офіційний сайт

ВОЛИНСЬКУ «ЕКСТРЕНКУ» ЗНОВУ КАРДИНАЛЬНО ПОЛІПШИЛИ

Голова обласної ради Григорій Недопад та очільник ОВА Юрій Погуляйко спільно із депутатами обласної ради Ігорем Лехом, Володимиром Бондарем, Анатолієм Вітівим і Юрієм Ройком першими оглянули нові площі та ознайомилися з останніми здобутками обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Керівник волинської «екстренки» Володимир Шмаль нагадав, що упродовж 2 років було повністю оновлено увесь парк карет швидкої допомоги. «У нас є 72 бригади, кожна з яких сьогодні їздить на новому спецавтомобілі. А сучасний транспортний засіб із новітнім обладнанням – це швидкий доїзд, а отже – врятовані життя. Тепер ми працюємо над поліпшенням умов праці нашого персоналу, вони заслуговують на комфортні умови», – наголосив він.

Упродовж останніх двох років приміщення центру зазнало суттєвих змін. Там, де ще донедавна були господарські приміщення та гаражні бокси, сьогодні вирує офісне життя. В результаті перетворень нові, більш комфортні умови роботи тепер отримали працівники навчально-тренувального відділу, автомобільно-експлуатаційного (диспетчер, інженер з безпеки руху, головний механік, начальник гаража), та відділу автоматичних систем управління та зв’язку відділу (4 працівники, які відповідають за програмне забезпечення оперативно-диспетчерської служби). Тут також передбачили кімнату для нарад та простору залу для проведення теоретичних навчальних занять для працівників центру.

«Це приміщення водночас слугуватиме й аудиторією для студентів Волинського медінституту, який готує для служби екстреної допомоги парамедиків. Це – головний працівник служби екстреної медичної допомоги, який, приїжджаючи на виклик, має вміти усе на рівні із лікарем. Навчальна програма у них значно ширша, аніж у фельдшерів, які є у більшості наших бригад», – зауважив Володимир Шмаль.

«Парамедик – це нова спеціальність, яка цьогоріч з’явилась у Волинському медінституті. В Україні є лише два навчальних заклади, включно із нашим, які сьогодні готують таких вкрай потрібних фахівців», – додав голова обласної ради Григорій Недопад.

Керівник служби екстреної допомоги подякував голові та депутатам Волиньради за сприяння у виділенні окремого приміщення для розташування адміністрації закладу, адже досі вони були змушені тіснитись на невеликих пристосованих площах. «Ви також не стояли осторонь і всіляко допомагали облаштувати і нові приміщення, і прилеглу територію. Тепер тут просторо, світло і сучасно», – підсумував Володимир Шмаль.

Він також подякував за передане обласною радою шиномонтжне обладнання для потреб центру. «Наше автогосподарство налічує 98 автомобілів, і всі вони двічі на рік потребують заміни гуми, відтак, маючи власну шиномонтажку ми ощадимо понад 800 тисяч гривень щороку», – наголосив Володимир Шмаль.

Голова обласної ради Григорій Недопад та обранці громади були вражені об’ємами та якістю виконаних робіт. «Нам хочеться лише висловити щиру вдячність керівництву центру за те, що вони у такий скрутний для держави час зуміли зекономити та здійснити усі ці перетворення. Загальна вартість ремонтно-будівельних робіт уже сягнула майже 3 млн гривень і це ще не кінець, адже триває утеплення фасадів. Ми зі свого боку будемо й надалі всіляко сприяти цьому успішному підприємству, адже воно з вірою у перемогу працює на перспективу», – резюмував голова Волиньради.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЛІТОПИСЦЯ УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРІЇ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

24 листопада вшановують роковини смерті видатного історика, державного і громадсько-політичного діяча, письменника і організатор української науки.

Вклонитися таланту і сподвижництву Михайла Грушевського, схилити чоло у молитві та вшанувати пам’ять хвилиною мовчання до його постаменту традиційно прийшли представники влади області та міста.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зауважив, що вияв поваги до постаті першого українського президента, його унікального наукового доробку – це не тільки вшанування, а й утвердження традицій боротьби за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім творцям і захисникам Української держави.

