи разом з дітьми більше року перебуває в евакуації. Між тим в дуже стислі терміни потрібно провести великий обсяг і організаційних, і господарських робіт, пов’язаних як з реконструкцією в рамках проєкту ЮНІСЕФ, так і з підготовкою до підписання угоди з НСЗУ», – обґрунтував необхідність прийняття кадрових змін начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух. Рекомендації комісії: увільнити Віктора Максимюка від виконання обов`язків директора КП «Волинський обласний будинок дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки»; виконання обов`язків керівника дитбудинку, до призначення його в установленому законом порядку, покласти на заступника директора з адміністративно-господарської роботи Руслана Юлдашева.

Ще один проєкт рішення обласної ради, схвалений членами профільної комісії, стосувався перейменування обласної лікарні «Хоспіс» м.Ковель на Ковельський реабілітаційний центр Волинської обласної ради. Раніше депутати сесійно вирішили на базі цієї комунальної установи створити центр відновлення та реабілітації для військових з одночасною присутністю в структурі закладу і паліативної допомоги.

Реорганізація, але вже шляхом об’єднання, найімовірніше, чекатиме ще на два обласних комунальних медзаклади – інфекційну лікарню та фтизіопульмонологічний диспансер. Головний медик області Юрій Легкодух констатував, що під час попереднього погодження проєкту Спроможної мережі закладів охорони здоров’я Волині МОЗ категорично наполягло на внесенні до переліку надкластерних лікарень лишень однієї зі згаданих. «Тому, маємо вирішити: яку з цих лікувальних установ залишити надкластерною або ж розвивати їх, як єдине ціле», – звернувся він із пропозицією до членів депутатської комісії. ЇЇ голова Ірина Горавська однозначно висловилася за об’єднання: «Позбавити якусь із лікарень статусу надкластерної – означає позбутися державних інвестицій на її розвиток, тому майбутнє обох -в об’єднанні». Колегу підтримала і депутатка Любов Серба, наголосивши, що заклади рівноцінно важливі, бо надають послуги з лікування соціальнозначимих хвороб – сухот, інфекцій з високим рівнем поширення, венеричних захворювань. Об’єднавшись, вони не лише збережуть, а й розвинуть свої потенціали.

Також комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства ініціює переформатування механізму розподілу ліків, закуплених за кошти державного бюджету, між закладами охорони здоров`я області. Минулоріч за рахунок державних централізованих закупівель область отримала медикаментів та лікарських засобів на суму понад 200 мільйонів гривень. Усе це приймають кілька обласних лікувальних установ, а потім розподіляють поміж іншими медичними закладами. Голова комісії Ірина Горавська, яка очолює медоб`єднання захисту материнства і дитинства, стверджує, що здійснюючи такий розподіл, лікарні виконують не властиву їм функцію. «Нам доводиться утримувати додатковий штат клінічних провізорів, бухгалтерів, обладнувати під медичні склади приміщення, обліковувати всі надходження і готувати надзвичайно об’ємну та багаторівневу звітність». Аби звільнити медустанови від додаткового навантаження, пропонується зосередити надходження та розподіл засобів централізованих медичних закупівель в одному місці – обласній базі спеціального медичного постачання. З початком великої війни ресурсний потенціал цього комунального підприємства суттєво вивільнилися, тож вигода буде обопільною. Члени комісії уради створити робочу групу з напрацювання шляхів вирішення цієї проблеми.

З клопотанням про сприяння у вирішенні нестачі фінансування до депутатської комісії звернувся очільник обласного патологоанатомічного бюро. Віталій Бринчук зазначив, що через невиправдано низьку вартість законтрактованого НСЗУ пакету послуг на секційні розтини зростають борги із оплати праці персоналу. «Щомісячна потреба у дофінансуванні – 500 тисяч гривень, бо надання платних послуг з гістологічних досліджень ситуації не рятують. Є тенденція до відтоку і без того гостро дефіцитних фахівців», – стверджує керівник. Відтак, депутати рекомендували управлінню охорони здоров`я ОВА як головному розпорядникові бюджетних коштів напрацювати план першочергових заходів з поліпшення фінансового становища комунального підприємства, а також розвитку і удосконалення патологоанатомічної служби в області. У разі ж потреби – запропонувати новий формат її функціонування.

Крім того, профільна комісія розглянула ініційоване депутатом Віктором Галаном-Влащуком звернення депутатів Волиньради до Президента і спікера парламенту щодо відхилення законопроєкту ‟Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю». За словами ініціатора подання, навіть після доопрацювання згаданий законопроєкт не узгоджується з іншими національними кодексами та міжнародними конвенціями і може призвести до послаблення соціальних гарантій цієї категорії. Тож, депутат пропонує надіслати звернення до центральних органів влади із закликом не допустити обмеження змісту і обсягів прав людей з інвалідністю. Комісія підтримала проєкт зазначеного рішення.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ОЛІМП ВОЛИНІ: ВІДЗНАЧИЛИ ОБДАРОВАНИХ ШКОЛЯРІВ

У Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулась урочиста академія «Інтелектуальний Олімп Волині». Призерів та лауреатів привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Відзнаки отримали переможці фінальних етапів: ХІIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ХХIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, ХХІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості та IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, а також наставники школярів.

