офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ОГЛЯНУВ ДВА БУДІВЕЛЬНИХ МАЙДАНЧИКИ НА БАЗІ ОБЛАСНОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ

У березні тут розпочато роботи з реконструкції приміщень під новітнє обладнання для лікування онкопатології та створення реабілітаційного центру в рамках започаткованого подружжям Пінчуків національного проєкту RECOVERY, метою якого є відновлення, допомога в протезуванні та лікуванні тяжкопоранених під час війни.

Перший об’єкт – облаштування в онкологічному центрі спеціального приміщення під сучасний лінійний прискорювач вартістю 39 мільйонів гривень, який Міністерство охорони здоров’я передасть у червні. «Ми дуже потребували ще одного такого апарату. Онкопатологія вимагає комплексного лікування, тому променева терапія застосовується для 80% наших пацієнтів, до того ж їхня кількість останніми роками зросла, в тому числі і за рахунок внутрішньо переміщених осіб. Ця версія лінійного прискорювача значно сучасніша, тож ефект лікування буде результативнішим і максимально щадним», – стверджує керівник підрозділу Юрій Малімон.

Реконструкція площ під таке устаткування технологічно складна і вартує близько 20 млн грн. Самі будівельні роботи становлять менше половини суми, решта – це встановлення багатоступеневої системи протирадіаційного захисту відповідно до вітчизняних норм і вимог виробника обладнання. Голова Волиньради Григорій Недопад зазначив, що до фінансування цих потреб долучиться і обласний бюджет. Перший транш у сумі 5 млн грн вже спрямовано.

Другий масштабний проєкт, який реалізується в обласній клінічній лікарні за фінансової підтримки Фонду Віктора Пінчука, – це створення реабілітаційного центру RECOVERY для відновлення захисників після важких поранень. «Він буде одним з найбільших серед областей – площею 1700 м.кв., на 50 стаціонарних ліжок та з усіма видами фізичної та психологічної реабілітації. Вартість реконструкції і обладнання складає 59 мільйонів гривень. Роботи маємо завершити до вересня. Паралельно навчаємо додаткові команди фахівців», – розповів директор головної клініки Волині Олександр Дудар. Він також поділився планами облаштувати і функціональну зону відпочинку з різним мощенням, де б додатково адаптовувалися протезовані пацієнти, а також створити протезний цех і, таким чином, отримати повний цикл відновлення. Для цього Олександр Дудар має намір залучати допомогу спонсорів і меценатів.

«Я задоволений якістю робіт. Донорські кошти мають бути використані максимально раціонально. Ефективна реабілітація наших воїнів – це одне з визначальних завдань на тривалу перспективу. Тому працюємо всі разом і за різними напрямками», – зазначив Григорій Недопад.

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ: НОВІ ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ГРОМАД І БІЗНЕСУ

Відбулось засідання круглого столу щодо вимог і підходів до стратегічного планування у сфері управління відходами на регіональному та місцевому рівнях, організованого у рамках швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD. У режимі онлайн до обговорення долучився заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Нинішній тренінг є першим із чотирьох, які Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України організовує спільно із швейцарськими партнерами для представників громад та суб’єктів господарювання у сфері управління побутовими відходами. Мета – ознайомлення з новими вимогами законодавства до планування управління відходами в регіонах та на місцях.

Експерти детально розповіли про ключові завдання, складові та показники Національного плану управління відходами до 2033 року відповідно до вимог нещодавно прийнятого Закону України «Про управління відходами», який фактично запускає реформу у цій галузі та адаптовує вітчизняні норми до законодавства ЄС. Тож фахівці поінформували про основні вимоги та окреслили методику розробки стратегічних документів на місцях, аби вся національна система працювала як єдиний механізм.

«Тільки планова та системна робота на всіх рівнях – від державного, регіонального і до кожного окремого підприємства – дозволить Україні змінити ситуацію у сфері управління відходами та поступово наблизити наші показники до європейських стандартів. Зокрема в частині роздільного збору відходів, їх переробки, зменшення об’ємів захоронення сміття. Переконаний, що розробка єдиних правил гри допоможе поліпшити керованість та прозорість процесів, що в кінцевому результаті зменшить негативний вплив відходів на довкілля та здоров’я людей», – зауважив під час обговорення заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Регіональний план управління відходами до 2030 року Волиньрада затвердила у 2022 році. Однак цей документ потребуватиме коригування у відповідності до осучаснення законодавства у сфері управління відходами.

БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ ЯК ПЕРШИЙ ЕТАП СТВОРЕННЯ ДИТЯЧОГО РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ

Голова обласної ради Григорій Недопад відвідав будинок дитини, на базі якого невдовзі має запрацювати обласний реабілітаційний центр для дітей.

Днями тут завершили облаштування за усіма правилами доступності центральний вхід у будівлю. Безбар’єрність – одна з основних умов як для збереження ліцензії на медичну діяльність установи, так і для старту більш масштабних трансформацій під майбутній відновлювальний центр.

Як розповів виконувач обов’язки керівника дитбудинку Руслан Юлдашев, роботи з монтажу пандуса та вхідної зони вартістю майже 400 тисяч гривень профінансували за рахунок грантових коштів від міжнародної неурядової організації «Данська рада у справах біженців». Решту реконструкції – утеплення фасадів, заміна вікон, ремонт покрівлі, розширення простору в середині будівлі, а також встановлення підйомника – планується виконати за фінансової підтримки ЮНІСЕФ. Проєкт реконструкції уже проходить технічну експертизу, для завершення робіт знадобиться не більше 4 місяців, запевняє керівник сиротинця. Загальна вартість перетворень сягне 30 млн грн.

Заступниця директора Тетяна Віговська додала, що готуючись до створення реабілітаційного центру, адміністрація дитбудинку багато працювала зі спонсорами і благодійниками, тож зібрано майже усе необхідне для відновлення обладнання. Окрім того, теж за грантові кошти, персонал проходить фахові навчання з раннього втручання. Вона також додала, що на перспективу є плани створити тут і тренінговий центр для дитячих реабілітологів.

«Усе йде за планом, поетапно ми наближуємося до втілення нашої давньої мрії – мати в області дитячий центр ранньої реабілітації. Сподіваємося, що вже наступного року зможемо законтрактувати в НСЗУ цю дуже затребувану послугу», – підсумував візит Григорій Недопад.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*