офіційний сайт

КОРТЕЛІСИ: МІСЦЕ ЛЮДСЬКОЇ СКОРБОТИ І НЕЛЮДСЬКОЇ ЖОРСТОКОСТІ

Сьогодні минає 80 років Кортеліської трагедії.

У Кортелісах на меморіальному комплексі «Жертвам фашизму» до цієї дати приурочили жалобні заходи. Участь у них взяли місцеві мешканці, представники влади села та Ковельського району. Від обласної ради вшанувати пам’ять невинних душ, які стали жертвами німецьких окупантів, прибули заступник голови Григорій Пустовіт, депутати Ольга Омелько та Андрій Козюра.

Кортеліська трагедія – одна з найкривавіших сторінок української історії часі Другої світової війни. Майже три тисячі ні в чому невинних мирних людей було розстріляно та закатовано за роки фашистської окупації. Більшість із них загинули в «чорну середу» 23 вересня 1942 року. Саме ж село нацисти розграбували і повністю знищили, спопеливши разом із прилеглими хуторами.

Учасники жалобного мітингу вшанували пам’ять загиблих молитвою та хвилиною мовчання, до підніжжя обеліска поклали квіти.

До присутніх звернувся заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт: «Упродовж десятиліть на цьому місці ми вшановували невинно закатованих і страчених дітей, жінок, стареньких. Щоразу ми молилися про неповторення такої жорстокості і трагедії. Ми вірили, що будемо почуті. Але не вірили, що фашизм з усіма його жахіттями повернеться у подобі руського міра, щоб спричинити нові Кортеліси, але вже з іншою назвою – Буча, Ірпінь, Бородянка, Ізюм… Ми і надалі будемо приходити до цих місць великої трагедії та скорботи і вшановувати невинно убієнних, і знову проситимемо, щоб подібне ніколи не сталося. Бо сьогодні ми віримо не лише у силу молитви, але й силу ЗСУ. Вони – гарантія того, що рашизм буде подоланий. Переконаний, що ми переживемо і ці трагедії, відмолимо душі загиблих і збудуємо свою Україну.»

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*