офіційний сайт

У ВОЛИНСЬКОМУ МЕДІНСТИТУТІ – ПОНАД 200 ВИПУСКНИКІВ

Вперше в історії комунального медичного вишу дипломи бакалаврів отримали студенти двох нових освітніх спеціальностей – парамедики та фармацевти. Також вперше тут випустили магістрів з медсестринства. Привітали випускників заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, очільник Волинського центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Володимир Шмаль та керівниця Волинського медінституту Тетяна Пастрик.

Ректорка зазначила, що медичний інститут – це заклад, який постійно розвивається та вдосконалюється. «Ви обрали нелегку професію – це жертовність, постійна відповідальність і любов до усього світу. Ми віримо, що у вас все вийде, що ви не будете зупинятись на досягнутому», – звернулась до випускників Тетяна Пастрик.

«Щиро радіємо, що в нашому закладі – Волинському медичному інституті – новий випуск майбутніх спеціалістів своєї справи, а це більше 200 випускників. Ваша професія – неймовірна важлива, особливо в умовах війни. Та навіть в мирний час, ви, наші медики, завжди на передовій боротьби, бо воюєте за життя людей з хворобами. Ми віримо в кожного із вас, віримо, що ви будете переможцями в цій боротьбі», – зазначив Григорій Пустовіт.

Волинський медичний інститут першим в Україні запровадив багаторівневу освіту для середнього медичного персоналу. На вимогу часу проліцензував освітньо-професійну програму та розпочав підготовку парамедиків на першому бакалаврському рівні освіти. Ця спеціальність зараз надзвичайно затребувана. Навчання таких фахівців стало можливим завдяки тісній співпраці із КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

«Сьогодні парамедик – основний працівник системи екстреної допомоги, які на першій лінії будуть бачити біль і горе пацієнтів. І від їхньої професійності та роботи буде залежати життя людини. Ми із нетерпінням очікуємо їх у наших рядах. Хочу подякувати Волинському медичному інституту, адже завдяки нашій спільній співпраці тут готують тих спеціалістів, які найбільш важливі для волинського краю», – запевнив Володимир Шмаль.

МУЗИКАНТИ, ХОРЕОГРАФИ, ХУДОЖНИКИ – ВИПУСКНИЙ У КОЛЕДЖІ КУЛЬУРИ І МИСТЕЦТВ

Участь в урочистостях з нагоди вручення дипломів взяв голова наглядової ради закладу, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Директор Волинського коледжу культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського Тарас Войтович зауважив, що сьогодні омріяні дипломи фахового молодшого бакалавра отримають майже 80 випускників освітньо- професійних програм: “Музичне мистецтво”, “Хореографія” та ” Образотворче мистецтво”. «За роки навчання педагоги намагались дати вам не тільки ази знань обраного фаху, а й вкладали у ваші душі сенс, який дарує мистецтво. Сподіваюсь, ви надалі будете натхненно його нести і поширювати в українському суспільстві, збагачувати його морально, творчо і духовно», – звернувся він до випускників.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук привітав випускників їх батьків та педагогів від імені голови Григорія Недопада та від усіх депутатів обласної ради. «Вручення дипломів – не просто формальність, це важливий етап в житті. Новоспечені дипломовані спеціалісти сьогодні вирушать у самостійну дорогу, щоб жити, творити і працювати на благо своїх родини та держави. На жаль, нинішнім випускникам випало навчатися у складний, воєнний час. Щиро бажаю, аби ваш випуск став останнім випуском воєнного часу. Нехай доля буде прихильною до вас, нехай кожному із вас успішно працюється і твориться під мирним українським небом. Принагідно висловлюю велику вдячність адміністрації та викладацькому складу за невтомну працю у вихованні патріотичного та обдарованого молодого покоління митців», – наголосив він.

За високу професійну майстерність, відданість справі, служіння українській культурі, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців та активну волонтерську діяльність Юрій Поліщук також відзначив подяками голови обласної ради викладачкам циклової комісії спеціального фортепіано та концертмейстерства Наталії Бойко і Тетяні Лузановій, а також викладачці циклової комісії сценічного мистецтва Олені Кудь.

