офіційний сайт

ЗІРКИ І ДІТИ: У ЛУЦЬКУ ВІДБУВСЯ БЛАГОДІЙНИЙ ГАЛА-КОНЦЕРТ

Фестиваль “Зірки і діти” приурочили до Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна. Учасників та організаторів привітав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Мистецьке дійство організували члени громадської організації «Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку» спільно з львівським благодійним фондом «Маленькі перемоги». Фестиваль підтримали також відомі українські виконавці, серед яких учасник українського гурту KalushOrchestra MC KylymMen.

“Хочу подякувати організаторам та усім учасникам цього неймовірного дійства за можливість відчути справжні емоції, радість за кожну дитину, яка виходить на цю сцену і показує нам приклад того, як треба перемагати. Перемагати будь які негаразди і біль та здійснювати свої мрії “, – зазначив Григорій Пустовіт. Також він відзначив подякою голови обласної ради ГО «Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку».

Під час заходу усі бажаючі мали можливість взяти участь в акції та придбати кольорові шкарпетки, які є символом толерантності та інклюзивності.

УКРАЇНСЬКИЙ ВСЕСВІТ: НА ВОЛИНЬ ПРИВЕЗЛИ УНІКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ ТРИПІЛЛЯ

В Арт Галереї «Образ» сьогодні відкрилася виставка колекції зразків Трипільської цивілізації, представлена Народним музеєм України. Участь у відкритті експозиції взяв голова обласної ради Григорій Недопад, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, музейники, історики та краєзнавці.

Голова громадського об’єднання Народний музей України Діана Юрко розповіла, що центральним експонатом виставки є велика таріль з назвою «Усмішка», якій за оцінками експертів від 5 до 7 тисяч років. «Ви також побачите тут залишки трипільських ниток. Настільки древніх ниток історія не знає. А це свідчення того, що наші предки ходили не в шкурах, а у тканому одязі і столи застеляли скатертинами, про що свідчать відбитки на горщиках. Це була надзвичайно розвинена цивілізація, яка існувала ще до Єгипту і Шумеру. А українці – її нащадки. У важкий час війни нас має надихати цей спадок. Хочу, аби всі ми долучалися до його дослідження», – звернулась вона до присутніх.

Ідейний натхненник демонстрації колекції трипільських артефактів в обласному центрі Митрополит Луцький і Волинський Михаїл додав, що для презентації виставки не випадково обраний день весняного сонцестояння: «Сьогодні наступає 7 533 літо. Це культурні традиції, які існували у дохристиянський час та існують донині. Церква Христова і сьогодні пов’язує своє життя із давніми обрядами. Хочу висловити вдячність голові обласної ради Григорію Недопаду за підтримку ідеї проведення цієї виставки. Під час спілкування з ним і виникла думка запросити на Волинь збирача старожитностей, у чиїй приватній колекції зберігаються трипільські артефакти. Вони дають можливість стверджувати, що культурний центр знаходиться саме в Україні».

Голова Волиньради Григорій Недопад, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості дослідження історії України. «Трипільська культура – це складова генофонду України. Це те давнє і глибоке, якого немає на болотах, як би не намагались переписати історію наші вороги. Дивишся на ці дати – 4000 тисячі і більше років до нашої ери – і усвідомлюєш: коли на території росії мешкали лише дикі звірі, на нашій землі вирувало цивілізоване життя і високорозвинена культура. Тому головне для усіх нас – не тільки берегти уже досліджене, а й розвивати, примножувати цей спадок і популяризувати його», – резюмував Григорій Недопад.

У якості подяки за можливість долучитися до історично-культурних витоків відвідувачам пропонують зробити донат на дрони для оборонців.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*