офіційний сайт

INTERREG NEXT ПОЛЬЩА – УКРАЇНА: ОБРАНО 44 ПРОЄКТИ У РОЗДІЛІ ДОВКІЛЛЯ

Відбулося чергове засідання Моніторингового Комітету Програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027. Участь у його роботі взяв заступник голови Волиьради Григорій Пустовіт.

На перший конкурс у Пріоритеті ДОВКІЛЛЯ було подано понад 130 проєктних заявок. За результатами їх розгляду сьогодні Комітет прийняв рішення про надання гранту для 44 проєктів. 7 з них спільно із польськими партнерами реалізовуватиме Волинська область.

Григорій Пустовіт розповів, що йдеться, зокрема, про спільні рішення Луцького і Білостоцького комунальних водоканалів із безпечної для довкілля каналізації; розвиток зеленої інфраструктури в гміні Ленчна та на Ковельщині; охорону та популяризацію дикої природи та біорізноманіття у Луцьку і Жешуві, а також 4 проєкти спільної діяльності у запобіганні стихійним лихам та кліматичним загрозам на транскордонній території, підготовки екстрених служб до боротьби з пожежами, стихійними лихами, пов’язаними зі зміною клімату, покращення безпеки на транскордонному просторі Польщі та України у сфері порятунку.

Загальна сума передбаченого грантового фінансування тематики «Довкілля» становить майже 82 млн євро. «Ці гроші підтримають місцеві органи влади, рятувальні служби, вищі навчальні заклади та громадські організації, аби вони могли ще більше дбати про безпеку на прикордонній території. Це також допоможе поліпшити якість навколишнього середовища в цьому регіоні», – висловив упевненість головуючий на засіданні Моніторингового комітету заступник міністра фондів та регіональної політики Польщі Конрад Войнаровський.

Із заявниками, які приймуть пропозицію співфінансування в обсязі 10% від загальної вартості проєкту, Спільний Секретаріат програми розпочне процедуру контрактування, спрямовану на підписання грантових угод.

У МУЗЕЇ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ – «ВЕЛИКОДНІЙ ВЕРНІСАЖ»

Виставка-продаж об’єднала хатні ікони і декоративні пасхальні яйця з фондів музею з сучасними дизайнерськими роботами учнів та майстрів технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету. Відкриття експозиції відвідав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

«Кожна виставка у музеї Волинської ікони – неповторна. Але саме «Великодній вернісаж» став традиційним, – зазначив Юрій Поліщук. – Надзвичайно тішить, що наш музей співпрацює з різними мистецькими та релігійними установами і проводить творчі колаборації із освітніми закладами. Тому дякую тим, хто долучився до цієї виставки, вірю, що відвідувачі отримають позитивні емоції та долучаться до доброї справи, які музей проводить спільно із коледжем ЛНТУ».

Експонати різноманітні за матеріалами, технікою виготовлення та тематикою зображення. Ікони, представлені в експозиції, створені у різний час та в розмаїтих техніках. Є мініатюри, образи, написані на золоті та сріблі, старообрядні ікони.

«Музей має чималу колекцію хатніх ікон XVІІІ – початку ХХ століття. На виставці представлені твори, сюжети яких присвячені страсній тематиці, Воскресінню Христовому та Дванадесятим святам. Високими художніми якостями вирізняються дерев’яні яйця, виконані у техніці лакової мініатюри, та порцелянові яйця із зображенням Богородиці, Ісуса Христа, Воскресіння Христового», – розповіла директорка музею Тетяна Єлісєєва.

На виставці також представлені великодні кошики з лози, пасхальні композиції, традиційні віночки та пасхальні зайці, декорування для святкового столу і вишивані рушники, – усе це виготовили студенти коледжу ЛНТУ. Сучасні експонати відвідувачі можуть придбати. Виручені кошти спрямують на допомогу Збройним Силам України.

Порядок денний засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства

  1. Про керівника Берестечківського психоневрологічного інтернату.
    Ініціатор внесення: відділ з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради (підстава ‒ лист (вхідний № 1152/55/1-24 від 12 квітня 2024 року). Доповідає: Олена Кузьменко, начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату Волинської обласної ради.
    Запрошені: Віталій Клемба, директор Берестечківського психоневрологічного інтернату,
    Оксана Гобод, директор департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації.
  2. Про тарифи на платні послуги, що надаватимуться комунальним підприємством «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» Волинської обласної ради.
    Ініціатор внесення: управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації (підстава ‒ лист (вхідний № 1206/17/1-24 від 16 квітня 2024 року).
    Доповідає: Тетяна Масікова, директор КП «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» Волинської обласної ради.
    Запрошений: Юрій Легкодух, начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації.
    3. Різне.

    Засідання комісії відбудеться 23 квітня о 14.00 годині у пресцентрі обласної ради.

КОЖЕН ТРЕТІЙ – ПЕРЕМОЖЕЦЬ: ПІДСУМКИ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ ПЕДАГОГІВ

В інституті післядипломної педагогічної освіти підсумували результати другого етапу XXІX обласної виставки дидактичних та методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині». Переможців привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Цьогоріч на традиційний конкурс професійних компетентностей свої авторські та колективні доробки представили понад 600 учасників з 45 громад і трьох обласних закладів освіти. «Це перспективні педагогічні ідеї, пов’язані з реформуванням галузі, розвитком індивідуальної освітньої траєкторії – і вчителя, і учня, застосуванням інформаційно-комунікаційних і цифрових технологій. Роботам, а це методичні розробки і рекомендації, авторські підручники, навчальні довідники тощо, притаманні як наукова основа, так і практична значимість. Фаховому журі надзвичайно складно було визначити переможців. Цього разу їх 217 у різних номінаціях та категоріях», – підсумував результати конкурсу директор ВІППО Петро Олешко.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук наголосив на важливості, аби передовий досвід освітян жив і після виставки. «Кожен третій переможець – це надзвичайно потужний результат. На мою думку, усі учасники конкурсу заслуговують визнання, бо попри велике навантаження знаходять можливість для новаторства, експериментаторства, науково-методичного пошуку і професійного зростання. Ваш доробок має бути поширений, а досвід – масштабований серед колег», – переконаний посадовець.

Переможців відзначили дипломами. Також за традицією у рамках виставки-конкурсу відбудуться тематичні воркшопи – своєрідні майстерні продуктивної праці, під час яких освітяни пройдуть черговий тур професійного вдосконалення.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*