офіційний сайт

УКРАЇНСЬКИЙ ВСЕСВІТ: НА ВОЛИНЬ ПРИВЕЗЛИ УНІКАЛЬНІ АРТЕФАКТИ ТРИПІЛЛЯ

В Арт Галереї «Образ» сьогодні відкрилася виставка колекції зразків Трипільської цивілізації, представлена Народним музеєм України. Участь у відкритті експозиції взяв голова обласної ради Григорій Недопад, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, музейники, історики та краєзнавці.

Голова громадського об’єднання Народний музей України Діана Юрко розповіла, що центральним експонатом виставки є велика таріль з назвою «Усмішка», якій за оцінками експертів від 5 до 7 тисяч років. «Ви також побачите тут залишки трипільських ниток. Настільки древніх ниток історія не знає. А це свідчення того, що наші предки ходили не в шкурах, а у тканому одязі і столи застеляли скатертинами, про що свідчать відбитки на горщиках. Це була надзвичайно розвинена цивілізація, яка існувала ще до Єгипту і Шумеру. А українці – її нащадки. У важкий час війни нас має надихати цей спадок. Хочу, аби всі ми долучалися до його дослідження», – звернулась вона до присутніх.

Ідейний натхненник демонстрації колекції трипільських артефактів в обласному центрі Митрополит Луцький і Волинський Михаїл додав, що для презентації виставки не випадково обраний день весняного сонцестояння: «Сьогодні наступає 7 533 літо. Це культурні традиції, які існували у дохристиянський час та існують донині. Церква Христова і сьогодні пов’язує своє життя із давніми обрядами. Хочу висловити вдячність голові обласної ради Григорію Недопаду за підтримку ідеї проведення цієї виставки. Під час спілкування з ним і виникла думка запросити на Волинь збирача старожитностей, у чиїй приватній колекції зберігаються трипільські артефакти. Вони дають можливість стверджувати, що культурний центр знаходиться саме в Україні».

Голова Волиньради Григорій Недопад, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості дослідження історії України. «Трипільська культура – це складова генофонду України. Це те давнє і глибоке, якого немає на болотах, як би не намагались переписати історію наші вороги. Дивишся на ці дати – 4000 тисячі і більше років до нашої ери – і усвідомлюєш: коли на території росії мешкали лише дикі звірі, на нашій землі вирувало цивілізоване життя і високорозвинена культура. Тому головне для усіх нас – не тільки берегти уже досліджене, а й розвивати, примножувати цей спадок і популяризувати його», – резюмував Григорій Недопад.

У якості подяки за можливість долучитися до історично-культурних витоків відвідувачам пропонують зробити донат на дрони для оборонців.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*