офіційний сайт

У «ФЕНІКСІ» ЗАКЛАЛИ ФРУКТОВИЙ САД

Висаджували дерева на території дитячого центру комплексної реабілітації депутати і голова Волиньради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт, парламентарка Ірина Констанкевич. До процесу також доєднались колектив і маленькі пацієнти медзакладу.

Генеральна директорка КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Ірина Горавська розповіла, що молоді саджанці замінять старий сад. Символічно, що ініціативу започаткували саме 9 квітня – у всесвітній день добрих справ.

«Дерева, які тут раніше росли, уже були старими та не приносили плодів. А наші маленькі пацієнти завжди радо куштували фрукти, крім того в центрі є овочесховище. Тож виникла ідея старі дерева прибрати, оздоровити ґрунт та закласти новий сад. Впевнена, що він буде квітнути, рости і щедро плодоносити», – розповіла Ірина Горавська. Керівниця медоб’єднання також запропонувала оголосити конкурс, під час якого виберуть назву для саду та напишуть історію його створення. До слова, тут висадили понад 100 саджанців яблунь і груш.

«Це саджанці , вирощені тут, на Волині, одним із фермерів. Вони приживуться і будуть тішити врожаями, яким насолоджуватимуться діти. І заради їхнього щастя, їхньої усмішки ми, дорослі, і повинні робити такі справи», – підкреслив Григорій Недопад.

ВОЛИНЯНИ ВИВЧАЮТЬ ДОСВІД ОДНОГО ІЗ НАЙПОТУЖНІШИХ РЕБЦЕНТРІВ УКРАЇНИ

Голова обласної ради Григорій Недопад та парламентарка від Волині Ірина Констанкевич та голова бюджетної комісії облради Орест Маховський з ознайомчим візитом відвідали Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни(КП “Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни” РОР)

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш розповів, що на базі цього обласного комунального закладу нині триває будівництво сучасного лікувально-діагностичного корпусу. На його зведення з держбюджету уже надійшло 600 млн гривень. Загальна вартість об’єкту,включаючи закупівлю медобладнання та лікувальної апаратури, сягне понад 1,2 млрд грн.

Народна депутатка України Ірина Констанкевич акцентувала, що загальна потреба у реабілітації військових в масштабах країни за попередніми підрахунками є у п’ять разів більшою, а ніж тепер. «З огляду на те, що ми розглядаємося як більш менш як безпечна територія, окрім волинських бійців, які потребуватимуть реабілітації, ми зможемо надати таку послугу для значної кількості бійців з інших регіонів. Тому Волинь – область, де потрібно розгортати широку медичну реабілітаційну роботу», – зауважила Ірина Констанкевич.

Голова Волиньради Григорій Недопад додав, що регіон уже має достатньо потужну медичну базу. «Це і обласна клінічна лікарня, де у найближчій перспективі з’явиться сучасне реабілітаційне відділення, і обласний госпіталь ветеранів війни, і волинські оздоровниці. Однак поки ми не маємо сучасних реабілітаційних центрів в плані новітнього технічного забезпечення, а тут це є. Сюди вкладаються чималі кошти держави та міжнародних донорів. Тому нас цікавить досвід сусідів, що уже зроблено, а що є у планах. Хочемо обговорити можливості спільної роботи, у тому числі й в частині розширення реабілітаційних послуг для наших захисників, адже вони мають надаватись комплексно. Ми також розраховуємо й на проєктну співпрацю, зокрема через налагодження зав’язків із міжнародними партнерами, з якими уже співпрацює Рівненський госпіталь», – зауважив Григорій Недопад.

Начальник Рівненського госпіталю ветеранів війни Андрій Бурачик розповів, що потреба в розширенні площ у закладі назріла вже давно, а надто в реаліях повномасштабної війни. «Нова будівля буде чотириповерховою, загальною площею 10 тис. м. кв. Тут розмістяться приймально-діагностичне відділення, відділення інтенсивної терапії, стаціонар, операційний блок і 5 реабілітаційних залів, – розповів він. – Головною новацією стане лабораторія стовбурових клітин, які будуть використовуватись для лікування травм спинного мозку. Запровадження цієї технології стало можливим завдяки досвіду наших канадських партнерів, є домовленості з Ізраїлем, Англією та Литвою, щодо подальшої співпраці у цій царині».

За результатами візиту сторони домовились про тісну комунікацію та спільні дії.

Порядок денний засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

1) Про відзначення 100-річчя від Дня народження професора Івана Денисюка.
Доповідач:
Карнаухова Галина Йосипівна – начальник відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери
Запрошені: Хвіщук Олександр Віталійович – директор департаменту культури, молоді та спорту обласної державної адміністрації, представники Ратнівської та Заболоттівської селищних рад, Гарасим Ярослав Іванович – представник ініціативної групи з організації та проведення ювілейних заходів, Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації
2) Про звернення Волинської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення закриття закладів освіти у сільській місцевості.
Доповідач: Поліщук Юрій Петрович – перший заступник голови ради
Запрошені: Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації
3) Про клопотання щодо надання Володимирському спортивному ліцею статусу закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю зі специфічними умовами навчання.
Доповідач:
Карнаухова Галина Йосипівна – начальник відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери
Запрошені: Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації,
Рудчик Ольга Іванівна – виконувач обов’язків директора Володимирського спортивного ліцею Волинської обласної ради
4) Про звіт директора Крупівського навчально-реабілітаційного центру про роботу закладу у 2023 році.
Доповідач: Гринчук Юлія Юріївна – директор Крупівського навчально-реабілітаційного центру: сфери
Запрошені: Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації
5) Про звернення Митрополита Луцького і Волинського Михаїла щодо відзначення річниці з’їзду монархів.
Доповідач: Карнаухова Галина Йосипівна – начальник відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери
Запрошені: Хвіщук Олександр Віталійович – директор департаменту культури, молоді та спорту обласної державної адміністрації, Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації
6) Про стан виконання у 2023 році Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини.
Доповідач:
Хвіщук Олександр Віталійович – директор департаменту культури, молоді та спорту обласної державної адміністрації
7) Про звіт директора Волинського краєзнавчого музею (з виїздом у структурні підрозділи, що знаходяться в Луцьку).
Доповідач:
Важатко Оксана Георгіївна – директор Волинського краєзнавчого музею
Запрошені:
Хвіщук Олександр Віталійович – директор департаменту культури, молоді та спорту обласної державної адміністрації
8) Різне.

Засідання комісії розпочне роботу 10 квітня об 11.00 годині у пресцентрі облсної ради.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*