офіційний сайт

УКРАЇНА ПЕРЕЙМАЄ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД «АМІЛИ»

На базі екопарку «Аміла» – дводенна всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський досвід і перспективи розвитку оленярства та ведення вольєрного мисливського господарства в Україні».

Перейняти успішний досвід організації та ведення оленячої ферми до Радович прибули зацікавлені з усіх регіонів: від професійних лісоводів – до громадських спілок та приватних осіб. Участь у науково-практичному форумі також взяли посадовці  Державного агентства лісових ресурсів України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, науковці різного профілю Національної академії наук України, а ще галузеві експерти з Австрії, Латвії, Литви, Польщі, Португалії та Білорусі.

Вітаючи гостей, голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що не велика числом і територією Волинь багата унікальностями та новаторством. «Екопарк «Аміла» – це одне з тих підприємств, яким горда наша область. Бо тут поєднують традиції з прогресом, екологічний туризм з історичними та науковими вишукуваннями, традиційний відпочинок з активностями і  ефективну господарську діяльність з охороною та відновленням довкілля. Своїми досвідом і новаціями Волинь готова ділитися з усіма і на усіх рівнях, так само, як і переймати найкраще у вас», – звернувся Григорій Недопад до присутніх.

Учасники конференції досліджували організаційні та технічні аспекти розвитку оленярства в умовах фермерського господарства, європейський досвід ведення мисливства,  біологічну безпеку в мисливських господарствах, законодавче врегулювання утримання, розведення і використання оленів у напіввільних умовах. Гостям також була запропонована оглядова екскурсія не лише оленячою фермою, а й іншими численними локаціями екоглогічного парку «Аміла».

ЛІСИ ЗАПОЛОНИЛИ «ВОЛИНСЬКА ОСІНЬ» І ПОНАД ТИСЯЧУ ДІТЕЙ. ФОТОРЕПОРТАЖ

У волинських лісах тривають традиційні дитячі змагання зі спортивного орієнтування, організовані Волинським обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Упродовж трьох днів на Ковельщині, Любешівщині та поблизу Луцька проходять загальнообласні змагання серед дітей та молоді зі спортивного орієнтування. Щоосені у такий спосіб підсумовується спортивний рік та закривається сезон. Цій традиції вже 21 рік. 

Цього разу на різних локаціях «Волинська осінь» зібрала більше тисячі школярів та студентів. Зокрема, сьогодні у табір «Ровесник», що у Заборолі,  з’їхалося близько півтисячі дітей віком від 6 до 18 років з трьох десятків громад.

Найперше юні спортсмени натхненно виконали Гімн України і склали шану її героям. Учасників змагань від імені голови Волиньради Григорія Недопада привітав його перший заступник Юрій Поліщук. Він зазначив, що з усіх видів туристичних змагань спортивне орієнтування – найулюбленіше, ним він займався не лише упродовж шкільних років, а й коли працював на посаді директора школи -брав участь у змаганнях серед освітян-управлінців.  «Спортивне орієнтування – це особливий спорт, який поєднує і фізичний, і інтелектуальний розвиток. Бо крім карти і компаса у цих змаганнях вам знадобляться також швидкі ноги, метка думка і блискавична кмітливість.  Бажаю усім драйвових і пізнавальних перегонів. І хай переможуть найвправніші», – звернувся посадовець до дітей.

Змагатимуться юні спортсмени у кількох групах, сформованих за віком, на дистанціях від 1 до 4 кілометрів. На команди переможців очікують призові кубки та цінні подарунки.

ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ ЗАГИБЛИХ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ

28 жовтня минає 76-річниця визволення України від фашистських загарбників. В цей день згадують тих, хто загинув під час другої світової війни: і червоноармійців, і українських повстанців.

На меморіалі Вічної слави заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт, Луцький міський голова Ігор Поліщук спільно з представниками громадськості вшанували жертв військових дій хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку “Поранений солдат”.
“Ми маємо пам’ятати та шанувати тих, хто не повернувся до своїх рідних, загинув на фронтах, в окопах, криївках чи концтаборах”, – наголосив Григорій Пустовіт.

10 МІЛЬЙОНІВ СПРЯМУЮТЬ НА АРХЕОЛОГІЧНІ РОБОТИ В ОЛИЦЬКОМУ ЗАМКУ

На сьогоднішньому засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати погодили зміни до показників обласного бюджету на 2021 рік. 
Зміни обумовлені необхідністю зарахувати до обласного бюджету 10 мільйонів гривень державної субвенції на реалізацію проєктів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Як повідомлялося раніше, ці кошти будуть спрямовані на реставрацію, ремонт та пристосування пам’ятки архітектури національного значення – замку Радзивілів XVI століття в смт Олика. Загальна кошторисна вартість відновлення палацового комплексу понад 470 млн грн. З обласного бюджету передбачено 350 тис. грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації та її експертизу.
Оскільки виділених 10 мільйонів гривень належить освоїти до кінця бюджетного року, прийнято рішення, що їх спрямують на археологічні роботи, передбачені проєктом. Дослідження проводитиме Державний інститут археології, там підтвердили, що увесь обсяг археологічних досліджень буде завершено до кінця цього року. Загальна кошторисна вартість цих робіт складе 9,9 млн грн.
Запропоновані зміни до обласного бюджету члени комісії схвалили одноголосно.

