офіційний сайт

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ: НОВІ ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ГРОМАД І БІЗНЕСУ

Відбулось засідання круглого столу щодо вимог і підходів до стратегічного планування у сфері управління відходами на регіональному та місцевому рівнях, організованого у рамках швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD. У режимі онлайн до обговорення долучився заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Нинішній тренінг є першим із чотирьох, які Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України організовує спільно із швейцарськими партнерами для представників громад та суб’єктів господарювання у сфері управління побутовими відходами. Мета – ознайомлення з новими вимогами законодавства до планування управління відходами в регіонах та на місцях.

Експерти детально розповіли про ключові завдання, складові та показники Національного плану управління відходами до 2033 року відповідно до вимог нещодавно прийнятого Закону України «Про управління відходами», який фактично запускає реформу у цій галузі та адаптовує вітчизняні норми до законодавства ЄС. Тож фахівці поінформували про основні вимоги та окреслили методику розробки стратегічних документів на місцях, аби вся національна система працювала як єдиний механізм.

«Тільки планова та системна робота на всіх рівнях – від державного, регіонального і до кожного окремого підприємства – дозволить Україні змінити ситуацію у сфері управління відходами та поступово наблизити наші показники до європейських стандартів. Зокрема в частині роздільного збору відходів, їх переробки, зменшення об’ємів захоронення сміття. Переконаний, що розробка єдиних правил гри допоможе поліпшити керованість та прозорість процесів, що в кінцевому результаті зменшить негативний вплив відходів на довкілля та здоров’я людей», – зауважив під час обговорення заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Регіональний план управління відходами до 2030 року Волиньрада затвердила у 2022 році. Однак цей документ потребуватиме коригування у відповідності до осучаснення законодавства у сфері управління відходами.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*