офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ВІДКРИЛИ ПРИКОРДОННИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПАРК

У Нововолинську розпочав роботу перший в Україні експортно-орієнтований індустріальний парк NOVO, що працюватиме у форматі фуд-кластеру.

На його відкриття прибули голова обласної ради Григорій Недопад, народні депутати України від Волині Ігор Гузь та Вячеслав Рубльов, заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, перший заступник міністра економіки Денис Кудін, заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря, представники місцевої влади та бізнесу.

На 20 гектарах індустріального парку можна розмістити десяток підприємств харчової промисловості. До майданчика підведено всі комунікації: воду, газ, електроенергію. Поруч – залізнична колія і траса Р-15 Ковель – Володимир – Червоноград – Жовква, якою можна дістатися до Львова.

Керівною компанією Нововолинського індустріального парку обрано ТОВ «Бюро інвестиційних програм», що зареєстроване у Києві. Керуючим партнером компанії є Олександр Бондаренко, український політик, економіст і підприємець. Він заявив, що вже є попередні домовленості про входження в індустріальний парк підприємств з переробки риби, виробництва харчової продукції та логістики.

«Під час війни індустріальні парки можуть стати точками розвитку для української економіки. Адже передбачені на законодавчому рівні економічні стимули дають змогу власникам бізнесів зекономити чверть інвестицій порівняно з ділянкою, яка знаходиться за 100 метрів від індустріального парку, не кажучи про сусідні країни ЄС, де сума інвестицій буде більшою на 30-40%. Тобто, розвиваючи культуру індустріальних парків в Україні, ми відроджуємо економіку і промисловість, даємо змогу українському бізнесу не їхати від війни у країни ЄС, а залишатися в Україні», – сказав Олександр Бондаренко.

Після схвалення парламентом податкових та митних стимулів для індустріальних парків керівники громад «здмухнули пил» з проєктів і взялися за їх реалізацію. Особливо активний цей процес у західних областях, які залучають релоковані виробництва зі східних регіонів.

«Органи місцевого самоврядування отримують право надавати пільги з місцевих податків. Це створює умови для нових робочих місць і зростання доходів місцевих бюджетів. Керівники громад, які виграють конкуренцію за промислові інвестиції, забезпечать своїм територіям довгостроковий розвиток», – пояснив народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Голова обласної ради Григорій Недопад привітав нововолинців із цією знаковою подією від себе особисто та від усіх депутатів обласної ради, наголосивши, що поява індустріального парку стане запорукою нових робочих місць та надходжень до бюджету.

«Це поштовх для розвитку промислового потенціалу шахтарського міста. До слова, тут з початку війни знайшли прописку й успішно працюють більше десятка підприємств різного профілю, які переїхали з інших регіонів України. Відкриття нових виробництв зараз дасть можливість працевлаштувати не лише сотні волинян, а й внутрішньо переміщених осіб, яких сьогодні у Нововолинську проживає уже більше шести тисяч», – наголосив голова Волиньради.

Із нагоди відкриття індустріального парку NOVO Новововлинський міський голова Борис Карпус і очільник керівної компанії Олександр Бондаренко підписали угоду, а також спільно заклали капсулу часу з посланням до нащадків на 25 років.

ЩЕ 6 ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ ОТРИМАЛИ МОБІЛЬНІ СХОВИЩА

Сьогодні за результатами другого відбору волинським хліборобам передали ще 25 рукавів для зберігання зернових.

Загалом же, відповідно до поданих заявок, аграрії краю отримали 807 мобільних сховищ вартістю понад 1 тисячу доларів кожне.

Ініціатива забезпечення українських агровиробників малої і середньої руки такими пристосуваннями для тимчасового зберігання врожаю належить Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FАО) за партнерства Мінагрополітики України та двох всеукраїнських асоціацій: органів місцевого самоврядування і районних та обласних рад.

Вартість проєкту перевищує 60 мільйонів доларів. Його профінансували уряди Канади і Японії та австралійська благодійна організація Minderoo Foundation.

Завдяки цій програмі українські аграрії отримають додаткові можливості для зберігання 7 мільйонів тонн зернових.

ФІНАНСУВАННЯ КУЛЬТУРИ ЯК БОРОТЬБА ЗА ДУХОВНИЙ ФРОНТ

Традиційні напередодні ухвалення обласного кошторису на 2023 рік бюджетні слухання продовжили консультації депутатів Волиньради з керівниками обласних комунальних установ галузі культури.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що на сферу культури наступного року планується спрямувати 150 мільйонів гривень. «Це навіть дещо більше, ніж у теперішньому році. Звісно, без капітальних видатків, але захищені статті, базові витратні матеріали і послуги ми намагалися забезпечити на рівні, який би дозволив не втратити на якості у цій важливій сфері. Бо сьогодні точиться війна і за наші культуру, ідентичність, духовність», – зауважив очільник ради.

