офіційний сайт

СПІВПРАЦЯ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ГРОМАДАМИ ЯК ВАЖЛИВИЙ ЕЛЕМЕНТ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ

Голова обласної ради Григорій Недопад взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Участь органів місцевого самоврядування у міжнародному територіальному співробітництві в рамках процесу вступу до Європейського Союзу», організований парламентським Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Учасниками обговорення також стали народні депутати України, представники органів державної влади і місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, міжнародні організації, експерти. Під час дискусії йшлося про стан і перспективи розвитку міжнародного територіального співробітництва, участь органів місцевого самоврядування в проєктах і програмах міжнародного транскордонного співробітництва на шляху інтеграції до Європейського Союзу.

Віцепрезидент з питань регіональної політики Української асоціації районних та обласних рад, голова Волиньради Григорій Недопад зазначив, що саме громади є рушіями децентралізації в Україні і саме від них залежить, наскільки швидко буде розвиватися наша держава. «Громади і їх лідери повинні комунікувати між собою, обмінюватися досвідом та вчитися співпрацювати із закордонними муніципалітетами. Аби співробітництво було ефективним, варто налагоджувати взаємини із рівноцінними громадами за кордоном, – зазначив він. – На Волині функціонує координаційна рада при голові обласної ради, до складу якої входять усі голови громад. Під час засідання ми маємо можливість обговорити усі питання, в тому числі і щодо налагодження партнерських відносин із закордонними муніципалітетами».

Григорій Недопад також зауважив, що в рамках транскордонної співпраці українські громади мають можливість навчити своїх спеціалістів проєктному менеджменту, активно долучатися до грантової діяльності та працювати відповідно до вимог Європейського Союзу. «Ще з 2013 року в нас налагоджена співпраця із Лодзінським воєводством, і в рамках цієї співпраці отримали можливість вчити наших людей. Вважаю, що немає нічого неможливого для наших громад, головне – бажання працювати», – наголосив очільник Волиньради.

МАЄМО ЦІНУВАТИ ГЕРОЇВ: ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ЗУСТРІВСЯ ІЗ ГЕРОЄМ УКРАЇНИ ІГОРЕМ ТИМОЩУКОМ

Голова обласної ради Григорій Недопад і депутатка Ольга Омелько мали честь зустрітися із Героєм України, командиром роти охорони 110-ої ОМБр ім. генерал-хорунжого Марка Безручка, лучанином Ігорем Тимощуком.

Найвищу державну відзнаку військовослужбовець отримав за оборону Авдіївки. Він здійснював планування, керування та брав безпосередню участь у штурмових операціях. Під керівництвом Ігоря Тимощука підрозділ ефективно нищив ворога, неодноразово брав у полон супротивника. Під час оборонних дій молодший сержант запобіг передчасному прориву ворога до Авдіївки, що дозволило втримати важливі позиції.

До обласної ради Ігор Тимощук прибув, аби подякувати за допомогу. Він передав Григорію Недопаду прапор та шеврон 110-ої бригади. «Ми вдячні за підтримку нашого підрозділу і за довіру, – зазначив Герой України. – На цьому прапорі – автографи керівників нашого формування, і ми хочемо, щоб це було свідченням наших спільних зусиль у боротьбі з агресором».

«Ми намагаємося допомагати усім підрозділам, в яких несуть службу волиняни, задовольняємо усі запити наших захисників, – зазначив Григорій Недопад. – Під час нещодавньої поїздки в зону бойових дій, в тому числі і 110-ій ОМБР, ми доправили дрони, засоби для боротьби з ворожими БПЛА, медичні препарати та інше».

Ольга Омелько додала, що до допомоги військовим підрозділам долучаються і закордонні партнери, зокрема Сілезьке регіональне відділення Товариства Друзів Дітей. «Вони передавали оптику, прилади нічного бачення, FPV-дрони. Зараз наші польські друзі збирають чергову передачу для воїнів», – запевнила депутатка.

Григорій Недопад також подарував Ігорю Тимощуку годинник і висловив сподівання, що після перемоги він замінить тактичний часомір воїна.

ВОЛИНСЬКИЙ МЕДІНСТИТУТ ШУКАЄ ПАРТНЕРІВ ДЛЯ НОВОЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

На базі обласної стоматологічної поліклініки відбулась робоча зустріч за участі голови Волиньради Григорія Недопада, його заступника Григорія Пустовіта, а також керівництва Волинського медінституту щодо перспектив співпраці між двома обласними комунальними закладами.

