офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ВЗЯВ УЧАСТЬ У КОНГРЕСІ ТРИМОР’Я

Інтереси Волині на ІІІ об’єднавчому Конгресі місцевого самоврядування Мережі регіонів Трьох морів, який відбувся у польському Любліні, також представляли очільник Шацької територіальної громади Сергій Карпук, ректорка Луцького національного технічного університету Ірина Вахович та перша проректорка ЛНТУ Надія Ковальчук.

Ініціатива Трьох морів або Тримор’я – це міжнародна економічно-політична платформа співпраці, яка об’єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів. Україна є партнером-учасником Тримор’я.

Учасників об’єднавчого форуму особисто привітав Президент Польщі Анджей Дуда. Він вкотре запевнив, що Україна і її народ і надалі отримуватимуть усебічну підтримку.

Під час тематичних дискусій представники України та країн ЄС визначилися із перспективами розвитку Мережі Тримор’я шляхом поглиблення співпраці за п’ятьма напрямками: економічна співпраця, інфраструктура, цифровізація, охорона довкілля, наука та освіта.

«Волинь має потужний потенціал для розвитку, бо ми – регіон з високими позиціями на агроринку та зручною і розгалуженою транспортною інфраструктурою, в тому числі і на кордоні з ЄС. Нам є що запропонувати практично по кожному з визначених перспективних напрямків. Участь у Конгресі місцевого самоврядування Мережі регіонів Трьох морів – це сигнал усім країнам-учасникам про те, що ми хочемо співпрацювати з європейськими партнерами, готові вчитися та залучати новий досвід», – підсумував очікування від участі у форумі Григорій Недопад.

У МУЗЕЇ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ – ВИСТАВКА ПОДАРОВАНИХ ПАМ’ЯТОК

«Світ церковного мистецтва», – так називається експозиція, яку хранителі старовини приурочили до свого професійного свята – міжнародного Дня музеїв. З обома подіями музейників привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Нові поповнення і музейних фондів, і прем’єрних експозицій – це результат активної експедиційно-пошукової роботи науковців та співпраці з релігійними громада Волині, – розповіла директорка іконозбірні Тетяна Єлісєєва. Вона зазначила, що упродовж десятиліть за сприяння священників та парафіян у діючих та закритих храмах музейники віднайшли, реставрували і зберегли сотні сакральних пам’яток, які і склали основу колекції музею волинської ікони.

Така співпраця триває і досі. До презентованої сьогодні експозиції увійшли церковні предмети 19-20 ст., які музеєві передав у дар настоятель церкви Святих Бориса і Гліба, що у селі Романів Луцького району, Денис Клюковський. Хоругви, плащаниці, ритуальне начиння, твори релігійного живопису та гаптування – загалом виставка презентує більше десятка пам’яток. Серед них музейники виділяють твори місцевого художника Володимира Щукіна, який у 20-30 роках минулого століття оформляв іконостаси та інтер’єри для багатьох православних церков Луцька та навколишніх сіл.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук зауважив, що незважаючи на те, що основна колекція у зв’язку з війною законсервована, музей не припинив ні дослідницької, ні реставраційної, ні виставкової діяльності, рятуючи нововиявлені артефакти та репрезентуючи мистецтво сучасних іконописців. «На моє переконання, у нашому демократичному суспільстві занадто довго велися дискусії якою мовою розмовляти, які традиції розвивати, до якої церкви ходити. Саме тому сьогодні наші воїни проливають кров, захищаючись від загарбників. Більшість храмів-історичних пам’яток і досі в розпорядженні церкви московського патріархату. І переважна кількість святинь , які там знаходилися, уже в чужій країні. Збереження національних, сакральних, історичних цінностей – це те, що зробить нашу державу великою і величною. І музейники відіграють у цьому процесі збереження визначальну роль», – зазначив Юрій Поліщук. Він також привітав працівників музею із професійним святом від імені голови та депутатського корпусу Волиньради.

КОЛОДЯЖНЕНСЬКА ГРОМАДА ВІДЗНАЧИЛА 6-ТУ РІЧНИЦЮ ЗАСНУВАННЯ

Мешканців громади від імені очільника та депутатів Волиньради привітав перший заступник голови Юрій Поліщук.

Шосту річницю з дня створення громади її жителі вирішили відзначити із користю для Збройних Сил України. І концертна програма за участі Волинського народного хору, і благодійний ярмарок «Разом до Перемоги», і спортивні перегони, і виставка-конкурс дитячих робіт «З Батьківщиною у серці» були благодійними.

