офіційний сайт

INTERREG NEXT ПОЛЬЩА-УКРАЇНА: ГРОМАДИ ГОТУЮТЬ ДО УЧАСТІ

З ініціативи Секретаріату Кабінету Міністрів України відбулася онлайн-нарада, присвячена якісній та своєчасній подачі проектних пропозицій від областей і громад у рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Україна.

До обговорення долучився заступник голови обласної ради, член Моніторингового комітету Програми Григорій Пустовіт.

На реалізацію проєктів, які пройдуть конкурсний відбір, Євросоюз передбачив кошти в обсязі близько 180 мільйонів євро. Умовами передбачено, що конкурси мають відбутися наприкінці 2023-го року, а їхня реалізація розпочнеться у 2024-му. Головна вимога до заявлених на фінансування у рамках програми тем – це пріоритетність та відповідність стратегії розвитку громади. Як підвищити шанси на здобуття грантів та особливості підготовки конкурсної документації і обговорювалися під час консультативної наради.

Нагадаємо, що новий тур програми транскордонного співробітництва на період до 2027 року в Україні охоплюватиме Волинську, Івано-Франківську, Закарпатську, Тернопільську, Львівську та Рівненську області, з боку Польщі – це Підляське, Люблінське, Підкарпатське та частина Мазовецького воєводств. Проєти фінансуватимуть за п’ятьма напрямками: довкілля, здоров’я, туризм, співпраця та прикордонна інфраструктура.

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «БІАТЛОН НА ВОЛИНІ ПОТРІБНО РОЗВИВАТИ»

Голова Волиньради, очільник регіонального осередку НОК України Григорій Недопад нагородив відзнаками провідних волинських біатлоністів та їх тренерів. Зустріч зі спортсменами відбулась за участі керівника профільного управління ОВА Олександра Хвіщука та депутата облради, начальника регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Віктора Галана-Влащука.

Так, за здобуту бронзову медаль на цьогорічному Чемпіонаті світу з біатлону подякою голови обласної ради нагороджено члена юнацької збірної команди України та чемпіона України серед юніорів Михайла Хміля. За підготовку бронзового призера подяку обласної ради також отримав його тренер Роман Андрійчук. Подяку облвійськадміністрації вручили і Анатолію Бартощуку – засновнику та власнику приватного підприємства «ВОЛИНЬАГРОТЕХ», який із 2020 року є постійним спонсором Михайла Хміля.

Окрім того, відзначили також срібну призеру Кубка світу з біатлону Богдану Конашук. Вона двічі була учасницею Паралімпійських ігор, багаторазова переможниця у Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю, чемпіонка України та багаторазова призерка чемпіонатів світу з лижних перегонів та біатлону. Нагородили і її тренера Миколу Білеру, а також голову Федерації біатлону Волині Миколу Поліщука.

У ході зустрічі спільно обговорили й проблемні питання розвитку біатлону в області. «Це хоч і не типовий для нашого регіону вид спорту, але біатлон на Волині потрібно розвивати. – вважає голова облради Григорій Недопад. – Ми розглядаємо варіанти розташування лижноролевої траси на пересічній місцевості у Луцьку або на території Луцького району, однак на жаль війна загальмувала цей процес. Між тим, Чернігівська та Рівненська області, попри все у новому бюджетному році заклали кошти на розвиток біатлону. Тому ми за їх прикладом будемо шукати можливості розвитку цього виду спорту в нашому регіоні».

Він також анонсував зустріч із очільником федерації біатлону України Іваном Крульком вже найближчими днями. «Я мав із ним телефонну розмову, невдовзі ми плануємо підписати протокол намірів щодо розвитку біатлону на Волині. Маємо тренерів, спортсменів, хороші результати і бажання, тож зобов’язані відшукати джерела фінансування», – резюмував Григорій Недопад.

СУЧАСНО І ТЕХНОЛОГІЧНО: У НОВОВОЛИНСЬКОМУ ЦЕНТРІ ПРОФТЕХОСВІТИ – НОВІ ВИРОБНИЧІ ПЛОЩІ

Навчально-практичну базу освітнього закладу поповнили дві лабораторії, де майбутні кухарі та пекарі на практиці опановуватимуть навички і тонкощі професії.

Оглянути нові виробничі приміщення прибули голова Волиньради Григорій Недопад, депутати Андрій Бокоч та Юрій Сиротюк (вони – у наглядовій раді центру профтехосвіти), народний депутат Ігор Гузь, керівництво ОВА, очільники Нововолинської та Поромівської громад, представники Асоціації кухарів України, також керівники інших центрів професійно-технічної освіти області.

«Трохи більше року тому директорка Валентина Іванівна поділилася своїми планами отримати ліцензії на підготовку нових професій і створити під них базу для практичних занять. Вже восени ми з нею оглядали реконструйовану під виробничі лабораторії 70-річну будівлю. Сьогодні ж з упевненістю можу стверджувати, що таке високотехнологічне обладнання, як тут, мають далеко не усі професійні кухні. Профтехосвіта в нашій області виходить на зовсім інший, престижний рівень. Навчатися на такій базі – означає бути затребуваним і конкурентним на ринку праці», – зазначив очільник Волиньради Григорій Недопад.

Оснащення лабораторій і справді вражає: виблискують нікелем професійні робочі поверхні на 16 місць, найсучасніше устаткування світових брендів від кухонних девайсів – до духових шаф, грилів та су-відів, потужні системи вентиляції та електроживлення. Видатки на реконструкцію та оснащення двох лабораторій склали понад 7 мільйонів гривень. Це кошти освітньої субвенції, обласного бюджету, Поромівської громади, на чиїй території розташована навчально-практична база, а також власно зароблені Нововолинським центром профтехосвіти гроші.

«Ми це зробили. Не зважаючи на страшну війну і законодавче обмеження використання капітальних видатків. Дякую усім, хто допоміг нам досягнути цієї амбітної мети. Завдяки цим сучасним виробничим площам якість професійного навчання наших учнів буде незрівнянно вищою. Окрім того, тут ми зможемо здійснювати і підготовку незайнятого населення, а ще підвищувати кваліфікацію тих, хто працює в цій сфері. Зокрема, це стосується і закладів освіти області, адже маємо два тренери з підготовки кухарів шкільних їдалень», – поділилася планами директорка Нововолинського центру профтехосвіти Валентина Приступа.

До слова, раніше тут вже створено два навчально-практичних осередки, що також обладнані відповідно до вимог сучасного виробництва: центр сервісного обслуговування, який включає такі виробничі дільниці як кафе, перукарню, швейну та вишивальну майстерні, а також центр з професій автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва. До-речі, саме навчально-практичні центри і дають можливість освітньому закладу заробляти додаткові кошти, їх і вкладають у зміцнення і розширення матеріально-технічної навчальної бази. Послуги, які надають майстри навчання та студенти, користуються попитом не тільки у мешканців Нововолинська і навколишніх громад, а й обласного центру та, навіть, інших регіонів.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*