офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВИВЧАЮТЬ ДОСВІД ОДНОГО ІЗ НАЙПОТУЖНІШИХ РЕБЦЕНТРІВ УКРАЇНИ

Голова обласної ради Григорій Недопад та парламентарка від Волині Ірина Констанкевич та голова бюджетної комісії облради Орест Маховський з ознайомчим візитом відвідали Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни(КП “Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни” РОР)

Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш розповів, що на базі цього обласного комунального закладу нині триває будівництво сучасного лікувально-діагностичного корпусу. На його зведення з держбюджету уже надійшло 600 млн гривень. Загальна вартість об’єкту,включаючи закупівлю медобладнання та лікувальної апаратури, сягне понад 1,2 млрд грн.

Народна депутатка України Ірина Констанкевич акцентувала, що загальна потреба у реабілітації військових в масштабах країни за попередніми підрахунками є у п’ять разів більшою, а ніж тепер. «З огляду на те, що ми розглядаємося як більш менш як безпечна територія, окрім волинських бійців, які потребуватимуть реабілітації, ми зможемо надати таку послугу для значної кількості бійців з інших регіонів. Тому Волинь – область, де потрібно розгортати широку медичну реабілітаційну роботу», – зауважила Ірина Констанкевич.

Голова Волиньради Григорій Недопад додав, що регіон уже має достатньо потужну медичну базу. «Це і обласна клінічна лікарня, де у найближчій перспективі з’явиться сучасне реабілітаційне відділення, і обласний госпіталь ветеранів війни, і волинські оздоровниці. Однак поки ми не маємо сучасних реабілітаційних центрів в плані новітнього технічного забезпечення, а тут це є. Сюди вкладаються чималі кошти держави та міжнародних донорів. Тому нас цікавить досвід сусідів, що уже зроблено, а що є у планах. Хочемо обговорити можливості спільної роботи, у тому числі й в частині розширення реабілітаційних послуг для наших захисників, адже вони мають надаватись комплексно. Ми також розраховуємо й на проєктну співпрацю, зокрема через налагодження зав’язків із міжнародними партнерами, з якими уже співпрацює Рівненський госпіталь», – зауважив Григорій Недопад.

Начальник Рівненського госпіталю ветеранів війни Андрій Бурачик розповів, що потреба в розширенні площ у закладі назріла вже давно, а надто в реаліях повномасштабної війни. «Нова будівля буде чотириповерховою, загальною площею 10 тис. м. кв. Тут розмістяться приймально-діагностичне відділення, відділення інтенсивної терапії, стаціонар, операційний блок і 5 реабілітаційних залів, – розповів він. – Головною новацією стане лабораторія стовбурових клітин, які будуть використовуватись для лікування травм спинного мозку. Запровадження цієї технології стало можливим завдяки досвіду наших канадських партнерів, є домовленості з Ізраїлем, Англією та Литвою, щодо подальшої співпраці у цій царині».

За результатами візиту сторони домовились про тісну комунікацію та спільні дії.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*