офіційний сайт

ЮРІЙ ПОЛІЩУК ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ОСВІТЯНСЬКОЇ КОЛЕГІЇ

Під час розширеного засідання колегії управління освіти і науки ОВА обговорили результати роботи установ та закладів освіти області у 2023 році та завдання щодо реалізації освітньої політики в умовах воєнного стану на 2024 рік.

Перший заступник голови Юрій Поліщук від імені Волиньради подякував освітянам, які в умовах повномасштабного вторгнення не лише забезпечують повноцінне навчання, а й активно допомагають фронту. «Немає освітнього закладу, який у той чи інший спосіб не підтримував би наших захисників. Я щиро вдячний і обласним комунальним закладам, які відгукуються на волонтерські ініціативи, проводять різноманітні акції. І особливо за те, що ми спільно придбали десятки безпілотників та інше критично важливе спорядження військовим. Друге наше надважливе завдання – організувати безпечний освітній процес і дати нашим дітям максимум якісних знань», – зазначив він.

У звітній доповіді начальниця управління освіти і науки Наталія Матвіюк повідомила, що в 2023 році вдалося повністю відновили роботу дитсадків, за винятком 6, де відсутнє навіть найпростіше укриття. З 535 шкіл з цієї ж причини дистанційне навчання – у 34. Окрім того за минулий рік на 15 зменшилася кількість малокомплектних шкіл.

«Майже удвічі зросла чисельність учнів, для яких організоване індивідуальне навчання у порівнянні з 2022 роком. Найбільше таких дітей у Луцькій, Ковельській, Нововолинській, Камінь-Каширській та Ківерцівській громадах. Для дітей з особливими освітніми потребами організоване навчання у 85 закладах дошкільної освіти, функціонує 165 інклюзивних груп. У школах – це майже 1300 інклюзивних класів, де освіту здобувають понад 1600 учнів. Створені понад півтори сотні ресурсних кімнат в школах та близько 40 – у дитсадках», – зазначила Наталія Матвіюк. В той же час, вона зауважила, що педагогам, які проводять додаткові психолого-педагогічні і корекційно-розвиткові заняття для дітей з особливими освітніми потребами, держава не виділяє кошти вже кілька років.

«На превеликий жаль, Волинь – єдина область, де впродовж 2021-2023 років недоотримано освітню субвенцію. Педагогам не виплатили понад 2,6 млн грн за проведені корекційні заняття. Ми неодноразово звертались до Міністерства освіти і науки щодо додаткового фінансового ресурсу, проте, його відсутність у державному бюджеті не є підставою для припинення надання таких послуг», – наголосила Наталія Матвіюк.

У 2023 році для навчальних закладів області було придбано 27 шкільних автобусів на загальну суму майже 90 млн. грн. , половина з яких – це кошти місцевих бюджетів. Крім того, громади самостійно придбали 9 шкільних автобусів, ще більше десятка автобусів Волинь отримала в якості гуманітарної допомоги. Загальний парк шкільних автобусів налічує 240 одиниць, які забезпечують довезення 16 тис. учнів. Є потреба ще у 52 автобусах, в тому числі й п’яти для підвезення маломобільних груп.

Що ж до оплати праці педагогічних працівників, то в 2023 році з державного бюджету спрямовано понад 3,4 млрд гривень коштів освітньої субвенції. За рахунок коштів місцевих бюджетів на оплату праці педагогічних працівників спрямовано 179,2 млн гривень. На 2024 рік на оплату праці педагогічних працівників розписом державного бюджету передбачено 4,1 млрд гривень освітньої субвенції.

ДЕНЬ УНІВЕРСИТЕТУ І ОНОВЛЕНИЙ МЕДФАКУЛЬТЕТ В ЛЕСИНОМУ ВИШІ

У Волинському національному університеті відбулась урочиста академія та засідання вченої ради, приурочені до Дня університету та Днів Лесі Українки. З обома подіями викладацький склад привітав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Медичний факультет для проведення урочистостей обрали не випадково, адже саме тут попри труднощі, спричинені війною, минулоріч вдалось повністю оновити навчально-матеріальну базу. «Це свідчення того, що якісна та системна спільна робота приносить хороший результат. Ми маємо прекрасний факультет і умови для навчання, які відповідають міжнародним стандартам», – наголосив ректор ВНУ Анатолій Цьось.

Відтепер медичний факультет також може похизуватися сучасними навчально-науковими лабораторіями: анатомії опорно-рухового апарату, інтегративних систем та внутрішніх органів, інтерактивних технологій навчання анатомії людини; гістології, патоморфології та морфогенезу; функціональної діагностики; центр симуляційного навчання; діагностики та медичної біохімії тощо. Усі вони обладнані новітнім та дороговартісним устаткуванням. «Ми постійно освоюємо новітні технології, придбали ліцензійне програмне забезпечення. Для прикладу у нашій віртуальній лабораторії з фізіології людини є можливість моделювати та відтворювати дороговартісні технології, такі як МРТ та інші», – розповів декан медфакультету Андрій Поручинський.

