офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ПІДСУМУВАЛИ СПОРТИВНИЙ 2024 РІК

Відбулась урочиста академія з нагоди відзначення дитячо-юнацьких спортивних шкіл, територіальних громад та фізкультурно-спортивних товариств з олімпійських та неолімпійських видів спорту, за результатами виступів спортсменів на міжнародних, всеукраїнських та обласних змаганнях у 2024 році. Привітати та відзначити тих, хто спортивними досягненнями прославляє Волинь та Україну, прийшли заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, заступник очільника ОВА Тарас Шкітер і начальник управління молоді та спорту Олександр Хвіщук.

Так, у загальнообласному рейтингу серед громад із олімпійських видів спорту переможцями визначено Боратинську сільську, Камінь-Каширську та Луцька міську територіальні громади. За рейтингом результативності виступів вихованців ДЮСШ тріумфаторами стали: обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву «Олімп» та дитячо-юнацька спортивна школа Камінь-Каширської міської ради.

Згідно з рейтингом серед територіальних громад Волині з олімпійських видів спорту за результатами виступів спортсменів на офіційних обласних змаганнях за 2024 рік за 1 місце нагороджено: Дубівську сільську, Іваничівську селищну та Луцьку міську ТГ. Серед ДЮСШ з олімпійських видів спорту лідерами стали: КЗ «Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву плавання Луцької міської ради» та Ковельська КДЮСШ імені Євгена Кондратовича.

Відповідно до рейтингу ДЮСШ області з неолімпійських видів спорту за результатами виступів спортсменів на міжнародних та всеукраїнських змаганнях першість присуджено «Дитячо-юнацькій спортивній школі № 2». З поміж обласних ФСТ з олімпійських видів спорту: 3 місце – за Волинською обласною організацією ФСТ “Динамо” України, друга сходинка – у Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос», а першість виборола обласна організація ФСТ «Спартак». Кращими федераціями,відповідно до принесених балів для області із олімпійських видів спорту, визначено: «Волинську федерацію каное» та «Федерацію важкої атлетики Волинської області», із неолімпійських видів спорту – Волинське обласне відділення «Української федерації французького боксу “САВАТ”».

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт привітав волинських спортсменів та їх тренерів від імені голови Григорія Недопада та депутатів. «Велика вдячність за те, що ви робите усе можливе, аби наша нація, суспільство, громада і держава мали майбутнє, адже це не можливо без спорту. Залучати дітей до занять спортом та фізичним вихованням – це розвивати здорову особистість, яка прагне стати досконалішою, кращою, проявити усі свої вміння і талант. Дуже велика відповідальність лежить на тренерах, які мають підтримати спортсмена, навчити вірити у свої сили, правильно організувати навчальний процес та мотивувати до високих результатів і перемог. Щиро дякую вам за це і бажаю нових рекордів та досягнень, які ви демонструєте сьогодні у надзвичайно складних умовах, коли країна проходить через великі випробування», – підкреслив він.

СУЧАСНО І ТЕХНОЛОГІЧНО: У ЛУЦЬКОМУ ВПУ – НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР

У презентації навчально-практичного осередку інноваційних технологій обробки матеріалів взяли участь перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, заступник начальника ОВА Тарас Шкітер, Луцький міський голова Ігор Поліщук, керівники закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти області, а також роботодавці і фахівці із працевлаштування.

Високотехнологічне устаткування з електронним програмуванням та сенсорним управлінням замінило верстати зразка 50-60-х років минулого століття. Саме на такому обладнанні відтепер здобуватимуть практичні навички студенти за фахом «верстатник широкого профілю». Новий освітньо-практичний простір вартістю понад 14 мільйонів гривень – це спільний внесок ЄС, держави, бюджету Луцької громади і двох флагманів промисловості краю – підприємств «Модерн Експо» та «SKF-Україна».

Луцьке вище професійне училище – єдиний в області заклад, де готують таких універсальних фахівців, які поєднують одразу кілька спеціалізацій: токар, фрезерувальник, шліфувальник і свердлувальник. «Це – критично важлива професія державної ваги, бо жодна галузь ні в мирному житті, ні у воєнний час не спроможна обійтися без деталей, які виготовляють верстатники широкого профілю. З оновленням навчальної бази, а це вже наш третій за рахунком сучасний практичний простір, ми переконані, що наші випускники матимуть високий рівень фахової підготовки і не потребуватимуть додаткової адаптації на високотехнологічних виробництвах», – упевнений директор училища Володимир Романюк. Він висловив вдячність усім, хто допоміг впровадити новацію.

«Відкриття інноваційних навчально-практичних центрів – вже не дивина, а добра і звична традиція сьогодні. А це свідчить, що профтехосвіта Волині прогресує і виходить на новий якісний рівень. Підготовка висококваліфікованих робітничих кадрів – домінуючий напрямок, який гарантуватиме не лише стабільну роботу промислово-виробничого комплексу краю, а й інвестиційну привабливість Волині. Тож, так тримати! Розвитку та процвітання, і щоб охочих здобувати професію на цих сучасних практичних площах ніколи не бракувало», – висловив побажання перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. Він також відзначив Почесними грамотами Волиньради директора Луцького ВПУ Володимира Романюка та заступницю керівника Аллу Тортину.

Окрім презентації навчально-практичного осередку керівники закладів освіти та підприємств області провели і партнерську дискусійну панель, під час якої обговорили потребу у започаткуванні системного діалогу між закладами професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти та представниками промисловості, бізнесу й ринку праці, вироблення механізмів співпраці, залучення роботодавців до формування освітніх програм, організації дуального навчання та підвищення престижу робітничих професій.

