офіційний сайт

ВОЛИНСЬКІ МЕДИКИ ПІДСУМУВАЛИ ДІЯЛЬНІСТЬ ГАЛУЗІ ЗА 2023 РІК

Участь у роботі підсумкової колегії управління охорони здоров’я ОВА взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Окрім аналізу комплексних показників роботи системи охорони здоров’я краю медична спільнота також обговорила ключові виклики для системи громадського здоров’я області та основні напрямки роботи на 2024 рік.

Одним із основних досягнень 2023 року головний медик області Юрій Легкодух вважає сформовану з огляду на доступність для населення спроможну мережу медзакладів та затверджений трирічний план розвитку Волинського госпітального округу. Ще один плюс – це стале фінансування, незважаючи на військовий стан. Його загальний обсяг минулоріч склав без малого 6 мільярдів гривень, понад 4,5 млрд з яких – це кошти НСЗУ, решта – асигнування медичної субвенції та місцевих бюджетів. Зміцнювалася і матеріально-технічна база медустанов за рахунок державного, місцевих бюджетів, а також міжнародних донорів та гуманітарної допомоги. Останньої система охорони здоров’я краю за 2023 рік отримала на понад 500 млн грн. Позитивною була динаміка розвитку хірургії, зокрема й трансплантології на Волині. Окрім того, область посідає 2-ге місце в державі із забезпечення безоплатної підтримувальної терапії для пацієнтів з пересадженими органами.

Серед негативних тенденцій Юрій Легкодух назвав незабезпеченість лікарськими кадрами – їх лише 78% від потреби, до того ж замовлення спеціалістів задовольняється на дві третини. Не тішать демографічні показники, натомість зафіксовано зростання захворюваності на активні форми туберкульозу, а також онкологічні недуги.

Перелік викликів для системи громадського здоров’я доповнила гендиректорка обласного Центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко. За її словами в умовах війни найбільший ризик – це погіршення санітарно-епідемічної ситуації через швидке поширення інфекційних недуг, в тому числі й особливо небезпечних. Минулоріч на Волині в рази зросла кількість зареєстрованих випадків кашлюка, інфекційного паротиту, менінгококової інфекції, хронічних вірусних гепатитів В і С. Через низький рівень імунізації прогнозується значний ризик спалаху кору.

Тож, за підсумками аналізу стану справ у медичній галузі члени колегії сформулювали пріоритетні завдання на теперішній рік. Це: доступність, якість та безоплатність надання медичної допомоги в рамках Програми медичних гарантій; запровадження обов’язкових профілактичних оглядів для населення з груп ризику; рання діагностика і лікування артеріальної гіпертензії, гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, цукрового діабету 2 типу, бронхіальної астми, хронічних обструктивних захворювань легень, онкологічних захворювань, розладів психіки та поведінки; досягнення рівня імунізації не менше 95%, підвищення якості надання медичних послуг при невідкладних станах (травматичних ураженнях, гострому коронарному синдромі, гострому мозковому інсульті, гострій хірургічній патології, пологах); розвиток напрямку реабілітації та психологічної підтримки, в тому числі ветеранів війни та членів їх сімей, внутрішньопереміщених осіб.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*