офіційний сайт

ЛЮБОМЛЬСЬКЕ ТМО: НОВЕ ОБЛАДНАННЯ – НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ

Ознайомитися з розширенням можливостей з надання медичних послуг, які відкриває нещодавно встановлене сучасне устаткування, головний лікар медустанови Володимир Дибель запросив голову обласної ради Григорія Недопада та начальника ОВА Юрія Погуляйка.

Від сьогодні в Любомльському медичному територіальному об’єднанні працюватиме новітня цифрова рентгенівська система, вартістю 2,5 мільйона гривень. Її придбано коштом держави, а спеціальне приміщення для неї обладнано за рахунок місцевого бюджету. За словами Володимира Дибеля, діагностична система дозволяє робити детальні і високоточні знімки та продукувати їх на плівці, папері та цифрових носіях. Головний лікар зазначив, що вже завершується монтаж внутрішньої лікарняної комп’ютерної мережі, і рентгенівські знімки можна буде надсилати лікарям-спеціалістам за допомогою інтернету в реальному часі.

Очільник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух зауважив, що цьогоріч в Любомльському ТМО почали проводити оперативні втручання із заміни суглобів. Тому є намір ще до завершення року також за державні асигнування надати лікарні і пересувний цифровий рентгенівський апарат з операційним комплексом. Його використання значно розширить можливості оперативних втручань не лише на опорно-руховому апараті, а й в кардіохірургії, зокрема, дозволить проводити стентування та встановлення серцевих стимуляторів.

Ще одну медичну «обновку» продемонстрував Володимир Дибель – систему ультразвукової літотрипсії (для дроблення ниркових каменів) німецького виробництва. Її за майже 2 мільйони гривень придбали на умовах співфінансування з бюджетів Любомльської та Вишнівської громад. Головний лікар констатує: якщо докупити до цього устаткування додатковий комплект інструментів, то буде можливість проводити ще й сучасну діагностику сечо-статевої системи. З проханням виділити фінансування на це у сумі 535 тисяч гривень з обласного бюджету Володимир Дибель і звернувся до очільників області.

Голова Волиньради Григорій Недопад ініціативу підтримав: «Не зважаючи на військовий стан Любомльське ТМО розвивається. Тут шукають різні можливості, в тому числі і благодійні для зміцнення бази та оновлення обладнання, розширюється спектр медичних послуг, опановуються новітні методики лікування і діагностики. Таку активність варто підтримати. Тим більше, що лікарня працює у прикордонні та туристично-рекреаційній зоні нашого краю», – зауважив очільник обласної ради.

ВОЛИНЬ ДОПРАВИЛА ХЕРСОНЦЯМ 12 ТОНН ДОПОМОГИ

Гуманітарний вантаж у взаємодії з благодійним фондом «Сучасна Україна» спорядили в дорогу голова Волиньради Григорій Недопад та очільник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко.

Григорій Недопад зазначив, що взаємодія влади, благодійників та іноземних партнерів в гуманітарній місії дає максимальний ефект: «Визначення потреб, пошук іноземних донорів, залучення місцевих меценатів, збір допомоги, логістика доставки – усе це ми робимо у тісній взаємодії, яка передбачена меморандумом про співпрацю з «Сучасною Україною» та іншими благодійними і волонтерськими організаціями».

Сьогоднішній багатотонний вантаж попрямує для мешканців деокупованої Херсонщини. Це – продовольство, дитяче харчування та підгузки, засоби гігієни, постіль, ковдри, матраци, одяг, ортопедичні пристосування для людей з обмеженою рухливістю та вироби медичного призначення. Зібрати усе це допомогли партнери з Франції та Іспанії.

Член правління БФ «Сучасна Україна» Володимир Веремчук повідомив, що наступним траншем буде спорядження та обладунки для харківських рятувальників. Домовленості про збір такої допомоги уже досягнуто у французькій Бургундії.

В ОБЛАСТІ ПРЕДСТАВИЛИ РЕГІОНАЛЬНОГО КООРДИНАТОРА ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ

Голова Волиньради Григорій Недопад спільного з очільником обласної військової адміністрації Юрієм Погуляйком провели робочу зустріч із начальницею Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Вікторією Васильчук. Під час зустрічі керівниця представила регіонального координатора Мінюсту в області Олександра Валевського.

Вікторія Васильчук зазначила, що обов’язки управління та працівників залишаються незмінними – це організація виконання рішень судів та інших органів та посадових осіб відповідно до законів України, робота з кадрами, експертне забезпечення правосуддя.

«Наразі районні відділи Міністерства юстиції працюватимуть без змін: ми допомагатимемо громадянам, представникам органів державної служби та місцевого самоврядування реалізовувати свої законні права, організовуватимемо роботу нотаріату та органів реєстрації актів громадянського стану», – підкреслила Вікторія Васильчук.