Окрім того, перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук вручив почесні грамоти обласної ради заслуженій учительці України, педагогу Нововолинського ліцею № 1 Аллі Горбач, учительці біології Нововолинського ліцею № 4 імені Т.Г. Шевченка Тетяні Павловській та вчительці української мови і літератури Луцького ліцею № 22 Тетяні Парадовській.

«Мені дуже приємно вітати майбутню інтелектуальну еліту українського суспільства, майбутнє України, – наголосив у вітальному слові Юрій Поліщук. – Я завжди з великою повагою ставлюся до педагогів і учнів, які беруть участь в різноманітних конкурсах та змаганнях, бо з власного досвіду знаю, наскільки важкою є така праця. Саме конкурси та олімпіади демонструють рівень освіти в регіоні та на загальноукраїнському рівні. Волинь завжди була флагманом, посідаючи найвищі місця у загальнодержавному рейтингу. На моє переконання, вшанування переможців має розпочинатися на місцях – у територіальних громадах. Саме там необхідно передбачати заохочувальні грошові винагороди наставникам, подарунки дітям і подяки батькам, бо саме командна робота призводить до успіху і гарних результатів. Учням бажаю не зупинятися на досягнутому, брати активну участь в інтелектуальних змаганнях, вдосконалюватися самим і з гордістю представляти свої школи, громади, область і Україну на міжнародних та всеукраїнських заходах. Наставникам щиро бажаю заслужених нагород і морального задоволення від навчального процесу, адже робота з обдарованими дітьми – це назавжди, це праця, яка переростає у щиру дружбу між наставником і учнем, що часто триває упродовж усього життя».

Директор ВІППО Петро Олешко зауважив, що метою проведення нинішнього заходу є й адресна підтримка талановитих дітей та їх наставників. «Сьогодні ми живемо у непростий час, навчатися не просто і навчати важко, а брати участь в інтелектуальних змаганнях – це завдання надзвичайної складності. Але усі ви з ним впорались на відмінно. Сьогодні у цій залі присутні обдаровані і талановиті діти, вони активні, сучасні, прогресивні та креативні. Їхні перемоги – це також заслуга і наставників, вагомий і вклад батьків, від яких значною мірою залежало формування особистості у ранньому віці», – підкреслив він.

КЕРІВНИКИ ОБЛАСТІ ВІДЗНАЧИЛИ НАУКОВЦІВ ЛНТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбулось засідання вченої ради, участь у якому також взяли голова Волиньради Григорій Недопад та очільник ОВА Юрій Погуляйко. Керівники області вручили науковцям ряд відзнак Міністерства освіти та науки, обласної ради, облвійськадміністрації та Луцької міської ради.

Ректорка ЛНТУ Ірина Вахович подякувала за підтримку університету, як наукового та інноваційного осередку, адже саме завдяки партнерській підтримці вишу вдається реалізовувати актуальні інфраструктурні проєкти та втілювати прогресивні ідеї. «У нас триває тиждень науки, і сьогодні ми маємо чудову нагоду привітати наш колектив. Упродовж цього місяця колективи наших факультетів та кафедр проводили потужні конференції, професійні круглі столи, наукові спілкування та презентації. Кожен мав нагоду продемонструвати свій науковий потенціал та перспективні напрацювання. Тож нині, за докладені зусилля та інноваційні напрацювання наш колектив удостоєно відзнак», – зауважила вона.

Так, подяками Міністерства освіти і науки України відзначено доцентів Андрія Дзюбинського, Олену Суринович, Тараса Терлецького, а також професора Миколу Рябчикова. Почесні грамоти облради з рук очільника депутатського корпусу краю Григорія Недопада отримали професорка кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олена Кузьмак, доцентка кафедри цифрових, освітніх технологій Юлія Мельничук, доцент кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Сергій Костючко, професор кафедри електроніки і телекомунікацій Станіслав Приступа, професор кафедри архітектури і дизайну Сергій Пустюльга, доцентка кафедри прикладної механіки та мехатроніки Людмила Самчук, доцентка кафедри менеджменту Алла Тендюк, доцентка кафедри лісового господарства Наталія Толстушко, доцент кафедри аграрної інженерії ім. проф. Г.А.Хайліса Сергій Хомич, доцентка кафедри матеріалознавства Василина Шемет, доцент кафедри цивільної безпеки Микола Рудинець, професорка кафедри ТЕМС Світлана Ягелюк, доцет кафедри галузевого машинобудування Сергій Шимчук, а також професор кафедри прикладної математики і механіки Василь Шваб’юк.

Григорій Недопад привітав науковців ЛНТУ із заслуженими відзнаками від себе особисто від усіх депутатів обласної ради. «Сьогодні наука, незважаючи на труднощі військового часу, завдяки наполегливій праці наших вчених все ж має розвиток та поступ. Усе це демонструє й наш ЛНТУ. Заклад без сумніву може гордитися сучасними та затребуваними науковими і технологічними розробками, а надто тими, які допомагають українським воїнам захищати рідну землю», – наголосив він.

Окрім того, вчена рада ЛНТУ розглянула низку планових робочих питань, серед яких виконання цільових програм: з інтеграції в міжнародний освітній і науковий простір; перспективного розвитку наукової та інноваційної діяльності; перспективного розвитку інфраструктури та реформування організації господарської діяльності та інші.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*