офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА ВІЗЬМЕТЬСЯ ЗА ОНОВЛЕННЯ ГОЛОВНОЇ БІБЛІОТЕКИ КРАЮ

Депутати обласної ради на чолі з головою Григорієм Недопадом та його першим заступником Юрієм Поліщуком відвідали обласну наукову бібліотеку з тим, аби оцінити обсяги майбутньої реновації.

Про те, що головна універсальна книгозбірня краю конче потребує ремонту, під час бюджетних слухань повідомила новопризначена директорка Наталія Граніч. Вона зазначила, що окремі дефекти мають ознаки аварійності, тому зволікати з їх усуненням до кращих часів не можна. Вона провела депутатів по усьому приміщенню – від даху до підвалу – і показала ступінь ушкодження.

Зведена наприкінці 70-х будівля бібліотеки на той час і справді виглядала модерновою. Однак, особливості архітектури, пласка покрівля, а також ландшафтне розташування з часом зіграли з цим об’єктом злий жарт. Як і неякісні ремонтні роботи, проведені тут майже 15 років тому. В результаті і з даху, і з підмурівку будівля насотує вологу. Як наслідок – в середині стіни вкрилися пліснявою, купол і несучі конструкції взялися тріщинами, ззовні ж – сиплеться оздоблювальний тиньк, руйнується основа колон і місцями просіла відмостка.

В оцінці ситуації депутати були одностайними: потрібно виділяти кошти на проведення аварійного відновлення. Наталія Граніч повідомила, що бібліотека уже найняла проєктну організацію, фахівці якої визначать рівень загроз і першочерговість робіт.

«Обсяг робіт, звичайно, величезний, і цей проєкт очевидно не на один рік. Але, думаю, починати треба вже і з головного – гідроізоляції фундаменту і ремонту даху із застосуванням сучасних покрівельних матеріалів. Це – науково-культурний осередок області, і ми зобов’язані привести його до ладу», – підсумував голова обласної ради Григорій Недопад.

Його перший заступник Юрій Поліщук додав, що у 2024 році відзначатиметься 175-а річниця від дня народження літераторки, меценатки, перекладачки та етнографки Олени Пчілки, чиє ім’я носить обласна наукова бібліотека. Тож оновлення книгозбірні буде символічним.

Наталя Граніч також розповіла про плани створити у підвальному приміщенні сучасний інформаційно-бібліотечний простір, який одночасно слугував би і укриттям. Але не про кошти на це вона клопоталася – їх установа має намір залучити за рахунок міжнародних грантів. Однак, задум реалізувати неможливо, бо майже 120 квадратних метрів підвалу і до 5 метрів заввишки займає стара система вентиляції, яка уже не підлягає ремонту. Тож директорка просить в обласної ради дозволу на її демонтаж. Депутати визнали ідею слушною і пообіцяли прийняти відповідне рішення.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*