офіційний сайт

НА ВОЛИНІ МАЮТЬ НАМІР РОЗВИВАТИ СПОРТ ДЛЯ МОЗКУ

Голова обласної ради Григорій Недопад та заступник голови ОВА Юрій Гупало спільно із президентом ГО «Волинська шахова федерація» Андрієм Ковальчуком зустрілись із видатними шахістами області, аби відзначити їх за високі досягнення.

Так, подякою голови обласної ради нагороджено Олена Черняк – суддю з шахів національної категорії, тренерку-викладачку комплексної ДЮСШ імені Євгена Кондратовича, президентку ГО «Шахова-шашкова федерація міста Ковеля». Почесну грамоту начальника ОВА вручено міжнародному гросмейстеру та чемпіону України з шахів, засновнику шахової академії у Луцьку Оресту Грицаку. Почесну грамоту обласної ради також отримав Володимир Батура – член Волинської шахової федерації, журналіст, який упорядкував унікальне україномовне видання «Шахову енциклопедію».

Автор енциклопедії розповідає, що збирати матеріали для праці усього свого життя він розпочав ще у 90-х роках, загалом на її підготовку та написання пішло понад 20 років.

«Досить символічно, що я завершив роботу та надрукував свій тритомник саме під час війни. Тепер усі виручені від його продажу кошти я віддаю на потреби ЗСУ, – зауважив Володимир Батура. – Видання скомпоноване на базі Шахового енциклопедичного словника, яку я видав у 2015 році. Працею охоплено: класичні шахи, заочні, кібер шахи, шахову композицію, види шахової гри, теорію шахів, термінологію та історію шахового мистецтва».

Енциклопедія також містить короткі біографії шахових майстрів усього світу, цікаві комбінації , які розігрувалися на турнірах у різні часи, тут подано опис історії походження сутності та сучасного значення шахових термінів.

Під час зустрічі йшлося й про наболіле. Президент Волинської шахової федерації Андрій Ковальчук звернувся до керівництва області з проханням посприяти у пошуку нового приміщення.

«Аби вивчити та виростити шахову еліту нам потрібна база. У нас уже є досить позитивний приклад – в Нововолинську для шахової федерації виділили окреме приміщення. Найближчим часом ми вже плануємо провести там турнір. Втім, наше головне завдання сьогодні налагодити більш системну роботу та охопити заняттями з шахів якомога більшу кількість дітей та молоді з різних куточків області», – зауважив він.

Засновник шахової академії у Луцьку Орест Грицак також наголосив на важливості підтримки влади в частині фінансової допомоги у розвитку шахового руху в області.

«Порівнюючи зі Львовом, на Волані немає шахових традицій. Цей вид спорту розвивається точково, немає єдиної організованої системи шахових секцій чи шкіл. Втім, лише там, під керівництвом досвідчених тренерів діти мають можливість отримати фахові знання та досягнути високих результатів, однак без фінансування бажаного результату не буде», – зауважив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад на прикладі власних дітей підтвердив неабияку популярність гри в шахи серед юнацтва. Він також зазначив, що сьогодні – це одна з найпоширеніших спортивних ігор як в Україні, так і у світі.

«Ми за розвиток усіх видів спорту на Волині, а надто шахів, адже ця абстрактна стратегічна гра є дуже розвиваючою. Вона поєднує в собі елементи мистецтва, бо потребує уяви, науки, адже тренує логічний розрахунок та спорту. Нам варто розглянути можливість охопити молодь заняттями з шахів з прив’язкою до обласної ДЮСШ та її філій, де є база і можливості доповнити штат додатковими посадами тренерів та викладачів», – сказав він.

Керівництво області також обіцяє посприяти із пошуком власного приміщення для Волинської шахової федерації.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*