«Історія країни, як і патріотизм, проростають в родині, вкорінюються в громаді. 80 років тому на теренах громади в Сколинських лісах розпочалася боротьба за нашу Україну. Саме сюди з усієї Ковельщини до лав перших загонів УПА сходилися молоді, мужні люди. І сьогодні наші юнаки та дівчата зі зброєю в руках боронять державу. Завдяки їм ми можемо працювати, навчатися і відзначати разом свята. А наш обов’язок – усіляко підтримувати і допомагати нашим воїнам. Децентралізація дала громадам багато шансів на розвиток, але, на жаль, його сповільнила війна. Впевнений, що після перемоги усе надолужимо. Вірю, що наступний день громади ми будемо зустрічати під мирним українським небом і разом із нашими захисниками», – висловив упевненість перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Очільник Колодяжненської громади Віталій Кашик пригадав перші дні повномасштабного вторгнення та спільну роботу мешканців заради оборони своєї громади. «Нині ми також робимо усе від нас залежне для допомоги фронту, тримаємо зв’язок з нашими хлопцями, знаємо про потреби. Збираємо кошти на такі необхідні бійцям квадрокоптери, прилади нічного бачення, автомобілі тощо. Дякую усім за допомогу, особливо нашим підприємцям», – мовив Віталій Кашик.

Під час благодійних заходів в рамках відзначення Дня громади мешканці зібрали понад 50 тисяч гривень, які спрямують на підтримку війська.

ЗАВЕРШИВСЯ КОНКУРС ПЕДАГОГІЧНОГО НОВАТОРСТВА. ПІДСУМКИ

На базі обласного інституту післядипломної педагогічної освіти підсумували роботу одного із найбільших професійних форумів освітян Волині, який представляв інноваційні досягнення в галузі освіти. Привітати переможців та призерів ХXVІІІ обласної виставки дидактичних та методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» прибув перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Ректор ВІППО Петро Олешко зауважив, що головне завдання форуму – мобілізувати інтелектуальну еліту вчительства краю – виконане, адже представити свої роботи виявили бажання понад 800 педагогів із 45 територіальних громад, закладів середньої та позашкільної освіти області.

«Впродовж шести тижнів роботи виставки її відвідало близько тисячі педагогів, викладачів та науковців, які у своїх відгуках відзначили неабияку користь та практичну значимість цього професійного освітянського форуму. Роботи, які були презентовані на виставці, відобразили найбільш актуальні напрямки в освітній діяльності, досягнення навчальних закладів, тенденції розвитку освітньої галузі, а також можливості поліпшення її якості шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій. Фахове журі відібрало близько 400 найкращих робіт, а це майже 50% від загальної кількості поданих на конкурс. Доробки переможців виставки поповнять обласний банк педагогічних надбань, будуть розміщені в бібліотеці інституту та на нашому офіційному сайті. Також ми підготували анотований каталог дидактичних та методичних матеріалів освітян Волині», – розповів він.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук подякував організаторам та учасникам виставки педагогічної творчості. «Незважаючи на ті обставини і умови, в яких вам сьогодні доводиться працювати, ви впевнено та безперервно здійснюєте свою педагогічну діяльність, навчаєте наших дітей і тим самим наближаєте українську перемогу. Нинішнім же переможцям та номінантам я бажаю в майбутньому великих вершин, щоб ваші надбання і ваша копітка праця переросли у монографії, практичні посібники та підручники, за якими будуть здобувати знання учні та користуватимуться ваші колеги не лише на Волині, а й по всій Україні», – резюмував він.

Порядок денний засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів

  1. Про порядок денний засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
    Інформує: Ройко Юрій Петрович –голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
  2. Про проєкт рішення обласної ради «Про припинення права користування мисливськими угіддями»
    Інформує: Ройко Юрій Петрович –голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
    Інформує: Каращук Віталій Миколайович – провідний мисливствознавець Поліського лісового офісу ДП «Ліси України»
  3. Про проєкт рішення обласної ради «Про надання мисливських угідь у користування державному спеціалізованому господарському підприємству “Ліси України”»
    Інформує: Ройко Юрій Петрович – голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
    Інформує: Каращук Віталій Миколайович – провідний мисливствознавець поліського лісового офісу ДП «Ліси України»
  4. Про проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до рішень обласної ради щодо надання мисливських угідь у користування»
    Інформує: Ройко Юрій Петрович –голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
    Інформує: Каращук Віталій Миколайович – провідний мисливствознавець поліського лісового офісу ДП «Ліси України»
  5. Про проєкт рішення обласної ради «Про надання мисливських угідь у користування державному підприємству «Волинський військовий лісгосп»»
    Інформує: Ройко Юрій Петрович –голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
    Інформує: Максимчук Віктор Васильович – директор Державного підприємства «Волинський військовий лісгосп»
  6. Про проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 10 вересня 2020 року № 31/10 “Про погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2021-2025 роки”»
    Інформує: Ройко Юрій Петрович –голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
    Інформує: Бабеляс Борис Павлович – заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства
  7. Про проєкт рішення обласної ради «Про погодження Клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до «Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок» по Фермерському господарству “Аміла”
    Інформує: Ройко Юрій Петрович –голова постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів
  8. Різне

    Засідання комісії відбудеться 18 травня об 11.00 годині у конференц-залі Волиньприродресурс.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*