офіційний сайт

СУЧАСНО І ТЕХНОЛОГІЧНО: У НОВОВОЛИНСЬКОМУ ЦЕНТРІ ПРОФТЕХОСВІТИ – НОВІ ВИРОБНИЧІ ПЛОЩІ

Навчально-практичну базу освітнього закладу поповнили дві лабораторії, де майбутні кухарі та пекарі на практиці опановуватимуть навички і тонкощі професії.

Оглянути нові виробничі приміщення прибули голова Волиньради Григорій Недопад, депутати Андрій Бокоч та Юрій Сиротюк (вони – у наглядовій раді центру профтехосвіти), народний депутат Ігор Гузь, керівництво ОВА, очільники Нововолинської та Поромівської громад, представники Асоціації кухарів України, також керівники інших центрів професійно-технічної освіти області.

«Трохи більше року тому директорка Валентина Іванівна поділилася своїми планами отримати ліцензії на підготовку нових професій і створити під них базу для практичних занять. Вже восени ми з нею оглядали реконструйовану під виробничі лабораторії 70-річну будівлю. Сьогодні ж з упевненістю можу стверджувати, що таке високотехнологічне обладнання, як тут, мають далеко не усі професійні кухні. Профтехосвіта в нашій області виходить на зовсім інший, престижний рівень. Навчатися на такій базі – означає бути затребуваним і конкурентним на ринку праці», – зазначив очільник Волиньради Григорій Недопад.

Оснащення лабораторій і справді вражає: виблискують нікелем професійні робочі поверхні на 16 місць, найсучасніше устаткування світових брендів від кухонних девайсів – до духових шаф, грилів та су-відів, потужні системи вентиляції та електроживлення. Видатки на реконструкцію та оснащення двох лабораторій склали понад 7 мільйонів гривень. Це кошти освітньої субвенції, обласного бюджету, Поромівської громади, на чиїй території розташована навчально-практична база, а також власно зароблені Нововолинським центром профтехосвіти гроші.

«Ми це зробили. Не зважаючи на страшну війну і законодавче обмеження використання капітальних видатків. Дякую усім, хто допоміг нам досягнути цієї амбітної мети. Завдяки цим сучасним виробничим площам якість професійного навчання наших учнів буде незрівнянно вищою. Окрім того, тут ми зможемо здійснювати і підготовку незайнятого населення, а ще підвищувати кваліфікацію тих, хто працює в цій сфері. Зокрема, це стосується і закладів освіти області, адже маємо два тренери з підготовки кухарів шкільних їдалень», – поділилася планами директорка Нововолинського центру профтехосвіти Валентина Приступа.

До слова, раніше тут вже створено два навчально-практичних осередки, що також обладнані відповідно до вимог сучасного виробництва: центр сервісного обслуговування, який включає такі виробничі дільниці як кафе, перукарню, швейну та вишивальну майстерні, а також центр з професій автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва. До-речі, саме навчально-практичні центри і дають можливість освітньому закладу заробляти додаткові кошти, їх і вкладають у зміцнення і розширення матеріально-технічної навчальної бази. Послуги, які надають майстри навчання та студенти, користуються попитом не тільки у мешканців Нововолинська і навколишніх громад, а й обласного центру та, навіть, інших регіонів.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*