офіційний сайт

КРАСА СОНЯЧНИМИ ОЧИМА: ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИСТАВКУ ФОТОГРАФА-АМАТОРА

У галереї мистецтв Луцька відкрилась фотовиставка Андрія Мельника «Краса сонячними очима». У фотосесії взяли участь діти та дорослі із синдромом Дауна та відомі лучани.

На відкритті мистецького проєкту побував перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. Серед фотомоделей – і депутатка обласної ради Юлія Вусенко.

Ідея цього фотопроєкту – показати розмаїття життя древнього Лучеська XIV-XVI ст., відтворити його давню спадщину, реконструювати історичні постаті та продемонструвати значущість кожного в житті міста та його вагу в історичних процесах.

«Андрій захоплюється фотографією і вивчав цю професію, тож коли він розповів про це захоплення благодійникам «Карітас-Спес Луцьк», виникла ідея організувати таку виставку – розповіла голова правління ГО «Батьків дітей з синдромом Дауна» Олена Мельник. – Для наших сонячних діток важливо те, що їх приймають, розуміють, що вони в соціумі. Вони талановиті і з радістю проявляють свої вміння».

Організатори наголошують, що спрямування експозиції – заохотити громадськість приймати людей з синдромом Дауна такими, якими вони є, не піддаючись стереотипам, упередженням, страхам, а також показати, що ці люди талановиті, розвинені, відкриті для спілкування.

«Ця виставка надзвичайно точно ілюструє слова відомого віршу: «І тільки той, у кого серце чуле, хто вміє берегти своє минуле і вміє шанувать своє сучасне, лиш той майбутнє вивершить прекрасне», – зазначив Юрій Поліщук. – Ця виставка унікальна тим, що на ній представлені надзвичайно професійні роботи. Тут прекрасні моделі, бо вони зуміли передати історичну епоху і її атмосферу. Таке повернення до минулого, те, що цим цікавляться сонячні діти, що це цікаво їхнім партнерам, говорить про нашу єдність. Ви зуміли об’єднати навколо мистецтва та історії всіх».

ВІЙСЬКОВИМ ПЕРЕДАЛИ КОНВЕКТОРИ ТА БУРЖУЙКИ

Цей транш допомоги сформовано завдяки взаємодії обласної ради та Християнської церкви «Царство Боже».

Голова Волиньради Григорій Недопад розповів, що з єпископом Олександром Рудинцем досягнуто партнерської угоди про збір міжнародної допомоги на користь як цивільних, так і захисників. За його сприяння нещодавно понад 20 освітніх та соціальних закладів Луцька отримали теплові обігрівачі для укриттів та великих приміщень.

Сьогодні ж конвектори та ліхтарики пастор Християнської церкви «Царство Боже» Тарас Рудинець привіз для одного із бойових підрозділів обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки. Він розповів, що ці конвектори нідерландського виробництва є дуже потужними і водночас економними. «Це найбезпечніші обігрівальні прилади, які за лічені хвилини можуть нагріти приміщення площею до 200-сот метрів квадратних», – зауважив Тарас Рудинець.

Також на запит військових формувань обласного ТЦК облрада передала печі буржуйки. «Ми не припиняємо пошук партнерів, в тому числі і міжнародних, аби максимально задовольняти потреби наших захисників. Разом з нами до цієї місії долучилися лідери християнської церкви «Царство Боже», які, маючи міцні зв’язки за кордоном, не втомлюються допомагати вразливим верствам населення, а з початком повномасштабного вторгнення – і військовим. Вдячні і сподіваємося на продовження взаємодії заради омріяної перемоги», – наголосив голова обласної ради Григорій Недопад.

В ШАЦЬКУ ПЛАНУЮТЬ ПРОДОВЖИТИ ПРОЄКТ З КАНАЛІЗУВАННЯ

До постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів звернувся голова Шацької селищної ради Сергій Карпук з проханням передбачити у 2023 році 1 млн. грн. з обласного фонду охорони навколишнього середовища на два проекти: розробку проектно-кошторисної документації для каналізування центральної частини с. Пульмо та реконструкції каналізаційної мережі смт. Шацьк.

Варто зазначити, що у 2022 році Шацька громада завершила великий інфраструктурний проєкт із залученням європейських коштів, в рамках якого створено потужну систему водовідведення – прокладено майже 100 кілометрів каналізаційних мереж у п’ятьох найбільших населених пунктах, до яких приєднається понад 2,6 тисяч домогосподарств, зведено очисні споруди у селах Світязь і Пульмо, а існуючі у Шацьку модернізовано та розширено. У комплексі це дозволить на 80% скоротити викид стоків у навколишнє середовище.