ДЕПУТАТИ ПЕРЕВІРИЛИ УМОВИ, В ЯКИХ ЖИВУТЬ ТІ, ХТО ОПИНИВСЯ У СКРУТІ

На базі обласного центру соціально-психологічної допомоги відбулося виїзне засідання постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму. Члени профільної комісії мали на меті не лише ознайомитись із роботою закладу, а й вивчити його проблематику.

Цей заклад надає соціальні послуги особам, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, домашнього насильства, торгівлі людьми або реальної загрози їх вчинення, потрапили у складні життєві обставини і не можуть самостійно їх подолати.

Директор центру Володимир Ковальчук розповів, що за час свого існування (з 2005 року) заклад уже тричі був змушений змінити прописку, адже увесь час оселявся в орендованих та не завжди комфортних приміщеннях. Сьогодні ж у розпорядженні центру 10 загальною площею понад 160 кв.м.

Особами, які опинились у складних життєвих обставинах, тут надають допомогу соціальні педагоги, психолог та практичний психолог. Максимальний термін цілодобового перебування особи в центрі становить 90 діб, а жертви домашнього насильства можуть залишатися і до пів року.

«З початку введення воєнного стану ми також почали надавати прихисток внутрішньо переміщеним особам. І кількість таких людей у нашому центрі збільшується», – наголосив він.

Члени профільної комісії визнали, що установа потребує поліпшення матеріально-побутових умов. Так, департаменту соціального захисту ОВА спільно з відділом майна апарату обласної ради депутати рекомендують опрацювати питання пошуку просторішого приміщення для повноцінного функціонування закладу.

Фінансування центру соціально-психологічної допомоги здійснюється в рамках обласної комплексної програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. На функціонування закладу у 2022 році було передбачено понад 3 млн гривень.

«Ми не розраховуємо лише на кошти обласної казни. Аби покращити умови перебування отримувачів соціальних послуг, підвищити рівень комфортності їх тимчасового проживання та забезпечити належні санітарно-гігієнічні умови, ми також співпрацюємо із благодійниками, громадськими та релігійними організаціями», – зауважив Володимир Ковальчук.

За підсумками візиту депутати також рекомендували профільному департаменту виконавчої влади та керівництву центру спрямувати зусилля на залучення грантових коштів для потреб цього соціального закладу.

📌Довідково:

У закладі діє телефон цілодобової «гарячої лінії» 050 670 99 54, зокрема з використанням месенджерів для надання консультацій. Також передбачена комунікація з потенційними отримувачами соціальних послуг через офіційну сторінку закладу в мережі Facebook (https://www.facebook.com/HELP.VOCSPD

ОСВІТА-2023: ВИДАТКИ ЗБІЛЬШИЛИ, АЛЕ ПОТРЕБИ УЧЕТВЕРО ВИЩІ

Бюджетне забезпечення на наступний рік найбільш фінансовоємкої галузі – освіти і науки аналізували сьогодні депутати напередодні формування проєкту обласного кошторису 2023.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський зауважив, що аналізуватимуться винятково асигнування обласного бюджету, оскільки освітня субвенція усе ще не розподілена. Окрім того, він наголосив, що у наступному році для області у понад 5 разів зменшено базову дотацію, яка і була головним джерелом покриття нестачі фінансування окремих статей видатків. Тому закликав керівників обласних комунальних закладів освіти ретельно планувати витрати у межах доведених граничних показників.