ПЕДАГОГІЧНА СПІЛЬНОТА ВОЛИНІ ПОПОВНИЛАСЯ МОЛОДИМИ ФАХІВЦЯМИ

У Луцькому педагогічному коледжі відбулась урочиста академія з нагоди вручення дипломів. Випускників привітав голова Волиньради Григорій Недопад.

Понад чотири сотні випускників отримали дипломи про здобуття спеціальностей: початкова та дошкільна освіта, фізична культура і спорт. Ректор комунального закладу вищої освіти Петро Бойчук зазначив, що на долю нинішніх випускників випали складні 4 роки навчання, сповнені випробувань, спершу спричинені пандемією ковіду, а по тому – й війною. «Були важкі емоції, стреси, страх і розгубленість, але не трапилося того, чого прагнув ворог. Ми стали ще більш загартованими і згуртованими. Виконуючи освітньо-професійні програми та навчальні плани, ми отримали компетентності, яких сьогодні потребують молоді фахівці. Навіть у час війни ми працювали в очно і в результаті отримали високий професійний рівень підготовки спеціалістів, велику кількість переможців різноманітних конкурсів, фестивалів, маємо чимало золотих медалістів. Сьогодні освітні заклади, установи та школи чекають саме таких молодих фахівців, як ви: креативних, сучасних, з критичним мисленням, – наголосив він. – Але ми не лише навчались, а й здійснювали нашу волонтерську місію, проводили благодійні акції на підтримку ЗСУ. Разом нам вдалось зібрати майже 2,5 млн гривень для придбання військової амуніції для наших героїчних бійців» , – зазначив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад привітав випускників із успішним завершенням навчання та висловив вдячність педагогічному колективу і студентам за їх патріотичну позицію. «Сьогодні ви поповнюєте когорту педагогів Волині, які мужньо і професійно тримають свій освітній фронт і тим самим дають надію нашій державі на майбутнє. Саме вам належить навчати та виховувати юне покоління українців, бути патріотами своєї держави та нації. Не лінуйтесь, навчайтесь далі, підвищуйте свою кваліфікацію. Бажаю кожному із вас знайти свою професійну стежину, а тим, хто має намір продовжувати здобувати освіту на магістратурі, нехай з легкістю вдасться вступити в омріяний виш. Дякую ректорату коледжу за фахову підготовку майбутніх педагогів. Попри всі перестороги війни, ви зуміли дати вашим студентам якісні знання, і це сьогодні відображено у дипломах випускників, кожен третій з яких – з відзнакою», – підкреслив Григорій Недопад.

Кращі студенти коледжу цього дня також отримали подяки і кубки за високі досягнення у навчанні, спорті, благодійній діяльності, а також за участь у конкурсах та олімпіадах.

ДОБРОЧЕСНІ ВЛАДА І ГРОМАДИ: НА ВОЛИНІ – З ВІЗИТОМ КЕРІВНИЦТВО НАЗК

Відбулися робочі перемовини посадовців Національної агенції з питань запобігання корупції з керівництвом області та Луцька. У програмі візиту представників головного провідника державної антикорупційної політики також – семінари з очільниками комунальних підприємств і структурних підрозділів ОВА, директорами шкіл громад, студентами та громадськими організаціями.

Під час зустрічі з головою обласної ради Григорієм Недопадом, очільником ОВА Юрієм Погуляйком та Луцьким міським головою Ігорем Поліщуком заступник голови НАЗК Микола Корнелюк окреслив мету таких регіональних візитів: «Ми прагнемо налагодити стійкий діалог і конструктивну співпрацю з регіональною, місцевою владами та антикорупційними активістами задля спільної розбудови доброчесних громад зокрема і формування політики доброчесності загалом, а також у сферах виконання Державної антикорупційної програми до 2025 року, освітньої та інформаційної роботи. Україна розпочала офіційні переговори про вступ до ЄС, а виконання антикорупційних вимог – один з ключових чинників успіху. І цей шлях незворотній».

