офіційний сайт

КАДРОВІ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗМІНИ – ОСНОВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ МЕДИЧНОЇ КОМІСІЇ

Загалом члени постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства розглянули близько десятка питань. Участь у засіданні також взяли заступник голови Григорій Пустовіт, очільник бюджетної комісії Орест Маховський, заступник керуючого справами виконавчого апарату Юрій Ройко, а також керівники управлінь та департаментів ОВА.

Як поінформувала начальниця відділу майна виконавчого апарату обласної ради Олена Кузьменко, на ім’я голови надійшла заява від очільника Голобського психоневрологічного інтернату про увільнення його із займаної посади. Микола Пруд аргументував своє рішення суттєвим погіршенням стану здоров’я. Члени комісії рекомендували задовольнити його клопотання і, оскільки штатний розпис інтернату не передбачає посади заступника керівника, до проведення у червні конкурсу виконання обов’язків директора установи покласти на інженера з охорони праці.

Ще одне кадрове рішення стосувалося зміни керівника обласного будинку дитини. Воно частково пов’язане із потребою реорганізації сиротинця в дитячий реабілітаційний центр. «Чинний керівник установи разом з дітьми більше року перебуває в евакуації. Між тим в дуже стислі терміни потрібно провести великий обсяг і організаційних, і господарських робіт, пов’язаних як з реконструкцією в рамках проєкту ЮНІСЕФ, так і з підготовкою до підписання угоди з НСЗУ», – обґрунтував необхідність прийняття кадрових змін начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух. Рекомендації комісії: увільнити Віктора Максимюка від виконання обов`язків директора КП «Волинський обласний будинок дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки»; виконання обов`язків керівника дитбудинку, до призначення його в установленому законом порядку, покласти на заступника директора з адміністративно-господарської роботи Руслана Юлдашева.

Ще один проєкт рішення обласної ради, схвалений членами профільної комісії, стосувався перейменування обласної лікарні «Хоспіс» м.Ковель на Ковельський реабілітаційний центр Волинської обласної ради. Раніше депутати сесійно вирішили на базі цієї комунальної установи створити центр відновлення та реабілітації для військових з одночасною присутністю в структурі закладу і паліативної допомоги.

Реорганізація, але вже шляхом об’єднання, найімовірніше, чекатиме ще на два обласних комунальних медзаклади – інфекційну лікарню та фтизіопульмонологічний диспансер. Головний медик області Юрій Легкодух констатував, що під час попереднього погодження проєкту Спроможної мережі закладів охорони здоров’я Волині МОЗ категорично наполягло на внесенні до переліку надкластерних лікарень лишень однієї зі згаданих. «Тому, маємо вирішити: яку з цих лікувальних установ залишити надкластерною або ж розвивати їх, як єдине ціле», – звернувся він із пропозицією до членів депутатської комісії. ЇЇ голова Ірина Горавська однозначно висловилася за об’єднання: «Позбавити якусь із лікарень статусу надкластерної – означає позбутися державних інвестицій на її розвиток, тому майбутнє обох -в об’єднанні». Колегу підтримала і депутатка Любов Серба, наголосивши, що заклади рівноцінно важливі, бо надають послуги з лікування соціальнозначимих хвороб – сухот, інфекцій з високим рівнем поширення, венеричних захворювань. Об’єднавшись, вони не лише збережуть, а й розвинуть свої потенціали.

Також комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства ініціює переформатування механізму розподілу ліків, закуплених за кошти державного бюджету, між закладами охорони здоров`я області. Минулоріч за рахунок державних централізованих закупівель область отримала медикаментів та лікарських засобів на суму понад 200 мільйонів гривень. Усе це приймають кілька обласних лікувальних установ, а потім розподіляють поміж іншими медичними закладами. Голова комісії Ірина Горавська, яка очолює медоб`єднання захисту материнства і дитинства, стверджує, що здійснюючи такий розподіл, лікарні виконують не властиву їм функцію. «Нам доводиться утримувати додатковий штат клінічних провізорів, бухгалтерів, обладнувати під медичні склади приміщення, обліковувати всі надходження і готувати надзвичайно об’ємну та багаторівневу звітність». Аби звільнити медустанови від додаткового навантаження, пропонується зосередити надходження та розподіл засобів централізованих медичних закупівель в одному місці – обласній базі спеціального медичного постачання. З початком великої війни ресурсний потенціал цього комунального підприємства суттєво вивільнилися, тож вигода буде обопільною. Члени комісії уради створити робочу групу з напрацювання шляхів вирішення цієї проблеми.

З клопотанням про сприяння у вирішенні нестачі фінансування до депутатської комісії звернувся очільник обласного патологоанатомічного бюро. Віталій Бринчук зазначив, що через невиправдано низьку вартість законтрактованого НСЗУ пакету послуг на секційні розтини зростають борги із оплати праці персоналу. «Щомісячна потреба у дофінансуванні – 500 тисяч гривень, бо надання платних послуг з гістологічних досліджень ситуації не рятують. Є тенденція до відтоку і без того гостро дефіцитних фахівців», – стверджує керівник. Відтак, депутати рекомендували управлінню охорони здоров`я ОВА як головному розпорядникові бюджетних коштів напрацювати план першочергових заходів з поліпшення фінансового становища комунального підприємства, а також розвитку і удосконалення патологоанатомічної служби в області. У разі ж потреби – запропонувати новий формат її функціонування.

Крім того, профільна комісія розглянула ініційоване депутатом Віктором Галаном-Влащуком звернення депутатів Волиньради до Президента і спікера парламенту щодо відхилення законопроєкту ‟Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю». За словами ініціатора подання, навіть після доопрацювання згаданий законопроєкт не узгоджується з іншими національними кодексами та міжнародними конвенціями і може призвести до послаблення соціальних гарантій цієї категорії. Тож, депутат пропонує надіслати звернення до центральних органів влади із закликом не допустити обмеження змісту і обсягів прав людей з інвалідністю. Комісія підтримала проєкт зазначеного рішення.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*