Звертаючись до керівників обласних комунальних установ голова бюджетної комісії Орест Маховський наголосив, що воєнний стан в країні подовжено, отже й суттєві обмеження по більшості видатків будуть актуальними і наступного року. «Тому прошу вас зосередитися на співставленні доведених граничних показників бюджету з основними потребами ваших установ, а також озвучити гостру проблематику, якщо така має місце. Усе решта вважатиметься додатковим бюджетним запитом», – зазначив він.

Усі без винятку керівники культурно-мистецьких закладів запевнили, що вкладуться у передбачені асигнування, щоправда, озвучили й певні перестороги. Так, директор фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Стравінського Тарас Войтович підтвердив, що коштів на виплату стипендій та зарплатні буде достатньо. «Цьогоріч ми оптимізували штатний розпис з 228 ставок до 173. Зробили ми це не за рахунок скорочення людей, а зменшивши навантаження, об’єднавши групи і художні колективи, при чому таким чином, щоб це не зашкодити навчальним програмам. Але 70 тисяч на господарські витрати – це дуже мало. Ми вичерпали власні резерви, а є обов’язкові статті видатків, як наприклад протипожежні заходи, відеоспостереження, ремонт музичних інструментів. Близько 140 тисяч гривень забракне і на енергоносії», – передбачає керівник. Орест Маховський зауважив, що зазначені потреби буде можливість дофінансувати з вільних залишків після І-го кварталу 2023 року.

Тимчасово виконувач обов’язки директора обласного музично-драматичного театру Сергій Скулинець подякував голові та депутатам за виділене на наступний рік достатнє фінансування. Він також розповів про наміри збільшити обсяг власних надходжень завдяки розширенню репертуару, підготовки щонайменше 5-ти прем’єр, відкриттю додаткової сцени в укритті. З проблем він назвав котельню театру, яка до того ж опалює ще кілька житлових і громадських будівель, та високу вартість газу для цих обсягів. Григорій Недопад зауважив, що триває процес передачі котельні з наступного року на баланс Луцької міської громади. Паралельно ведуться й перемовини з постачальником газу про встановлення оптимальної ціни.

Вкладається у фінансування обсягом 9,4 млн грн і обласний ляльковий театр, за умови, що вартість енергоносіїв не зростатиме, – розповів його теперішній директор Микола Каліщук. Він зауважив, що установа намагається повноцінно працювати, хоча й немає змоги стовідсотково заповнювати глядацьку залу, оскільки спроможність укриття лише на 120 осіб. Натомість практикують виїзні вистави у школах.

Усі можливості для провадження діяльності використовує і Волинська філармонія. Попри труднощі вдається гастролювати, відкрили мистецький дворик, запровадили екскурсію «Луцьк музичний». За словами керівника Сергія Єфіменка увесь цей рік, щоб втриматися на плаву, колектив працював без надбавок та добових. Оскільки з 1 січня не передбачається підвищення зарплатні, керівник просить відновити виконавцям доплату за академічність у розмірі 30% від посадового окладу. Тим більше, що передбачений обсяг фінансування установи на наступний рік це дозволяє.

Достатній обсяг видатків на захищені статті, але брак коштів на підписку періодичних видань та поповнення книжкових фондів декларують обласні бібліотеки. Начальник департаменту фінансів ОВА Ігор Никитюк пропонує вирішити ці потреби за рахунок 800 тисяч, які управління культури запланувало на фінансування цільової програми розвитку культури та збереження культурної спадщини, але яка, однак, так і не прийнята.

Що ж до іншої проблематики бібліотечних закладів, то найдовший її список озвучила новопризначена директорка обласної універсальної наукової бібліотеки Наталія Граніч. За її словами приміщення книгозбірні конче потребує ремонту, а окремі дефекти мають ознаки аварійності. Окрім того, у бібліотеці відсутня пожежна сигналізація. «Ми запросили проєктний інститут, який оцінить рівень ушкоджень та загроз, визначить першочергові роботи і орієнтовний кошторис. Відтак, буду просити профінансувати аварійні роботи», – звернулася до присутніх Наталія Граніч. Принагідно вона розповіла, що бібліотека активно використовує можливості грантів та проєктів для розширення своїх спроможностей. Таким чином невдовзі буде відремонтовано і обладнано сучасний конференц зал, який згодом дозволить заробляти додаткові кошти. Працюють і над створенням інформаційно-бібліотечного укриття. Орест Маховський відзначив ініціативність та наполегливість новопризначеної директорки, а депутати висловили підтримку її ініціатив, оскільки завдяки цьому є перспектива інтегрувати наукову бібліотеку у значно ширші сфери діяльності.

