офіційний сайт

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ БЮДЖЕТНИХ СЛУХАНЬ: ДЕПУТАТИ НАВІДАЛИСЯ У КОМУНАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

Голова обласної ради Григорій Недопад, а також члени двох профільних депутатських комісій – бюджетної та з питань освіти і культури відвідали кілька обласних комунальних установ.

Мета – з’ясувати безпекову ситуацію установ під час війни, готовність до опалювального періоду та перебоїв з електропостачанням, а також можливості працювати в умовах обмеженого бюджетного фінансування. А ще – оцінка проблематики, заявленої керівниками обласних комунальних закладів під час бюджетних слухань.

В обласній бібліотеці для юнацтва ніде яблуку впасти: у студентів – літературний квест, підлітки пакують солодощі для бійців, молодиці і пані елегантного віку плетуть маскувальні сітки та «кікімори», а по сусідству волонтери проєкту «Меценати для солдата» проводять майстерки для геть малюків – дітей наших Героїв.

Директорка Алла Єфремова стверджує: бібліотека працює як відкритий простір. А за місяці війни кількість як віртуальних (бо книгозбірня повністю цифровізувала бібліотечні процеси), так і реальних читачів збільшилася. Окрім того, заклад функціонує також як волонтерський центр та осередок дозвілля. В бібліотеці власна котельня, то ж у приміщенні тепло. Є укриття. До відсутності перебоїв зі світлом теж пристосувалися – мають індивідуальні ліхтарики, оскільки бібліотека розташована на другому поверсі, про встановлення генератора не йдеться. Колектив активно розширює види додаткових послуг, провадить грантову та фандрайзингову діяльність, що й послужить додатковим фінансовим ресурсом. З проблем Алла Єфремова називає лише потребу у ремонті даху. Оскільки приміщення орендоване, до того ж й архітектурна пам’ятка, депутати мають провести додаткові консультації. Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук висловив вдячність колективу книгозбірні за гарну організацію роботи та розвиток бібліотеки.

А от в обласній бібліотеці для дітей, у порівнянні з довоєнним періодом, кількість відвідувачів зменшилася, розповідає виконувачка обов’язків керівника Людмила Хілуха. Є укриття, хоч і невелике, у бібліотеці постійно організовують найрізноманітніші пізнавальні заходи та творчі майстерки. Для того, щоб повноцінно виконувати роль обласного бібліотечного закладу і залучати більше дітей з громад, Людмила Хілуха просить депутатський корпус про вирішення проблеми з оновленням комп’ютерної техніки та придбанням спеціального програмного забезпечення, що дасть змогу задовольняти читацький попит дистанційно.

Про спроможність належно функціонувати в умовах сьогоднішніх викликів запевнив голову обласної ради Григорія Недопада і очільник інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко. Укриття, генератори, новітнє інтерактивне обладнання, вмотивований колектив – є усе для того, щоб крім перепідготовки освітян, реалізовувати й інші напрямки діяльності, як от ЗНО, олімпіадний рух, тренінги, конкурси професійної майстерності тощо.

Не заявила проблем і директорка Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації Тетяна Литвиненко. Вона продемонструвала останні здобутки і набутки установи, які вдалося реалізувати не лише за бюджетні, а й позабюджетні ресурси. Голова обласної ради побаченим задоволений, тож подякував колективу установи за працю та ефективну взаємодію.

ВОЛИНЬРАДА ВІЗЬМЕТЬСЯ ЗА ОНОВЛЕННЯ ГОЛОВНОЇ БІБЛІОТЕКИ КРАЮ

Депутати обласної ради на чолі з головою Григорієм Недопадом та його першим заступником Юрієм Поліщуком відвідали обласну наукову бібліотеку з тим, аби оцінити обсяги майбутньої реновації.

Про те, що головна універсальна книгозбірня краю конче потребує ремонту, під час бюджетних слухань повідомила новопризначена директорка Наталія Граніч. Вона зазначила, що окремі дефекти мають ознаки аварійності, тому зволікати з їх усуненням до кращих часів не можна. Вона провела депутатів по усьому приміщенню – від даху до підвалу – і показала ступінь ушкодження.

Зведена наприкінці 70-х будівля бібліотеки на той час і справді виглядала модерновою. Однак, особливості архітектури, пласка покрівля, а також ландшафтне розташування з часом зіграли з цим об’єктом злий жарт. Як і неякісні ремонтні роботи, проведені тут майже 15 років тому. В результаті і з даху, і з підмурівку будівля насотує вологу. Як наслідок – в середині стіни вкрилися пліснявою, купол і несучі конструкції взялися тріщинами, ззовні ж – сиплеться оздоблювальний тиньк, руйнується основа колон і місцями просіла відмостка.

В оцінці ситуації депутати були одностайними: потрібно виділяти кошти на проведення аварійного відновлення. Наталія Граніч повідомила, що бібліотека уже найняла проєктну організацію, фахівці якої визначать рівень загроз і першочерговість робіт.

«Обсяг робіт, звичайно, величезний, і цей проєкт очевидно не на один рік. Але, думаю, починати треба вже і з головного – гідроізоляції фундаменту і ремонту даху із застосуванням сучасних покрівельних матеріалів. Це – науково-культурний осередок області, і ми зобов’язані привести його до ладу», – підсумував голова обласної ради Григорій Недопад.

Його перший заступник Юрій Поліщук додав, що у 2024 році відзначатиметься 175-а річниця від дня народження літераторки, меценатки, перекладачки та етнографки Олени Пчілки, чиє ім’я носить обласна наукова бібліотека. Тож оновлення книгозбірні буде символічним.

