офіційний сайт

ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТІВ ГРОМАД: ПРІОРИТЕТИ І ВИКЛИКИ

Про це та інше йшлося під час щопонеділкової оперативної наради за участю керівників області – начальника ОВА Івана Рудницького та голови Волиньради Григорія Недопада, очільників профільних управлінь, територіальних органів, правоохоронних та військових структур, лідерів громад і районів.

Про виконання місцевих бюджетів області за 2024 рік та у січні 2025 року доповів директор департаменту фінансів ОВА Ігор Никитюк. Він, зокрема, зазначив, що минулоріч з цілковитим виконанням бюджетів справилися всі громади за винятком Олицької та Доросинівської, рівень доходів яких однак перевищив 99%. Загалом же обсяг зведеного бюджету області у 2024 році склав 17 мільярдів гривень, дві третини з яких – це власні надходження, решта – трансферти з державної казни. Перевиконання перевищило 400 млн грн. Що ж до обласного бюджету, то понад план минулоріч надійшло 29 млн грн. За звітний період місцевими бюджетами усіх рівнів на підтримку сил безпеки на оборони було спрямовано 1,2 мільярди гривень. Цей напрямок, а також утримання бюджетної сфери, співфінансування державних програм і проєктів міжнародної технічної допомоги будуть пріоритетними і в теперішньому році, зазначив Ігор Никитюк. На ці цілі власне і планують спрямувати перевиконання дохідної частини та вільні залишки зведеного бюджету області загальним обсягом 2,8 млрд.грн. Консолідація зусиль бюджетів громад також знадобиться і на співфінансування ремонту місцевих доріг, асигнувань на що держава не виділяє вже упродовж третього року.

Проблему пасажирських перевезень приміського та міжміського сполучення нарешті буде вирішено, – у цьому запевнив начальник відділу транспорту та пасажирських перевезень управління розвитку інфраструктури департаменту інфраструктури ОВА Назар Романюк. За його словами, на підставі досліджень пасажиропотоків, предметних консультацій з головами і старостами громад, очільниками РВА майже завершено оптимізацію пасажирських маршрутних схем, і по більшості з них у березні будуть оголошені тендери на перевезення. Їх дотримання перевізниками спільно контролюватимуть патрульні, податківці, ОВА та ДП Укртрансбезпека. Посадовець також зауважив, що громадам слід планувати у бюджетах видатки на відшкодування перевізникам пільгового проїзду, оскільки кількість тих, хто претендуватиме на це право, буде зростати.

Начальник ОВА Іван Рудницький також звернувся до голів громад з проханням організувати на своїх територіях оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання. Оскільки використати для цього автоматизовані системи оповіщення немає можливості, а суспільний запит на публічне вшанування полеглих захисників високий, він пропонує встановити біля адмінбудівель, на центральних площах населених пунктів чи поблизу Алей Слави аудіо-трансляційну апаратуру.

БОЖЕ ВЕЛИКИЙ, ЄДИНИЙ, НАМ УКРАЇНУ ХРАНИ!

У треті роковини початку повномасштабної війни, розв’язаної росією, волиняни доєдналися до Національного Дня Молитви.

На Київському майдані пам’ятний захід об’єднав священнослужителів усіх релігійних конфесій, військовослужбовців, правоохоронців, громадськість та представників влади. Волиньраду представляли голова Григорій Недопад, його заступники Юрій Поліщук і Григорій Пустовіт, депутати та працівники виконавчого апарату.

Під час загальнонаціональної хвилини мовчання присутні вшанували світлу пам’ять воїнів та мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії рф проти України, а також спільно виконали Державний Гімн України.

Священнослужителі різних конфесій відправили молебень за загиблими, присутні спільно молилися за духовне єднання українського народу та непохитну віру у перемогу.

На завершення заходу його учасники поклали квіти та лампадки до монументу «Борцям за волю та незалежність України» і виконали духовний гімн України «Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни!».

У КОВЕЛІ ВІДБУВСЯ КУБОК ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА РОМАНА КАРПЮКА

Вже традиційні відкриті змагання, присвячені пам’яті депутата Волиньради, професора, заслуженого тренера України, багаторазового чемпіона та призера з риболовного спорту Романа Карпюка, відвідали перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та депутатка Волиньради, ректорка Академії рекреаційних технологій і права Людмила Стасюк.

У меморіальному турнірі з ловлі риби на мормишку з льоду взяли участь 13 команд із Волинської та Рівненської областей. Переможці отримали нагороди та Кубок пам’яті професора Романа Карпюка. Також ректорка академії Людмила Стасюк вручила подяку президенту Федерації рибного спорту у Волинській області Віталію Яцині.

«Роман Карпюк був людиною з великої літери. Він не лише розвивав науку, але й опікувався просуванням спорту та здорового способу життя серед молоді та дорослих. Те, що цей риболовний турнір відбувається уже вдруге – найкращий спосіб згадати його досягнення та віддати шану його улюбленій справі – риболовлі, адже в цьому він був одним із кращих», – зазначив Юрій Поліщук.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*