Голова Волиньради Григорій Недопад підтримав ініціативу, зауваживши, що вона актуальна, а органи місцевого самоврядування відкриті до співпраці. Він також розповів про зусилля обласної ради у напрямку протидії корупції: «Затверджено Антикорупційну програму Волинської обласної ради на 2023-2025 роки з урахуванням аналізу результатів оцінювання корупційних ризиків за попередній період, заходів з їх мінімізації та ефективності виконання таких завдань. А ще до Єдиного порталу повідомлень викривачів – платформи, де конфіденційно кожен може повідомити про корупцію чи корупційне правопорушення, уже приєдналася не лише обласна рада, а й усі обласні комунальні заклади. Попри воєнний стан відновлено конкурси на заміщення вакантних посад. Усі проєкти рішень обласної ради, розпоряджень голови проходять перевірку уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції. Також постійними є консультування та навчання із зазначеної тематики».

Принагідно Микола Корнелюк розповів про запроваджені НАЗК новації для декларантів. Так, якщо раніше повну перевірку декларацій проводили переважно стосовно топ-чиновників, то відтепер використовується ризик-орієнтований підхід до відбору декларацій для такої поглибленої перевірки. Автоматизована система, синхронізована з усіма основними державними реєстрами, порівнює задекларовані статки та законні джерела походження коштів і формує рейтинг корупційних ризиків. «Усі, хто потрапив до «верхівки» цього переліку, а це вже не тільки управлінці високого рівня, проходитимуть повні перевірки декларацій, за результатами яких часто виявляються ознаки незаконного збагачення, набуття необґрунтованих активів», – зазначив заступник голови НАЗК. Він також повідомив, що з жовтня буде запроваджено автоматичне заповнення більшості розділів декларацій, тобто в електронному кабінеті декларанта буде наявна майже уся необхідна для декларування інформація з держреєстрів. «Це дозволить уникнути помилок, полегшить публічним службовцям процедуру декларування та роботу НАЗК, водночас ускладнить свідоме приховування статків недоброчесними декларантами», – запевнив Микола Корнелюк.

Керівник Управління формування політики доброчесності у публічній та приватній сфері НАЗК Юрій Сверба поінформував, що його підрозділ покликаний надати усі наявні інструменти для попередження корупційних ризиків. Він презентував посібник для керівника, де зібрані основні поради, що допомагають працювати, не порушуючи антикорупційне законодавство, а ще – збірник матеріалів з управління корупційними ризиками. «Ідентифікація корупційних ризиків – це не корупція, а виявлення сфер, де вона можлива. НАЗК – відкрите і хоче бути партнером, а не суто інспекційним органом», – стверджує Юрій Сверба.

На важливості спілкування і зворотного зв’язку влади різних рівнів з громадськістю на тему протидії корупції наголосила Олена Конопля – керівниця Управління комунікацій та інформаційної політики НАЗК. Наголошує: держава багато для цього робить, але не завжди розповідає і пояснює. «Платформа закупівель «Прозоро», портал «Дія», ЦНАПи, електронні сервіси НСЗУ для пацієнтів, відкриті реєстри – усе це створено і успішно працює для мінімізації корупції, хоча користувачі так це не сприймають», – зазначила фахівчиня з комунікацій. Натомість, за її словами, у фокусі суспільства лише медійні матеріали на тему корупції, де превалюють наративи про неподоланність корупції і загальні емоційні міркування про цю проблему, які і формують думку, що корупція безкарна і концентрується лише на рівні топ-чиновників. «Наше завдання – акцкентувати на важливості запобігання корупції та змінити суспільний дискурс про те, що ми, начебто, тотально корумпована країна, адже це не так», – каже Олена Конопля. І як протитезу наводить приклад результатів соціологічного дослідження: між суспільним сприйняттям рівня корупції в Україні та реальним дотиком громадян до корупційних практик різниця у 4 рази! Водночас, українські цифрові сервіси для запобігання корупції визнані одними з найкращих в світі.

У рамках візиту керівництва НАЗК також відбувся семінар за участю керівників обласних комунальних підприємств і структурних підрозділів ОВА. Йшлося про виконання антикорупційних програм, діяльність викривачів, врегулювання конфлікту інтересів, декларування і перевірку декларацій, моніторинг способу життя посадовців, роботу антикорупційних уповноважених, доброчесність органів місцевого самоврядування і закладів освіти.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*