офіційний сайт

КОРТЕЛІСИ: МІСЦЕ ЛЮДСЬКОЇ СКОРБОТИ І НЕЛЮДСЬКОЇ ЖОРСТОКОСТІ

Сьогодні минає 80 років Кортеліської трагедії.

У Кортелісах на меморіальному комплексі «Жертвам фашизму» до цієї дати приурочили жалобні заходи. Участь у них взяли місцеві мешканці, представники влади села та Ковельського району. Від обласної ради вшанувати пам’ять невинних душ, які стали жертвами німецьких окупантів, прибули заступник голови Григорій Пустовіт, депутати Ольга Омелько та Андрій Козюра.

Кортеліська трагедія – одна з найкривавіших сторінок української історії часі Другої світової війни. Майже три тисячі ні в чому невинних мирних людей було розстріляно та закатовано за роки фашистської окупації. Більшість із них загинули в «чорну середу» 23 вересня 1942 року. Саме ж село нацисти розграбували і повністю знищили, спопеливши разом із прилеглими хуторами.

Учасники жалобного мітингу вшанували пам’ять загиблих молитвою та хвилиною мовчання, до підніжжя обеліска поклали квіти.

До присутніх звернувся заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт: «Упродовж десятиліть на цьому місці ми вшановували невинно закатованих і страчених дітей, жінок, стареньких. Щоразу ми молилися про неповторення такої жорстокості і трагедії. Ми вірили, що будемо почуті. Але не вірили, що фашизм з усіма його жахіттями повернеться у подобі руського міра, щоб спричинити нові Кортеліси, але вже з іншою назвою – Буча, Ірпінь, Бородянка, Ізюм… Ми і надалі будемо приходити до цих місць великої трагедії та скорботи і вшановувати невинно убієнних, і знову проситимемо, щоб подібне ніколи не сталося. Бо сьогодні ми віримо не лише у силу молитви, але й силу ЗСУ. Вони – гарантія того, що рашизм буде подоланий. Переконаний, що ми переживемо і ці трагедії, відмолимо душі загиблих і збудуємо свою Україну.»

ПОДАРУЙ ДИТИНІ НАДІЮ: БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЄКТ В РОЖИЩЕНСЬКОМУ НРЦ

Для Рожищенського навчально-реабілітаційного центру придбали спеціальне обладнання для ефективної корекції та кращого розвитку особливих дітей. Подію приурочили до міжнародного дня миру.

Благодійну ініціативу втілили завдяки організації Червоного Хреста України у співпраці з обласною радою. На свято прибули голова Волиньради Григорій Недопад, народний депутат України Вячеслав Рубльов, депутати обласної ради Юрій Харченко та Оксана Філіпчук.

Як розповіла директорка центру Тамара Сітовська, у закладі навчається понад 70 дітей, більша половина з яких – зі складними порушеннями розвитку, синдромом Дауна, розладами аутичного спектру. Ця категорія вихованців потребує значно більше уваги та спеціалізованого догляду, тож співпраця з Червоним Хрестом неабияк сприяє у цьому.

«Ми постійно допомагаємо тим, хто цього потребує, – переконує очільниця Волинської обласної організації Червоного Хреста Валентина Пришко. – Завдяки активній роботі Рожищенської організації Червоного Хреста в навчально-реабілітаційному центрі будуть спеціальні сенсорні м’ячі, масажний килимок, гойдалка. Це обладнання дозволить покращити координацію рухів, дрібну моторику, розвиватиме вестибулярний апарат».

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначає: навчально-реабілітаційний центр надзвичайно важливий заклад для області, адже тут реабілітують найскладніших діток, соціалізують їх та навчають.

«Я щиро вдячний тим, хто долучається до роботи цього закладу та допомагає його розвивати. Обладнання для реабілітації – це ключове для роботи педагогів і для діток», – зазначив очільник Волиньради. Для вихованців центру Григорій Недопад подарував телевізор.

Вячеслав Рубльов зазначив, що співпраця із закладом та його розбудова – одне з пріоритетних завдань.

