День: 12.07.2022
ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ПРО АКТУАЛЬНЕ В ОБЛАСТІ
У ВНУ – ПЕРШИЙ «ФРОНТОВИЙ» ВИПУСК
Упродовж найближчих днів майже півтори тисячі випускників Волинського національного університету імені Лесі Українки отримають дипломи про здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр».
Сьогодні урочистості з цієї нагоди відбулися на географічному факультеті, де цьогоріч опанували спеціальність більше сотні студентів. Привітати їх із цією визначною подією прийшли викладачі рідні та друзі. Вручити документи про здобуття вищої освіти у якості почесного гостя запросили голову обласної ради Григорія Недопада, який свого часу і сам здобув тут одну із своїх кваліфікацій. Чимало випускників отримали дипломи із відзнакою.
«Нам усім випали важкі випробування війною. Я знаю, що кожен з вас щиро вболіває за країну, багато хто присвятив себе волонтерству, серед студентського та викладацького колективів є ті, хто зі зброєю на передовій. І попри все ви старанно навчалися і здобули фах. Однак, це лише початок вашого зростання та розвитку. Ви отримали гарний старт, бажаю, щоб така само успішним був і ваш особистий професійний та життєвий шлях. Попереду у нас багато роботи з відновлення країни, з побудови нового формату суспільних відносин і якісно іншої моделі держави. У цих процесах велика надія на вас – молодих, енергійних, освічених і прогресивних», – звернувся з напутнім словом Григорій Недопад до випускників.
ЯК НАРДЕПИ МАЮТЬ ПРАЦЮВАТИ З ВИБОРЦЯМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ
У Луцьку за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління», що реалізується ГО «Інтерньюз-Україна», відбулася стратегічна сесія з розробки дорожньої карти діяльності в регіоні команд народних депутатів в період воєнного стану. У ній взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, народні депутати Ірина Констанкевич, Ігор Гузь, Вячеслав Рубльов та помічники парламентарів, а також обранці волинської громади.
«Якщо раніше перед народними депутатами та їхніми помічниками стояли завдання роботи з виборцями, реагування на потреби громад та законодавчі ініціативи, то зараз вектор змінився. Народні депутати, зокрема, від Волині, сконцентрувалися на волонтерській роботі, допомозі нашим військовим, постраждалим та тимчасово переміщеним особам. Але парламентарі повинні повертатися до своїх виборців і до роботи як представники людей. Саме тому ми маємо спільно створити алгоритм дій народних депутатів в новій реальності», – зазначив директор Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Ігор Когут.
В області склалася дуже продуктивна співпраця між народними депутатами та органами місцевого самоврядування. І така комунікація значно допомогла в об’єднанні регіону перед воєнними викликами. Проте зараз волиняни потребують і парламентської діяльності своїх народних обранців, – каже голова обласної ради Григорій Недопад.
«Тренери Програми USAID «РАДА: наступне покоління» мають величезний досвід в частині допомоги українським парламентарям і їхнім виборцям в побудові комунікаційних зв’язків. Статус тилового регіону покладає на кожного з нас додаткові обов’язки. Проте, в умовах війни наші народні депутати мають працювати як парламентарі, законотворці і представники своїх виборців на найвищому рівні. І головне завдання – збалансувати цю роботу та гідно виконувати свій обов’язок перед виборцями», – наголосив очільник Волиньради.
НА ВОЛИНСЬКОМУ НАПРЯМКУ – ВЕЛИКЕ СКУПЧЕННЯ ЗІРОК УКРАЇНСЬКОГО ФУТБОЛУ
Сьогодні відбувся товариський матч між ветеранами київського «Динамо» та футбольною командою луцьких прикордонників.
Ідея організувати такий поєдинок виникла, коли на одному із пунктів пропуску волинські прикордонники упізнали легендарних динамівців – Олега Саленка, Сергія Коновалова, Анатолія Безсмертного, Юрія Дмитруліна та інших, – про це розповів командир Луцького прикордонного загону Сергій Лозінський. Він і запропонував титулованим футболістам провести дружній матч для підтримки бойового духу охоронців кордону.