Наталя Граніч також розповіла про плани створити у підвальному приміщенні сучасний інформаційно-бібліотечний простір, який одночасно слугував би і укриттям. Але не про кошти на це вона клопоталася – їх установа має намір залучити за рахунок міжнародних грантів. Однак, задум реалізувати неможливо, бо майже 120 квадратних метрів підвалу і до 5 метрів заввишки займає стара система вентиляції, яка уже не підлягає ремонту. Тож директорка просить в обласної ради дозволу на її демонтаж. Депутати визнали ідею слушною і пообіцяли прийняти відповідне рішення.

ВОЛИНЬРАДА ВЧЕРГОВЕ ПОДБАЛА ПРО ЗАХИСНИКІВ

Сьогодні голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт спільно із народним депутатом України Вячеславом Рубльовим та депутатами облради Ігорем Лехом та Валентином Кошельником передали черговий транш допомоги для волинських бійців. Йдеться про буржуйки та пальне для потреб військових підрозділів обласного центру комплектування та соціальної підтримки.

Начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи центру комплектування та соцпідтримки Павло Свадовський розповів, що усе це днями доправлять волинським воїнам, які зараз виконують бойові завдання на південному фронті.

«Наші підрозділи на передовій усе ще мають потребу у генераторах різної потужності, адже військові несуть службу там, де немає електропостачання взагалі. Ми також висловлюємо щиру вдячність керівництву та депутатам обласної ради, за те, що відгукнулись на наше прохання і майже у повній мірі забезпечили наші підрозділи буржуйками», – сказав він.

Голова Волиньради Григорій Недопад зазначив, що керівництво та депутати продовжують працювати з волонтерами, меценатами і міжнародними партнерами, аби закрити усі гострі потреби воїнів.

«Найактуальніше сьогодні – це генератори. Вони пешочергові у запитах, як наших воїнів, так і наших комунальних закладів. Тому ми шукаємо шляхи та можливості закупити необхідну їх кількість у найкоротші терміни», – запевнив він.

НА ВОЛИНІ МАЮТЬ НАМІР РОЗВИВАТИ СПОРТ ДЛЯ МОЗКУ

Голова обласної ради Григорій Недопад та заступник голови ОВА Юрій Гупало спільно із президентом ГО «Волинська шахова федерація» Андрієм Ковальчуком зустрілись із видатними шахістами області, аби відзначити їх за високі досягнення.

Так, подякою голови обласної ради нагороджено Олена Черняк – суддю з шахів національної категорії, тренерку-викладачку комплексної ДЮСШ імені Євгена Кондратовича, президентку ГО «Шахова-шашкова федерація міста Ковеля». Почесну грамоту начальника ОВА вручено міжнародному гросмейстеру та чемпіону України з шахів, засновнику шахової академії у Луцьку Оресту Грицаку. Почесну грамоту обласної ради також отримав Володимир Батура – член Волинської шахової федерації, журналіст, який упорядкував унікальне україномовне видання «Шахову енциклопедію».

Автор енциклопедії розповідає, що збирати матеріали для праці усього свого життя він розпочав ще у 90-х роках, загалом на її підготовку та написання пішло понад 20 років.

«Досить символічно, що я завершив роботу та надрукував свій тритомник саме під час війни. Тепер усі виручені від його продажу кошти я віддаю на потреби ЗСУ, – зауважив Володимир Батура. – Видання скомпоноване на базі Шахового енциклопедичного словника, яку я видав у 2015 році. Працею охоплено: класичні шахи, заочні, кібер шахи, шахову композицію, види шахової гри, теорію шахів, термінологію та історію шахового мистецтва».

Енциклопедія також містить короткі біографії шахових майстрів усього світу, цікаві комбінації , які розігрувалися на турнірах у різні часи, тут подано опис історії походження сутності та сучасного значення шахових термінів.

Під час зустрічі йшлося й про наболіле. Президент Волинської шахової федерації Андрій Ковальчук звернувся до керівництва області з проханням посприяти у пошуку нового приміщення.

«Аби вивчити та виростити шахову еліту нам потрібна база. У нас уже є досить позитивний приклад – в Нововолинську для шахової федерації виділили окреме приміщення. Найближчим часом ми вже плануємо провести там турнір. Втім, наше головне завдання сьогодні налагодити більш системну роботу та охопити заняттями з шахів якомога більшу кількість дітей та молоді з різних куточків області», – зауважив він.

Засновник шахової академії у Луцьку Орест Грицак також наголосив на важливості підтримки влади в частині фінансової допомоги у розвитку шахового руху в області.

«Порівнюючи зі Львовом, на Волані немає шахових традицій. Цей вид спорту розвивається точково, немає єдиної організованої системи шахових секцій чи шкіл. Втім, лише там, під керівництвом досвідчених тренерів діти мають можливість отримати фахові знання та досягнути високих результатів, однак без фінансування бажаного результату не буде», – зауважив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад на прикладі власних дітей підтвердив неабияку популярність гри в шахи серед юнацтва. Він також зазначив, що сьогодні – це одна з найпоширеніших спортивних ігор як в Україні, так і у світі.

«Ми за розвиток усіх видів спорту на Волині, а надто шахів, адже ця абстрактна стратегічна гра є дуже розвиваючою. Вона поєднує в собі елементи мистецтва, бо потребує уяви, науки, адже тренує логічний розрахунок та спорту. Нам варто розглянути можливість охопити молодь заняттями з шахів з прив’язкою до обласної ДЮСШ та її філій, де є база і можливості доповнити штат додатковими посадами тренерів та викладачів», – сказав він.

Керівництво області також обіцяє посприяти із пошуком власного приміщення для Волинської шахової федерації.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*