офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ПЕРЕВІРИЛИ УМОВИ, В ЯКИХ ЖИВУТЬ ТІ, ХТО ОПИНИВСЯ У СКРУТІ

На базі обласного центру соціально-психологічної допомоги відбулося виїзне засідання постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму. Члени профільної комісії мали на меті не лише ознайомитись із роботою закладу, а й вивчити його проблематику.

Цей заклад надає соціальні послуги особам, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, домашнього насильства, торгівлі людьми або реальної загрози їх вчинення, потрапили у складні життєві обставини і не можуть самостійно їх подолати.

Директор центру Володимир Ковальчук розповів, що за час свого існування (з 2005 року) заклад уже тричі був змушений змінити прописку, адже увесь час оселявся в орендованих та не завжди комфортних приміщеннях. Сьогодні ж у розпорядженні центру 10 загальною площею понад 160 кв.м.

Особами, які опинились у складних життєвих обставинах, тут надають допомогу соціальні педагоги, психолог та практичний психолог. Максимальний термін цілодобового перебування особи в центрі становить 90 діб, а жертви домашнього насильства можуть залишатися і до пів року.

«З початку введення воєнного стану ми також почали надавати прихисток внутрішньо переміщеним особам. І кількість таких людей у нашому центрі збільшується», – наголосив він.

Члени профільної комісії визнали, що установа потребує поліпшення матеріально-побутових умов. Так, департаменту соціального захисту ОВА спільно з відділом майна апарату обласної ради депутати рекомендують опрацювати питання пошуку просторішого приміщення для повноцінного функціонування закладу.

Фінансування центру соціально-психологічної допомоги здійснюється в рамках обласної комплексної програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків. На функціонування закладу у 2022 році було передбачено понад 3 млн гривень.

«Ми не розраховуємо лише на кошти обласної казни. Аби покращити умови перебування отримувачів соціальних послуг, підвищити рівень комфортності їх тимчасового проживання та забезпечити належні санітарно-гігієнічні умови, ми також співпрацюємо із благодійниками, громадськими та релігійними організаціями», – зауважив Володимир Ковальчук.

За підсумками візиту депутати також рекомендували профільному департаменту виконавчої влади та керівництву центру спрямувати зусилля на залучення грантових коштів для потреб цього соціального закладу.

📌Довідково:

У закладі діє телефон цілодобової «гарячої лінії» 050 670 99 54, зокрема з використанням месенджерів для надання консультацій. Також передбачена комунікація з потенційними отримувачами соціальних послуг через офіційну сторінку закладу в мережі Facebook (https://www.facebook.com/HELP.VOCSPD

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*