За час повномасштабної війни кількість читачів відчутно зросла, – стверджує директорка обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова. «Спасибі, що розумієте важливість нашої роботи», – звернулася вона до депутатів, коментуючи обсяг призначених видатків. Якщо раптом і забракне, стверджує директорка, бібліотека наповнює і свій спецфонд – ведеться активна грантова та фандрайзингова діяльність, нарощується обсяг послуг, особливо електронних, бо ж процеси в книгозбірні повністю автоматизовані. Головною проблемою вона вважає неінклюзивність установи, бо бібліотека розташована на 2 поверсі орендованого приміщення. На що Григорій Недопад зауважив, що обласна рада уже шукає варіанти більш зручного розміщення бібліотеки для юнацтва.

А от очільниці обласної бібліотеки для дітей депутати настійливо рекомендують напрацювати стратегію розвитку, аби в сучасних умовах не втрати статус обласного закладу, адже 80% відвідувачів – це діти з Луцької громади. «Завдяки дистанційному навчанню сьогодні і у найвіддаленіших селах діти і з гаджетами, і з інтернетом. Бібліотеці варто налагодити дистанційні спроможності, цифровізуватися, виготовляти електронні версії книг і таким чином залучати більше дітей з області», – рекомендує голова бюджетної комісії.

Дещо менше, як просили, але достатньо для фінансування основних потреб, – так оцінює кошторис видатків на наступний рік Оксана Важатко – директорка обласного краєзнавчого музею, в структурі якого 7 музейних установ. При цьому вона зазначила, що значну частину видатків становлять витрат на службу охорони, яка, згідно із законом, повинна бути винятково державною, а, власне, вона і найдорожча. Немалі кошти витрачаються і на енергоносії через особливі умови зберігання фондів. Оксана Важатко запевняє, що найдорожче – централізоване опалення будівлі краєзнавчого музею, відтак опрацьовується питання переходу на тверде паливо.

Не мають претензій до рівня фінансування на наступний рік й історико-культурні заповідники Луцька та Володимира. Щодо останнього, то голова бюджетної комісії Орест Маховський зауважує, що заповідник «Стародавній Володимир» потрібно не тільки утримувати, а й розвивати. Для цього він пропонує керівникові наслідувати приклад луцьких колег і залучати фінансові можливості Володимирської міської громади.

«ВИСТОЯЛИ НА МАЙДАНІ – ПЕРЕМОЖЕМО У ВІЙНІ!»

Саме таким цьогоріч є гасло Дня Гідності та Свободи. Цю дату відзначають в Україні 21 листопада на честь двох знакових подій у новітній історії держави – Помаранчевої революції та Революції Гідності.

З цієї нагоди на Театральному майдані Луцька відбулась громадська панахида за участі керівництва області та міста, військовослужбовців, правоохоронців, духовенства та громадськості. Вклонитись пам’яті сучасних Героїв України прийшли голова обласної ради Григорій Недопад, його перший заступник Юрій Поліщук, заступник Григорій Пустовіт, народний депутат Вячеслав Рубльов, а також депутати обласної ради.

Опісля спільної молитви присутні вшанували пам’ять полеглих хвилиною мочання під звук скорботних дзвонів та поклали квіти до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України».

Цього дня квіти також лягли до монументу «Волинські герої Небесної сотні», що на Меморіалі «Вічна слава». Священики ПЦУ відслужили панахиду за загиблими учасниками Революції Гідності. Світлу пам’ять усіх полеглих захисників України присутні вшанували хвилиною мовчання.

«Завжди пам’ятаймо революційну боротьбу проти злочинного режиму, подвиг Героїв Небесної сотні, вибір нескорених бути вільною нацією. Вибір, за який ведеться боротьба й сьогодні. Усі ми впевнені – ця боротьба також завершиться Перемогою України, бо за нашим народом – правда, справедливість, відновлення справжнього миру і визволення від окупанта. Вічна пам’ять усім, хто віддав себе за Україну. Перемог і захисту Господнього – кожному, хто бореться за рідну землю нині», – наголосив голова Волиньради Григорій Недопад.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ засідання постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму

1) Про продовження терміну дії контракту з Вітром Я. М.
Доповідач: Кузьменко Олена Олексіївна – начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності
Запрошені: Хвіщук Олександр Віталійович – начальник управління у справах молоді та спорту обласної державної адміністрації

2) Про ознайомлення депутатів з діяльністю Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги ознайомлення депутатів з діяльністю Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги.
Доповідач: Ковальчук Володимир Володимирович – директор Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги.
Запрошені: Гобод Оксана Михайлівна – директор департаменту соціального захисту обласної державної адміністрації

3) Різне.

Засідання комісії відбудеться 22 листопада о 14.00 годині (пресцентр обласної ради, кабінет 313, проспект Перемоги, 32)

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*