Ректор Анатолій Цьось зауважив, що за 84 роки свого існування Лесин виш пройшов великий шлях становлення та розвитку і сьогодні має чим пишатися. «Невдовзі ми будемо святкувати День народження Лесі Українки та відзначати Дні університету. Наш колектив гарно попрацював, ми надаємо якісну освіту. Університет добре представлений в рейтингах як загальноукраїнських, так і в міжнародних, а найголовніше університет має перспективу», – підкреслив він. А також вручив колегам відзнаки МОН України.

Своєю чергою заступник голови облради Григорій Пустовіт переказав професорсько-викладацькому колективу вишу слова вітань від очільника та депутатів Волиньради. «Від вашої роботи багато чого залежить. Ви формуєте світогляд людей, які розбудовуватимуть державу, – освічених, вмотивованих, активних українців. Хочу подякувати вам за цю важливу працю», – зазначив посадовець.

Він також нагородив Почесною грамотою обласної ради професорку кафедри міжнародних комунікацій та політичного аналізу Євгенію Тихомирову, доцентку кафедри екології та охорони навколишнього середовища Марію Боярин, доцентку кафедри дизайну Марію Назарчук, доцентку кафедри обліку і оподаткування Олену Скорук та доцентку кафедри загальної математики та методики навчання інформатики Вікторію Пастернак. Подякою голови обласної ради також відзначено методистку навчального відділу Олену Антонову.

ВОЛИНСЬКІ МЕДИКИ ПІДСУМУВАЛИ ДІЯЛЬНІСТЬ ГАЛУЗІ ЗА 2023 РІК

Участь у роботі підсумкової колегії управління охорони здоров’я ОВА взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Окрім аналізу комплексних показників роботи системи охорони здоров’я краю медична спільнота також обговорила ключові виклики для системи громадського здоров’я області та основні напрямки роботи на 2024 рік.

Одним із основних досягнень 2023 року головний медик області Юрій Легкодух вважає сформовану з огляду на доступність для населення спроможну мережу медзакладів та затверджений трирічний план розвитку Волинського госпітального округу. Ще один плюс – це стале фінансування, незважаючи на військовий стан. Його загальний обсяг минулоріч склав без малого 6 мільярдів гривень, понад 4,5 млрд з яких – це кошти НСЗУ, решта – асигнування медичної субвенції та місцевих бюджетів. Зміцнювалася і матеріально-технічна база медустанов за рахунок державного, місцевих бюджетів, а також міжнародних донорів та гуманітарної допомоги. Останньої система охорони здоров’я краю за 2023 рік отримала на понад 500 млн грн. Позитивною була динаміка розвитку хірургії, зокрема й трансплантології на Волині. Окрім того, область посідає 2-ге місце в державі із забезпечення безоплатної підтримувальної терапії для пацієнтів з пересадженими органами.

Серед негативних тенденцій Юрій Легкодух назвав незабезпеченість лікарськими кадрами – їх лише 78% від потреби, до того ж замовлення спеціалістів задовольняється на дві третини. Не тішать демографічні показники, натомість зафіксовано зростання захворюваності на активні форми туберкульозу, а також онкологічні недуги.

Перелік викликів для системи громадського здоров’я доповнила гендиректорка обласного Центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко. За її словами в умовах війни найбільший ризик – це погіршення санітарно-епідемічної ситуації через швидке поширення інфекційних недуг, в тому числі й особливо небезпечних. Минулоріч на Волині в рази зросла кількість зареєстрованих випадків кашлюка, інфекційного паротиту, менінгококової інфекції, хронічних вірусних гепатитів В і С. Через низький рівень імунізації прогнозується значний ризик спалаху кору.

Тож, за підсумками аналізу стану справ у медичній галузі члени колегії сформулювали пріоритетні завдання на теперішній рік. Це: доступність, якість та безоплатність надання медичної допомоги в рамках Програми медичних гарантій; запровадження обов’язкових профілактичних оглядів для населення з груп ризику; рання діагностика і лікування артеріальної гіпертензії, гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, цукрового діабету 2 типу, бронхіальної астми, хронічних обструктивних захворювань легень, онкологічних захворювань, розладів психіки та поведінки; досягнення рівня імунізації не менше 95%, підвищення якості надання медичних послуг при невідкладних станах (травматичних ураженнях, гострому коронарному синдромі, гострому мозковому інсульті, гострій хірургічній патології, пологах); розвиток напрямку реабілітації та психологічної підтримки, в тому числі ветеранів війни та членів їх сімей, внутрішньопереміщених осіб.

ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ ПОГОДИЛА ВИДІЛЕННЯ КОШТІВ НА ОБОРОНУ

Члени постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією розглянули звернення обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо потреби в додатковому фінансуванні. Участь у засіданні також взяли заступник керуючого справами апарату облради Юрій Ройко та голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Орест Маховський.

Як повідомив начальник сектору соціальних виплат обласного ТЦК СП Віталій Шелуха, центр активно займається заходами мобілізації людських і транспортних ресурсів, що потребує додаткового фінансового забезпечення. «Ми звертаємося до обласної ради з проханням про погодження виділення 1,5 млн грн, які необхідні для облаштування захищеного пункту управління, який одночасно зможе слугувати і укриттям для цивільного населення», – пояснив він.

За іншим запитом депутати схвалили спрямування ще 3 мільйонів гривень на придбання спецобладнання для виконання бойових завдань одному із військових підрозділів.

Висновки постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією будуть скеровані обласній військовій адміністрації.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*