офіційний сайт

УПРАВЛІНСЬКІ МЕТОДИКИ І КЛАСИ БЕЗПЕКИ – НАВЧАННЯ ДЛЯ ФАХІВЦІВ З ГРОМАД

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук взяв участь у навчальному семінарі для керівників і спеціалістів гуманітарних відділів територіальних громад.

«Такі навчання дають багато позивних результатів, адже ми можемо обмінятися досвідом, поспілкуватися та вивчити успішні практики один одного, – зауважив у вітальному слові Юрій Поліщук. – У процесі децентралізації на Волині сформовані 54 громади. І в кожній в освітній галузі послуговуються різними методами та моделями управління, які по різному працюють. Дуже важливо здобувати новий, сучасний досвід, апрбовувати нові методи і методики. Сьогоднішні навчання прислужаться цій меті».

Він також наголосив, що обласна рада відкрита до діалогу з педагогами, адже система освіти в Україні постійно оновлюється. Змін зазнають як вимоги до вчителів, так і навчальні програми. Тож, аби вчасно реагувати та коригувати нововведення, від громадськості потрібна своєчасна реакція, яку Волиньрада направить до вищих державних органів.

Під час зустрічі педагогам також презентували наповнення для кабінетів безпеки від STEM-class. Кабінети безпеки – це приміщення, де проводяться заняття і тренінги з пожежної і мінно-вибухової безпеки, евакуації, цивільного захисту, першої допомоги, правил поводження на дорозі та інших аспектів безпечної життєдіяльності. Наочні матеріали допоможуть дітям у формі гри отримати знання і практичні навички, засвоїти алгоритми дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.

«Наша головна мета – щоб наші школярі навчилися зарадити не тільки собі, але й стороннім людям. Нині в умовах війни ми маємо на меті також навчити дітей берегти своє життя і здоров’я, тому тут також представлені 3-D моделі вибухових пристроїв. Це дозволяє показати дітям як виглядає той чи інший небезпечний предмет, навчити як з ним поводитися», – розповіла директорка компанії STEM-class Галина Чеборовська.

На виставці також представили моделі небезпечних побутових ситуацій, як от пожежу від невимкненої праски, палаючу мікрохвильову піч, а також симулятор вогнегасника, за допомогою якого діти і дорослі можуть навчитися ним користуватися.

«РУКА ДОПОМОГИ» – ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА РОДИН ЗАГИБЛИХ

Проміжні результати реалізації програми підтримки військовослужбовців, ветеранів та сімей загиблих підсумували під час онлайн-конференції, участь у якій на запрошення волинського осередку Громадської організації “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО” взяв заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради, депутат Юрій Ройко.

Очільниця ГО на Волині Катерина Свищ зауважила, що повномасштабна війна змусила велику кількість сімей адаптуватися до нових умов існування. «За останні місяці реагування органів місцевої влади на кризові ситуації, зокрема по громадах, продемонструвало значний потенціал в об’єднанні існуючих ресурсів і зусиль, щоб оперативно забезпечувати базові потреби, однак проблеми підтримки усе ж існують. Категорія жінок з родин військовослужбовців, ветеранів та загиблих також не є виключенням», – зазначила вона.

Так, в рамках програми «Рука допомоги» активістки волинського осередку “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО” провели опитування жінок з родин загиблих захисників України, діючих військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни з метою визначення першочергових потреб та наявних проблем, які потребують вирішення. «За результатами опитування ми виокремили потреби у забезпеченні правовою та юридичною допомогою, професійною психологічною підтримкою, нагальною залишається й потреба в покращенні житлових умов», – наголосила Катерина Свищ.

Заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Юрій Ройко своєю чергою висловив вдячність активісткам громадської організації від голови Волиньради Григорія Недопада та усіх депутатів за їх небайдужу позицію в частині вирішення гострих потреб жінок з родин загиблих українських Героїв, військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни.

«Ми живемо в цих проблемах і займаємося їх вирішенням мало не щодня, але започаткована вами ініціатива визначила основні пріоритети, які краще нас зорієнтують. Обласна рада підтверджує свою готовність до співпраці. Нами також ініційовано листи-звернення до міських, сільських, селищних голів з проханням оперативно забезпечувати ключові соціальні потреби родин військовослужбовців, ветеранів та загиблих, а також у налагодженні тісної і конкретної співпраці із волинським осередком ГО “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО”, зокрема, в частині реалізації проєктів на підтримку вразливих категорій з числа осіб військовослужбовців», – резюмував він.

ЛАТВІЙСЬКІ ВОЛОНТЕРИ ТА ВОЛИНСЬКІ ЛІСІВНИКИ ПІДТРИМАЛИ ОСОБЛИВИХ ДІТОК

Благодійний фонд «Лісівники Волині» у співпраці зі своїми латвійськими партнерами – громадськими організаціями Biedrība “TEV”, Trimen Tractors, Ziedot.lv передали допомогу вихованцям Головненської спеціальної школи.

До гуманітарного вантажу увійшли 11 комплектів комп’ютерної техніки, канцелярське приладдя, засоби гігієни, дитячий одяг та взуття, а також кухонне начиння і девайси. Виконувачка обов’язки директора обласного комунального закладу Наталя Максимук зазначила, що дуже цінує підтримку волонтерів і благодійників у цей непростий час, адже допомога дозволяє створити максимально комфортне освітнє середовище для дітей з інвалідністю.

У Головненській спецшколі – майже 160 учнів. Це діти з важкими порушеннями мовлення, синдромом Дауна, аутичними розладами, а також сироти та позбавлені батьківського піклування. «Педагогічний колектив робить усе можливе, щоб не лише навчати наших вихованців, але й допомогти їм стати самодостатніми у побуті та суспільстві», – стверджує Наталя Максимук. Навчальний процес тут тісно пов’язаний з корекційними і соціальними технологіями розвитку дитини з особливими потребами, а також з психолого-педагогічною підтримкою. На базі школи організоване і виробниче навчання для вихованців, які за станом здоров’я та рівнем інтелекту можуть оволодіти однією з професій.

СКЛИКАЄТЬСЯ ПОЗАЧЕРГОВА СЕСІЯ ВОЛИНЬРАДИ

Голова обласної ради Григорій Недопад підписав розпорядження про призначення позачергової 21-ої сесії облради VIII скликання.

Засідання відбудеться 11 квітня 2023 року о 12 годині.

Порядок денний:

  1. Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату  на території Волинської  області.
  2. Різне.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*