офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ВІДКРИЛИ ПРИКОРДОННИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПАРК

У Нововолинську розпочав роботу перший в Україні експортно-орієнтований індустріальний парк NOVO, що працюватиме у форматі фуд-кластеру.

На його відкриття прибули голова обласної ради Григорій Недопад, народні депутати України від Волині Ігор Гузь та Вячеслав Рубльов, заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, перший заступник міністра економіки Денис Кудін, заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря, представники місцевої влади та бізнесу.

На 20 гектарах індустріального парку можна розмістити десяток підприємств харчової промисловості. До майданчика підведено всі комунікації: воду, газ, електроенергію. Поруч – залізнична колія і траса Р-15 Ковель – Володимир – Червоноград – Жовква, якою можна дістатися до Львова.

Керівною компанією Нововолинського індустріального парку обрано ТОВ «Бюро інвестиційних програм», що зареєстроване у Києві. Керуючим партнером компанії є Олександр Бондаренко, український політик, економіст і підприємець. Він заявив, що вже є попередні домовленості про входження в індустріальний парк підприємств з переробки риби, виробництва харчової продукції та логістики.

«Під час війни індустріальні парки можуть стати точками розвитку для української економіки. Адже передбачені на законодавчому рівні економічні стимули дають змогу власникам бізнесів зекономити чверть інвестицій порівняно з ділянкою, яка знаходиться за 100 метрів від індустріального парку, не кажучи про сусідні країни ЄС, де сума інвестицій буде більшою на 30-40%. Тобто, розвиваючи культуру індустріальних парків в Україні, ми відроджуємо економіку і промисловість, даємо змогу українському бізнесу не їхати від війни у країни ЄС, а залишатися в Україні», – сказав Олександр Бондаренко.

Після схвалення парламентом податкових та митних стимулів для індустріальних парків керівники громад «здмухнули пил» з проєктів і взялися за їх реалізацію. Особливо активний цей процес у західних областях, які залучають релоковані виробництва зі східних регіонів.

«Органи місцевого самоврядування отримують право надавати пільги з місцевих податків. Це створює умови для нових робочих місць і зростання доходів місцевих бюджетів. Керівники громад, які виграють конкуренцію за промислові інвестиції, забезпечать своїм територіям довгостроковий розвиток», – пояснив народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Голова обласної ради Григорій Недопад привітав нововолинців із цією знаковою подією від себе особисто та від усіх депутатів обласної ради, наголосивши, що поява індустріального парку стане запорукою нових робочих місць та надходжень до бюджету.

«Це поштовх для розвитку промислового потенціалу шахтарського міста. До слова, тут з початку війни знайшли прописку й успішно працюють більше десятка підприємств різного профілю, які переїхали з інших регіонів України. Відкриття нових виробництв зараз дасть можливість працевлаштувати не лише сотні волинян, а й внутрішньо переміщених осіб, яких сьогодні у Нововолинську проживає уже більше шести тисяч», – наголосив голова Волиньради.

Із нагоди відкриття індустріального парку NOVO Новововлинський міський голова Борис Карпус і очільник керівної компанії Олександр Бондаренко підписали угоду, а також спільно заклали капсулу часу з посланням до нащадків на 25 років.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*