Виконувачка обов’язки ректора Тетяна Пастрик розповіла, що на вимогу ринку праці та з урахуванням сучасних викликів виш постійно запроваджує нові освітньо-професійні програмами. Зараз триває ліцензування чергової – «Стоматологія ортопедична» за кваліфікацією «Технік зубний».

Про готовність до співпраці заявив директор обласної стоматологічної поліклініки Ігор Дворко. За його словами, потужності установи цілком можуть забезпечити навчально-практичну базу для студентів медінституту. «Ми уже маємо для цього достатню матеріальну базу. Є приміщення, обладнане відповідними робочими місцями для навчання саме зубних техніків. Матеріали та устаткування ми також можемо забезпечити», – зауважив він.

«Сьогодні маємо намір не лише ознайомитись із матерільно-технічною базою обласної стоматполіклініки, а й визначитись із тим, що повинні забезпечити зі свого боку ми, як медінститут, що додатково потрібно закупити для якісної підготовки наших студентів», – додала Тетяна Пастрик.

Ігор Дворко також пообіцяв сприяння у пошуку фахівців, які викладатимуть вузькопрофільні освітні дисципліни: зуботехнічне матеріалознавство; моделювання анатомічної форми зубів; техніка виготовлення протезів та щелепно-лицевих конструкцій тощо.

Голова обласної ради Григорій Недопад обом керівникам порекомендував звернути увагу на фахівців, які досягли пенсійного віку, але мають багаторічний стаж роботи. «Така співпраця має перспективу та є взаємовигідною для обох наших обласних комунальних закладів та для галузі охорони здоров’я в цілому. Для Волині актуальна проблема нестачі кваліфікованих кадрів і стоматологія не є виключенням», – зауважив голова облради.

Окрім того сторони обговорили можливість проведення на базі обласної стоматологічної поліклініки платних курсів підвищення кваліфікації для зубних техніків та перспективу створення виїзних бригад з числа студентів у віддалені громади для безоплатного надання стоматологічних послуг малозабезпеченим громадянам.

ВОЛОНТЕРСТВО, БЛАГОДІЙНІСТЬ ТА РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

15 громадських організацій публічно звітували про свою діяльність. Участь у форумі найактивніших представників громадського сектору Волині взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Зокрема. свої звіти представили «Благодійний фонд «АНГАР.Україна», «Волинський Інститут Права», «Алгоритм дій», «Центр журналістських розслідувань «Сила правди», «PRO WOMEN UA», «АМС», ГО «Гармидер», «ТВОЇ КРОКИ», «КримSOS», «Молодіжна платформа», «Лабораторія змін», «Спільна справа+», «Розвиток Волині», ГО «Велика ідея» та «Агенція «Прибужжя».

Волонтерська діяльність, підтримка сил оборони, допомога вразливим категоріям населення, навчання і тренінги різної тематики, розвиток громадянського суспільства та економічного потенціалу області – такою була основна спрямованість діяльності громадських організацій. Так, «Благодійний фонд «АНГАР.Україна» загалом залучив 93 млн. грн на потреби військових формувань та ВПО. Зараз, кажуть в організації, пріоритет – постачання оборонцям дронів, систем РЕБ, тактичної медицина.

Незалежний театр «Гармидер» з початку повномасштабної війни трансформувався у волонтерську ініціативу, також через сценічне мистецтво провадить тренінги для різних груп населення. Зокрема, «Гармидер» долучився до міжнародного проєкту «Погляд у майбутнє», який націлений на пошук ресурсу для майбутнього під час війни.

«Молодіжна платформа» спрямована на створення та розвиток молодіжних центрів, формування активної суспільної ролі молоді, впровадження соціальних проєктів. «PRO WOMEN UA» працює над утвердженням ролі жіноцтва, підтримуючи підприємиць, громадських і культурних діячок, які хочуть отримати додаткове фінансування або залучити партнерів. Нині ця громадська організація впроваджує проєкт допомога військовим та їх сім’ям.

ГО «Волинський інститут права» надають безоплатну правову допомогу, залучають гранти для місцевих громадських організацій, допомагають внутрішньо переміщеним особам інтегруватися в громади та надають їм гуманітарну допомогу.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук від імені депутатського корпусу подякував представникам громадських організацій за їхню важливу та результативну діяльність: «Кожен з вас – це потужний рушій розвитку громадського сектору області. Ваш внесок у підтримку війська, наданні психологічної допомоги різним верствам населення, розвиток підприємництва та громадських ініціатив важко переоцінити. Ваша праця утверджує Волинь як надійний тил воюючої країни».

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*