«МИ – МОЛОДІ»: ВОЛИНСЬКІЙ ФІЛАРМОНІЇ – 85 РОКІВ

Привітати творчі колективи філармонії прийшли поціновувачі їхньої творчості, ветерани філармонійної роботи та їх родини, колеги з інших регіонів України, мистецька спільнота та представники влади області і Луцька. Волиньраду представляли голова Григорій Недопад, його заступники Юрій Поліщук і Григорій Пустовіт.

У переповненій залі обласного академічного музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка з нагоди 85-річчя Волинської обласної філармонії відбувся ювілейний концерт. Найперше глядачам запропонували поринути у ретроспективу мистецького становлення та професійного розвитку Волинської філармонії, починаючи від 1940 року і дотепер. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять визначних працівників філармонії, які відійшли у вічність та загиблих сучасних українських Героїв.

Т.в.о. директора Волинської філармонії Сергій Єфіменко розповів, що на захист України сьогодні стали 10 працівників закладу і один із них – учасник бойових дій як 2014 так і 2022 років Андрій Сьомкін – присутній на концерті. Зал привітав воїна гучними оплесками.

«Мене сьогодні журналісти запитали: 85 років – це багато чи мало? Я відповів: якщо порівнювати з Львівською філармонією, якій 125 років, а ще краще – Віденською, якій 180 років, то ми ще молоді. Але якщо нас порівняти із камерною філармонією із Маріуполя, яка у зв’язку із війною, не так давно відновила свою роботу у столиці, то ми досить дорослі і досвідчені. До слова, п’ятеро наших маріупольських колег сьогодні прибули на це свято, – наголосив керівник філармонії Сергій Єфіменко під оплески залу. – Ми все ж молоді, бо сьогодні у нашому складі – неповторний, незбагненний лірико-драматичний тенор, який разом із Назарієм Яремчуком, Володимиром Івасюком в далекому 1971 році геніальною «Червоною рутою» поставив на коліна москву – це Василь Зінкевич».

На одній сцені з маестро своїми оригінальними музичними, танцювальними та вокально-хореографічними композиціями присутніх вражали та дарували піднесений і патріотичний настрій Волинський академічний український народний хор, академічний камерний оркестр «Кантабіле», чоловічий вокальний квартет «Акорд», Народний артист України Василь Чепелюк, Заслужена артистка України Галина Овсійчук та інші відомі виконавці.

З 1975 року з філармонією пов’язані золоті сторінки мистецької біографії Героя України, лауреата Шевченківської премії, Народного артиста України Василя Зінкевича. Сьогодні він працює над масштабним мистецьким проєктом «Українська пісня єднає світ». Під час концерту співак презентував музичний етюд майбутньої імпрези та поділився секретом творчого натхнення. «50 літ тому я переступив поріг золотої брами славного Лучеська над Стирем. Тут є щось магічне… Де би не був у далеких краях, стомлений я завжди повертаюся сюди, і тут обов’язково Господь мені посилає ідею, яку я реалізую. Саме від вас, з цього епіцентру, я обдаровую людей інших національностей від імені нашої України, від імені вас, братове волиняни», – сказав він.

З нагоди особистого 80-річного ювілею, який Василь Зінкевич відзначив 1 травня, його удостоєно Орденом Князя Ярослава Мудрого. Луцький міський голова Ігор Поліщук подарував Василю Зінкевичу сертифікат на суму 100 тисяч гривень на подальшу реалізацію його творчого проєкту «Українська пісня єднає світ». А голова обласної ради Григорій Недопад презентував портрет співака, виконаний із бурштину, видобутого КП «Волиньприродресурс», наголосивши, що це – знак шани і вдячності від усіх обранців волинської громади.

Голова обласної ради Григорій Недопад подякував керівництву та творчим колективам обласної філармонії за подароване грандіозне мистецьке дійство та побажав невпинного творчого процвітання. «85 років – це не так і багато. Ви ще молоді, хоча маєте великий досвід та значний потенціал для реалізації нових масштабних творчих проєктів. Ви даруєте мистецьку насолоду волинянам, а також підтримуєте моральний дух наших захисників, за що вам особлива вдячність і повага. Я щиро зичу волинській філармонії ще величезну кількість гарних і велелюдних концертів, нестримних овацій та глядацької прихильності і шани», – підкреслив він.

Почесною грамотою обласної ради Григорій Недопад відзначив керівника філармонії Сергія Єфіменка, а також колектив Волинського академічного українського народного хору в особі його художнього керівника – заслуженого діяча мистецтв України Олександра Стадника.

ДО УВАГИ ГРОМАД! НОВІ ГРАНТОВІ ПРОПОЗИЦІЇ ВІД POLARIS

Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» оголошує конкурс «Грантова підтримка шведсько-українських партнерств» для громад, які планують налагодити співпрацю зі шведськими муніципалітетами.

На конкурсних засадах буде відібрано 10-15 пар громад. Зацікавлені ОТГ запрошують 24 червня взяти участь в інформаційній сесії, під час якої можна дізнатися:

• як отримати 10 000 євро на спільний проєкт зі шведським містом;

• які ідеї точно підійдуть для грантової заявки;

• як показати, що партнерство — реальне, а не на папері;

• що обов’язково має бути у заявці, щоб її підтримали.

Реєстрація на інформаційну сесію триває до 15:00 год 23 червня:

https://polaris.org.ua/en/?option=com_rsform&view=rsform…

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*