Місцева влада продовжує працювати над покращенням мережі водопостачання та водовідведення, для цього планують залучити понад 2 млн. євро грантових коштів, взявши участь у програмі транскордонного співробітництва Польща-Україна 2021-2027. Як зазначив голова територіальної громади Сергій Карпук, в рамках цього проєкту планують прокласти близько 2 км мережі водопостачання та більше 15 км мережі водовідведення, встановлять станцію питної води в с. Пульмо, реконструюють 4 км каналізаційної мережі та 3 каналізаційно-насосні станції в центральній частині смт. Шацьк. «Це дозволить забезпечити заклади соціальної сфери та населення якісною питною водою, поліпшити системи централізованого водопостачання та водовідведення», – наголосив Сергій Карпук.

Депутати підтримали пропозицію виділення коштів для виготовлення ПКД.

ДЕПУТАТИ ПОГОДИЛИ РЕГІОНАЛЬНУ ЕКОЛОГІЧНУ ПРОГРАМУ НА 2023-2026 РОКИ

Заходи нового програмного документу проаналізували під час засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів.

Нова програма сконцентрована на завданнях охорони та раціонального використання водних, рослинних ресурсів і тваринного світу, чистоти атмосферного повітря, збереження природо-заповідного фонду, збирання, зберігання та утилізації побутових та виробничих відходів, а також екологічній освіті та науці. Загальне ресурсне забезпечення програми на 4 роки передбачене в обсягах понад 150 млн. грн., в тому числі 45,5 млн. грн – з обласного бюджету.

Серед основних екологічних проблем області, які потребують вирішення, зазначено:

– забруднення поверхневих вод внаслідок скидання неочищених стоків, що пов’язано з відсутністю очисних споруд, фізичним і моральним зносом водопровідно-каналізаційних систем, недостатнім фінансуванням їх утримання, ремонту й реконструкції;

– недостатні обсяги утилізації відходів, відсутність підприємств з переробки відходів та обладнаних належним чином полігонів для захоронення відходів і, як наслідок, забруднення земель, лісів, водоохоронних зон водних об’єктів промисловими та побутовими відходами;

– забруднення атмосферного повітря викидами промислових підприємств та автотранспорту;

– виснажливе використання біоресурсів та зменшення біорізноманіття;

– відсутність сучасних механізмів заповідання територій в умовах відсутності вільних територій та безконтрольного використання земель для сільськогосподарського виробництва;

– відсутність загальнодержавної комплексної системи моніторингу стану навколишнього природного середовища.

Розробники – управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації – зазначають, що нова програма буде значно гнучкіша в частині використання коштів громадами.

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «ПРИКОРДОННИЙ СТАТУС ЗОБОВ’ЯЗУЄ»

Голова Волиньради Григорій Недопад провів робочу зустріч з керівництвом митної та прикордонної служби області з питань безперебійності функціонування міжнародного пункту пропуску «Устилуг».

В умовах воєнного стану та порушеної логістики автомобільний пропускний пункт “Устилуг-Зосін” набув особливого значення. Це єдиний в області міжнародний коридор для руху легковиків і порожнього великовагового транспорту на виїзд задля розвантаження основного митного пункту пропуску «Ягодин». В обидва боки тут також курсують вантажі до 7,5 тонн.

Керівник МПП «Устилуг» Олександр Ткачук розповів, що періодичні знеструмлення більше не впливають на ритмічність руху через кордон, застосовуються потужні генератори та альтернативні канали зв’язку. Однак, є проблема, яка може призвести до припинення роботи пункту пропуску через аварійну ситуацію. Йдеться про розмивання притокою Бугу, а також талими та дощовими водами високого берега, по якому власне і прокладена смуга руху. Сліди просідання ґрунту помітні не лише на узбіччі, руйнувань уже зазнає і дорожнє мощення. Олександр Ткачук запевняє, що держава давно не фінансує господарське утримання пункту пропуску, тому наслідки ґрунтової ерозії персонал як може усуває самотужки. Однак руйнівний процес не припиняється, а інтенсивний рух транспорту його прискорює.

Начальник Волинської митниці Микола Татарчук зауважив, що проблема виникла не сьогодні. Роботи з укріплення берегової лінії були включені у проєкт капітальної реконструкції МПП «Устилуг» в рамках державної програми модернізації прикордонної інфраструктури. Однак, з початком повномасштабного вторгнення його реалізація відкладена на невизначений термін. Тож, очільники митної та прикордонної служб розраховують на допомогу влади області у ліквідації потенційної загрози.

«Сьогодні «Устилуг» – це єдиний в області міжнародний пункт пропуску основного пасажиропотоку і вантажного порожняку. Тому зупинка його роботи через аварійну ситуацію одразу призведе до надмірного завантаження «Ягодина» та логістичного колапсу загалом. Ми, звісно, не можемо цього припуститися, як і чекати державних коштів на вирішення проблеми. Тому спільно маємо взятися за попередження надзвичайної ситуації. Статус прикордонної області – це не лише переваги, але й додаткові зобов’язання», – зауважив голова Волиньради Григорій Недопад.

Він також додав, що для аналізу стану руйнувань, визначення обсягу робіт та плану дій залучатимуть профільних фахівці, а за потреби для ліквідації наслідків будуть акумульовані кошти бюджетів різних рівнів: державного, обласного і місцевих.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*