Григорій Недопад запевнив, що захист прав і свобод волинян – головний пріоритет також і для місцевої влади. «Ми з головою Волинської ОВА одностайні в твердженні, щоб населення повинно отримувати якісні послуги та в повному обсязі», – наголосив очільник обласної ради.

ШАЦЬКА ГРОМАДА ЗАВЕРШИЛА ВЕЛИКИЙ ІНФРАСТРУКТУРНИЙ ПРОЄКТ. ДАЛІ БУДЕ

Йдеться про каналізування п’ятьох населених пунктів навколо озера Світязь, здійснених у рамках програми транскордонного співробітництва за фінансової підтримки ЄС.

На запрошення місцевої влади у відкритті новозбудованих об’єктів та заключній міжнародній конференції взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступник начальника ОВА Олександр Троханенко, голова Ковельської райради В’ячеслав Шворак, очільниця РВА Ольга Черен, команда експертів секретаріату програми транскордонного співробітництва, а також виконавці робіт.

Загальна вартість проєкту склала майже 6,5 мільйонів євро, 90% з яких – кошти євроспільноти, решта – місцевих бюджетів: селищного, районного і обласного. Голова Шацької громади Сергій Карпук розповів, що від початку подачі заявки на участь у проєкті і до його завершення минуло понад 4 роки. За цей час було побудовано майже 100 кілометрів каналізаційних мереж у п’ятьох найбільших населених пунктах, до яких приєднається понад 2,6 тисяч домогосподарств, та зведено очисні споруди у селах Світязь і Пульмо, а існуючі у Шацьку модернізували та розширили. У комплексі це дозволить на 80% скоротити викид стоків у навколишнє середовище.

Очільник громади зазначив, що реалізація цього проєкту дозволить не тільки поліпшити екологічну та санітарну ситуацію навколо унікальних Шацьких озер, а й суттєво підвищить комфортність проживання місцевого населення, сприятиме розвитку туризму та інвестиційної привабливості території загалом.

Від імені депутатів Волиньради та її очільника заступник голови Григорій Пустовіт висловив вдячність європейським партнерам, представникам секретаріату програми транскордонного співробітництва та її експертам за результативну співпрацю. «Процес не був простим, спершу – пандемія, тепер – війна. В той час, як руській мір несе нищення, варварство, дикість, Євросоюз сприяє нам у будівництві, конструктиві, розвитку. І ця світоглядна різниця свого часу визначила український цивілізаційний вибір. Велика подяка нашим партнерам за підтримку наших євроінтеграційних прагнень, у нашій боротьбі і в реалізації цього проєкту, який поліпшить екологію цих унікальних заповідних територій, розвине рекреацію та створить комфортні і сучасні умови мешкання для тутешніх людей», – зазначив посадовець обласної ради.

Під час заключної конференції присутні підсумували етапи впровадження та досягнуті результати проєкту «Покращення екологічної ситуації у шацькому національному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь». Окрім того, старший експерт представництва у Львові секретаріату транскордонного співробітництва Василь Хім’як презентував можливості та перспективи наступного етапу транскордонної співпраці в рамках нової програми InterregNEXT Польща-Україна до 2027 року. Він зазначив, що загальний обсяг фінансування складе майже 190 мільйонів євро.

Гранти ж надаватимуться за п’ятьма напрямками: охорона довкілля (протидія кліматичним змінам і стійкість до стихійних лих, збереження біорізноманіття, управління водними ресурсами і доступ до них); здоров’я – це підтримка первинної ланки надання медичних послуг, паліативної, геріатричної допомоги, цифровізація системи охорони здоров’я, навчання фахівців; розвиток туризму; кордони – розбудова прикордонної інфраструктури; та співпраця – це обмін досвідом та кращими практиками між органами влади, громадськими організаціями, окремими галузями чи навіть комунальними закладами. Василь Хім’як закликав громади активно долучатися до участі, обіцяв максимальне сприяння представництва у пошуку партерів та наданні консультацій.

Шацький селищний голова Сергій Карпук констатував, що практично за усіма 5 напрямками громада має перспективу отримати фінансування, і запевнив, що неодмінно знову подаватимуть заявку на участь у програмі транскордонного співробітництва.

Підсумовуючи зустріч, заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт зауважив, що перемогу у конкурсі проєктів значною мірою визначатиме правильність обраних пріоритетів. «Це має бути не просто намір вирішити якусь одну із проблем території. Обраний напрямок повинен бути корисним для максимальної кількості мешканців і у перспективі дати поштовх розвиткові громади в цілому. Успіх буде гарантований за умови поєднання досвіду, мотивації, перспективи і фінансування», – переконаний Григорій Пустовіт.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*