Перед початком матчу обидві команди від імені депутатів та очільника Волиньради привітав заступник голови Григорій Пустовіт. «Сьогодні у спортивній боротьбі зійдуться особливі гравці – наші оборонці кордону, які першими прийняли удар агресора і які зараз на полі бою виборюють наш суверенітет, і – зірки вітчизняного футболу, які на спортивних полях упродовж багатьох років здобували славу та визнання нашої країни у світі. І хто б у сьогоднішньому матчі не став переможцем, я переконаний, що цей поєдинок прислужиться нашій спільні перемозі, а наступний дружній матч пройде під мирним небом і серед переповнених глядацьких трибун», – висловив упевненість Григорій Пустовіт.
Володар призу «Золота бутса», рекордсмен чемпіонатів світу за кількістю забитих в одному матчі м’ячів, іменитий бомбардир Олег Саленко розповів, що на пропозицію волинських прикордонників про товариську зустріч погодилися відразу та з радістю. Команда ветеранів «Динамо» саме повернулася з-за кордону, де постійно проводить благодійні турніри, а усі зібрані кошти передає на потреби ЗСУ. Окрім того, з 2014 року динамівці вже мають за добру традицію організацію дружніх футбольних поєдинків з військовослужбовцями об’єднаних сил оборони. Востаннє такий матч вони зіграли у Бородянці.
Що ж до гри з волинськими прикордонниками, то вона завершилася товариською нічиєю.
Більше фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/CysH1RtBft5PXGWK8
НА ВОЛИНЬ ПРИБУВ БЛАГОДІЙНИК З НІМЕЧЧИНИ МАКС ЛІНКЕ
З німецьким організатором надання гуманітарної допомоги Україні зустрілися заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт та депутат облради, голова постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму Віктор Галан-Влащук.
Макс Лінке, попри усі ризики і перестороги, прибув в Україну на час своєї відпустки. Стверджує: має на меті поглибити співпрацю між нашими країнами у гуманітарній та соціальній сферах.
«Моя місія – це допомога для швидшого настання миру. Я організував в Берліні німецько-українсько спілку, до нас звертається дуже багато німецьких меценатів, які готові взяти шефство і фінансово допомагати українським родинам, котрі у ході бойових дій втратили все. Маю намір цю справу продовжувати, а тому займаюсь пошуком небайдужих людей в релігійних, громадських, організаціях та інших німецьких структурах, які готові взяти на себе відповідальність та опікуватись постраждалими. Від вас мені потрібен перелік родин, які найбільше потребують допомоги», – зауважив Макс Лінке.
Заступник голови облради Григорій Пустовіт висловив вдячність усім громадянам Німеччини в особі Макса Лінке за прояв милосердя та гуманізму по відношенню до українців.
«Ми дуже вдячні Німеччині за допомогу, надану в гуманітарній сфері. Дуже багато наших співвітчизників сьогодні знайшли прихисток у вашій країні, і я знаю, що ви теж оселили у своїй домівці трьох жінок та дев’ятьох діток з України. Принагідно зауважу, що нашій державі також вкрай потрібна допомога з важким озброєнням нашої армії і сподіваємось, що дочекаємось її», – сказав він.
Григорій Пустовіт запевнив мецената, що обласна рада допоможе зконтактувати із громадськими організаціями, які активно займаються проблемою вимушених біженців та гуманітаною домомогою, а також налагодити з цих питань взаємодію із профільними відомствами обласної військової адміністрації.
За дорученням голови Волиньради Григорія Недопада Макса Лінке відзначено подякою за всебічну підтримку українських біженців, надання притулку, гостинність, співпрацю, захист інтересів вимушених переселенців за кордоном та привернення уваги міжнародної спільноти до гуманітарних потреб українців. На знак вдячності німецькому гостю також подарували українську вишиванку.