Головна освітянка Волині Людмила Плахотна зазначила, що попри збільшення у наступному році фінансування галузі на 14,5 млн грн, потреби учетверо перевищують призначення. В повному обсязі запланували видатки на оплату енергоносіїв, зарплатню з мінімальними надбавками, забезпечення дітей-сиріт, фінансування двох галузевих програм, а також закупівлю інвентарю. А от на стипендії та харчування коштів стане тише на півроку. Вона також зауважила, що у наступному році не варто розраховувати на зміцнення матеріальної бази за рахунок залишків цільової освітньої субвенції (йдеться про 30 млн грн), за новими правилами її належить використати до кінця року. Є гостра проблема у поновленні парку шкільних автобусів, які були вилучені на оборонні потреби, але їх виробництво в Україні майже призупинено. Відтак, прийнято рішення цільові кошти спрямувати на обладнання укриттів мобільними зарядними станціями, роутерами, мультибордами, які пізніше можна використовувати і у повноцінному навчальному процесі. До того ж, на базі освітніх установ влаштовано багато «Пунктів Незламності».

Орест Маховський усе ж наполягає переглянути розподіл видатків галузі, аби на 100% перебачити фінансування захищених статей, оскільки обсяг додаткової дотації невідомий. Заступник начальника департаменту фінансів Володимир Селедець додав, що цього державного трансферту не вистачить на покриття дефіциту стипендій та харчування школярів. Тим більше, що за цей же рахунок фінансується оплата енергоносіїв медичних закладів. А додати з інших джерел обласної скарбниці, означає урізати й без того мінімальне бюджетне забезпечення інших галузей.

Що ж до аналізу кошторисів обласних комунальних освітніх установ, то, зокрема, керівники трьох профільних ліцеїв – Володимирського, Княгиненівського та Люблинецького висловили сподівання, що зможуть проіснувати у межах передбачених асигнувань. Тут відновили очну форму навчання, обладнали укриття, підготувалися до опалювального періоду, закупили генератори, аби на час знеструмлень була можливість працювати, в тому числі і котельному господарству. Єдине про що клопоталися – це про додаткові асигнування на придбання палива для генераторів.

Таке ж прохання озвучували практично усі керівники освітніх закладів, а окремі – й про придбання генераторів. Оскільки спрямування коштів на ці потреби з обласного резервного фонду – процедура складна і тривала, заступник керівника департаменту фінансів пропонує вирішити проблему за рахунок обласного матеріального фонду, де накопичені, в тому числі і паливно-мастильні запаси. Щоправда усе це зосереджено в одному місці, тому він рекомендує створювати такі матеріальні фонди і в громадах.

Щодо фінансового забезпечення спецшкіл, а таких в області 7, то і їхні керівники запевнили, що подужають труднощі обмеженого фінансування. Більшість цьогоріч, з причин дистанційного навчання, заощадили на енергоносіях та видатках на оздоровлення дітей, і за рахунок цього мають намір покрити нестачу коштів на медикаменти, харчування чи закупівлю твердого палива на 2023 рік. Окремі також розраховують на допомогу меценатів і спонсорів.

Дадуть собі раду на базові потреби в межах визначеного фінансування і спеціалізовані ліцеї, йдеться про Волинський науковий, Нововолинський науковий і обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної сотні.

Без критичних зауважень прийняли фінансову дійсність наступного року і директори п’ятьох фахових коледжів передвищої освіти.

За підсумками аналізу депутати обласної ради сформулювали ряд рекомендацій. Зокрема, розглянути на профільній комісії перспективи функціонування спортивного ліцею на базі Володимирського центру освіти; за наявності бюджетних можливостей внести у план фінансування на наступний рік виготовлення проєктно-кошторисної документації для встановлення двох твердопаливних котлів у Затурцівській спеціальній школі та будівництва індивідуальної котельні для Княгиненівського ліцею. Окрім того, спеціалізованим ліцеям, для запобігання порушення бюджетного законодавства, настійливо рекомендовано дотримуються співвідношення контингенту вихованців 70% (діти з сільських територій) на 30% (діти з громади за місцем розташування закладу), інакше заклади повинні бути переведені на утримання з місцевих бюджетів, або ж набути статусу профільних освітніх установ.

Консультації з керівниками закладів позашкільної та професійно-технічної освіти ще триватимуть у наступний вівторок. Бюджетні слухання продовжаться аналізом фінансування обласних соціальних установ.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*