ДІАЛОГ МИТНИКІВ, БІЗНЕСУ ТА ВЛАДИ: ВІДВЕРТО І КОНСТРУКТИВНО

Представники влади, митниці, торгово-промислової палати та бізнесу обговорили проблематику митного оформлення товарів та перспективу взаємодії митних органів та підприємств-виробників.

В.о. заступника начальника Волинської митниці Володимир Пономаренко зауважив, що прискорення та спрощення експортно-імпортних операцій – одне з головних завдань. Він також попросив представників бізнесу озвучити найактуальніше, що їх турбує при проходженні митних процедур.

“Я хочу з перших вуст почути, яка є проблематика, оскільки можу знати не всі нюанси. Митні органи налаштовані на конструктивний діалог з бізнесом. Це – взаємовигідно. Завдяки вашій роботі за останній квартал Волинська митниця перевиконала індикативний показник більш як на 300 млн гривень, відтак зростають і суми, які надходять до державного бюджету”, – зауважив Володимир Пономаренко.

Представники підприємств-експортерів серед проблем найчастіше називали некомпетентність працівників митниці, які здійснюють класифікацію товарів, через що виникають труднощі при формуванні митної вартості, а також затягування процедур оформлення імпорту обладнання, необхідного для виробничого процесу.

Володимир Пономаренко пообіцяв особисто розібратись із кожною озвученою ситуацією та вирішити їх у найкоротші терміни. ” Усі виробники і “білі” імпортери, у яких є повний пакет документів, мають здійснювати митне оформлення першочергово і без затримок, – наголосив він. – Робота нинішнього керівництва Волинської митниці націлена на максимальну розбудову пунктів пропуску та покращення якості обслуговування суб’єктів господарювання”.

“Найголовніше, щоб озвучені нині проблеми вирішувались системно і комплексно, адже лише це дасть позитивний результат для області в цілому. Ви сьогодні порозумілися, і в такому контексті діалог принесе користь. Влада області зі свого боку комунікуватиме із представниками Держмитниці та керівництвом держави щодо розбудови та модернізації діючих пунктів пропуску, а в перспективі й будівництва нових”, – підсумував зустріч заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

РЕФОРМА ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ТА РІВНОМІРНІСТЬ РЕМОНТУ І БУДІВНИЦТВА ДОРІГ – ПОТРЕБИ ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ.

Ці та інші питання обговорювалися під час засідання постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та ЖКГ.

Одне з питань порядку денного комісії стосувалося нагальної потреби реформування системи громадського транспорту в Україні. Відповідне звернення до депутатів Верховної Ради України зініціював депутат Іван Мирка. “Ситуація зараз така, що  перевізники воліють обслуговувати лише прибуткові маршрути, якщо ж котрийсь із напрямків йому не надто вигідний, то від нього відмовляються. Цілі населені пункти лишаються без автобусного сполучення, а прозорих і дієвих інструментів впливу на ситуацію органи місцевої влади не мають”, – зазначає депутат.

Ще у березні на розгляд Верховної Ради України були винесені законопроєкти змін до 16 Законів України, які регулюють пасажирські перевезення. Проте, вони і досі залишаються на стадії ознайомлення. Члени профільної депутатської комісії звернення підтримали.

Питання розподілу коштів на ремонт доріг, аби облаштування шляхів було рівномірним, піднімали голови громад.  Зокрема, голова Устилузької громади Віктор Поліщук розповів, що на його території 99 км комунальних доріг, з яких 40% – ґрунтові. Через незадовільний стан шляхів, мешканці сіл залишаються без транспортного сполучення. І цього року в громаді не відремонтували жодного кілометра. “Ми потрапили в перелік громад, з яких ОДА зняла кошти на ремонт доріг. Ми хочемо мати чітку картину на які дороги передбачаються кошти і на яких умовах, – наголосив  Віктор Поліщук. – Цього року в нашій громаді нічого не робилося”.

Заступник директора ДП “Служба автомобільних доріг у Волинській області” Тарас Кучманич запевнив, що у згаданому відомстві дотримуються рівномірності в розподілі коштів на ремонти доріг з огляду на протяжність автошляхів.  “За новим адміністративним устроєм в першу чергу фінансуються центральні райони – Луцький і Володимир-Волинський, де густа сітка доріг, туди спрямовується більше коштів. Якщо ми говоримо про Устилузьку громаду, то вона може розраховувати на 10 млн грн в рік, – зазначив чиновник. – Принцип формування переліків – це першочерговість ремонту соціально-важливих напрямків. Це ті, які сполучають громади, ведуть до центрів громад або до освітніх закладів”. 

За підтримкою до обласної ради звернулися депутати Луцької районної ради в питанні будівництва кільцевої об’їзної дороги навколо Луцька. Відповідне звернення сесія райради прийняла та спрямувала усім народним депутатам від Волині, а також керівництву області та Луцька. Сергія Сівака звернення.  “Місто уже не справляється з такою кількістю транспорту. За даними екологічного паспорту від Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського основним забруднюючим фактором в обласному центрі є не  промислові викиди, а автомобільні гази”, – аргументував заступник голови Луцької райради Сергій Сівак. Він зауважив, що на Львівщині та Рівненщині такі проєкти практично завершили.

В управлінні містобудування та архітектури Волинської ОДА підготували ескізний проєкт об’їзної дороги. Її загальна протяжність – 20 км, але щоб закільцювати її навколо Луцька, потрібно добудувати ще 4 автошляхи. Депутати просять керівництво облдержадміністрації передбачити кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації та включити зведення об’їзної дороги до програми “Велике будівництво”.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*