«Своїм прикладом і своїм ставленням ми показуємо, як змінюємо на краще нашу область, – зазначив народний депутат. – Від себе можу запевнити, що до початку опалювального сезону в НРЦ будуть нові енергозберігаючі вікна і двері, і маленьким вихованцям тут буде ще комфортніше».

ОБОВ’ЯЗОК – ВІДДЯЧИТИ ЗА ВИСОКІ СПОРТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Голова обласної ради Григорій Недопад зустрівся зі срібною призеркою Паралімпійських ігор з параканое Мариною Мажулою. До спілкування зі спортсменкою та її чоловіком Володимиром також долучились народний депутат України Вячеслав Рубльов, депутат облради, голова постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму Віктор Галан-Влащук, заступник голови облвійськадміністрації Олександр Троханенко та начальник профільного управління ОВА Олександр Хвіщук.

Заслужена майстер спорту України, членкиня національної збірної України з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату Марина Мажула нещодавно стала чотириразовою чемпіонкою світу з параканое, а також є багаторазовою переможницею Європейських першостей. Під час зустрічі із керівництвом області вона розповіла, що усі 7 місяців війни перебувала на тренувальних зборах та змаганнях за кордоном.

«Війна мене застала на тренувальних зборах у Туреччині. Ми дуже хвилювались за наших рідних в Україні. Перших два тижні війни я взагалі не тренувалась, в мене був шок. Я не випускала телефон із рук і лише перечитувала стрічку новин…Потім нашу команду запросили до тренувального табору у Франції, де ми перебували постійно. За цей час взяли участь у кубку світу в Польщі, чемпіонаті світу в Канаді та першості Європи у Мюнхені. Зараз змагальний рік завершився, і ми розпочали зимову підготовку до чемпіонатів, які заплановані уже наступного року», – розповіла спортсменка.

Марина Мажула є почесною громадянкою Ратнівщини, разом із чоловіком вони мешкають у селі Замшани. Чи не найбільш болючим питанням, яке нині турбує подружжя, є поліпшення житлових умов, адже доїзд та доступність до об’єктів медичної та спортивної інфраструктури є досить проблемними для людей з інвалідністю.

Голова Волиньради Григорій Недопад зауважив, що влада області ще у попередні роки зобов’язалася віддячувати волинським спортсменам за високі результати і досягнення та допомагати їм при потребі вирішувати житлові проблеми.

«Хоча зараз військовий час, і чи не усі кошти обласного бюджету ми у першу чергу спрямовуємо на потреби військових, однак влада області не може оминути увагою й тих людей, які прославляють Україну та Волинь на спортивних першостях. Тому ми будемо ініціювати внесення змін до програми розвитку фізичної культури і спорту, аби виділити 50 % співфінансування з обласного бюджету на поліпшення житлових умов для сім’ї Марини Мажули. Відповідні зміни ми затвердимо на найближчій сесії обласної ради», – резюмував він.

НА ПРЕДОВУ ПОЇДЕ ЧЕРГОВИЙ ГЕНЕРАТОР

Пристрій для генерації струму високої потужності цього разу Григорій Недопад передав для потреб Волинської сотні Добровольчого Українського Корпусу, яка сьогодні воює у складі Сил спеціальних операцій.

Представники бойового крила «Правого сектору» зараз перебувають в області на реабілітації після отриманих під Бахмутом поранень та контузій. Але вже наступного тижня воїни знову вирушать на передову в район Куп’янська.

Заступник командира окремої штурмової роти зазначив, що вони саме вели пошуки генератора. «В нашому підрозділі залишився один, та й той невеликої потужності. А нам конче потрібно постійно підзаряджати батареї для «пташок» і Starlink. Тому ця підтримка дуже вчасна і важлива», – зазначив він.

Григорій Недопад висловив сподівання, що прилад допоможе військовослужбовцям у виконанні бойових завдань та досягненні переможних цілей. Голова Волиньради також з’ясував й інші нагальні потреби підрозділу, аби з часом допомогти з їхнім забезпеченням.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*