офіційний сайт

СПІВПРАЦЯ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ГРОМАДАМИ ЯК ВАЖЛИВИЙ ЕЛЕМЕНТ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ

Голова обласної ради Григорій Недопад взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Участь органів місцевого самоврядування у міжнародному територіальному співробітництві в рамках процесу вступу до Європейського Союзу», організований парламентським Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Учасниками обговорення також стали народні депутати України, представники органів державної влади і місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, міжнародні організації, експерти. Під час дискусії йшлося про стан і перспективи розвитку міжнародного територіального співробітництва, участь органів місцевого самоврядування в проєктах і програмах міжнародного транскордонного співробітництва на шляху інтеграції до Європейського Союзу.

Віцепрезидент з питань регіональної політики Української асоціації районних та обласних рад, голова Волиньради Григорій Недопад зазначив, що саме громади є рушіями децентралізації в Україні і саме від них залежить, наскільки швидко буде розвиватися наша держава. «Громади і їх лідери повинні комунікувати між собою, обмінюватися досвідом та вчитися співпрацювати із закордонними муніципалітетами. Аби співробітництво було ефективним, варто налагоджувати взаємини із рівноцінними громадами за кордоном, – зазначив він. – На Волині функціонує координаційна рада при голові обласної ради, до складу якої входять усі голови громад. Під час засідання ми маємо можливість обговорити усі питання, в тому числі і щодо налагодження партнерських відносин із закордонними муніципалітетами».

Григорій Недопад також зауважив, що в рамках транскордонної співпраці українські громади мають можливість навчити своїх спеціалістів проєктному менеджменту, активно долучатися до грантової діяльності та працювати відповідно до вимог Європейського Союзу. «Ще з 2013 року в нас налагоджена співпраця із Лодзінським воєводством, і в рамках цієї співпраці отримали можливість вчити наших людей. Вважаю, що немає нічого неможливого для наших громад, головне – бажання працювати», – наголосив очільник Волиньради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*